Ortodonti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek
    Hocam yaklaşık 2 ay önce bende ortodonti için M.köyde bir dişçiye muayene oldum. 1800 $ çektiler ,  söyliceğim çalışmıyosan bir işe gir , 3 aylık sigortan olsun,  Beykoz Kavacığa sadece diş üzerine sigortalıların yararlanabileceği diş kliniği açılcakmış . Ocak ayında açıılış yapılıyomuş. Bende onu bekliyorum.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sertan_06
    sertan_06's avatar
    Erkek
    20 lik dişin zararı vardı faydası yoktur.Zaten durunca da kendi kendine çürüo onlar yaşın kaç bilmiorum ama kesinlikle aldırmalısın çünkü öndeki dişlere baskı yapıomuş  bende üsttekileri aldırdım alttakiler yan yatmış cerrahi müdahale lazım dediler.Kurtulmaya çalışıorum yani 20 lk diş küllüm zarar...

spor akademisi hazırlık kurslarımız ankarada açılmıştır.tbt dekilere duyurulur.firtina_kickbox@hotmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ErK
    ErK's avatar
    Erkek

shadowans bunu yazdı:
    -----------------------------

Abi diş konusunda fena derecede hassasım ya.. Dişçi koltuğunu görünce bile bi acayip oluyorum.

Adamlara sordum dedim nasılolcak operasyon? Dediler önce uyuşturucu iğne vurcaz, sora eti yarıcaz, sora dişi alıcaz, sora o yardığımız yeri dikicez..Dedim peki bu işin acısı? Ameliyat sırasında bişey hissetmiyosun ama sora çok ağrıycak dediler..

Bunu genel anesteziyle yapan bi yer yok mudur?Tamamen uyusam hiçbişey hissetmesem?

hocam öncelikle geçmiş olsn...söylemek istediğim şeye gelirsek böyle şeylerde genel anestezi yapılmaz...istesen de yapmazlar...zaten önce periferden ufak bi iğne yaparlar sonra büyük sinir kolunu uyuştururalar(ve ilk iğneden dolayı 2.si çenenin içine girmesine rağmen acıtmaz)...zaten operasyondan sora ağrı kesici falan alırsın bi süre sonra da geçer o...tavsiyeleri dikkate al tabii ama abartma çünkü herkesin kendine göre bünyesi hastalığı yaşı farklı oluyo emin ol ki doktor onları hesaplayarak karar vermiştir...içn rahat etmediyse fakülteye falan git ya da 1kaç doktora daha göster bakalm onlar ne diycek ona göre karar ver...kolay gelsn geçmş olsn...

hangi çılgın beni banlayacakmış şaşarım...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    shadowans bunu yazdı:

Kelv1n bunu yazdı:
    etrafındaki insanlar 5 yıl bu meslek için okumuş adamdan çok biliyorlar demek çok garip ;S

Sende tecrübenin 5 yada 10 yıl okumaktan daha önemli olduğunu bilmiyosun bu da çok garip...

seni lokman hekimler paklar onlar tecrübelidirler versinler bi kaç ot yarına bişeyciğin kalmaz.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek
    Kelv1n bunu yazdı:
    shadowans bunu yazdı:

Kelv1n bunu yazdı:
    etrafındaki insanlar 5 yıl bu meslek için okumuş adamdan çok biliyorlar demek çok garip ;S

Sende tecrübenin 5 yada 10 yıl okumaktan daha önemli olduğunu bilmiyosun bu da çok garip...

seni lokman hekimler paklar onlar tecrübelidirler versinler bi kaç ot yarına bişeyciğin kalmaz.

seni kimin paklayacağını söylemiyim istersen dümdüz olursun yoksa.

Düşme Peşime.. Düş Peşindeyim..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

Seastar bunu yazdı:
    Hocam yaklaşık 2 ay önce bende ortodonti için M.köyde bir dişçiye muayene oldum. 1800 $ çektiler ,  söyliceğim çalışmıyosan bir işe gir , 3 aylık sigortan olsun,  Beykoz Kavacığa sadece diş üzerine sigortalıların yararlanabileceği diş kliniği açılcakmış . Ocak ayında açıılış yapılıyomuş. Bende onu bekliyorum.

hocam çalışıyorumda bu iş uzun sürerse iş miş geri kalcaz ya..aslında dediğinyer mantıklı geldi bana sadece diş üzerineyse..bi de çapaya gidim bakim ordakiler ne dicek..

benim tek sorunum iğne.o iğne böyle dişetine vurulurken çıkırt diye bi ses geliyo allaaam dayanamıyorum işte ben onaaa :S

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uunal
    uunal's avatar
    Erkek
    http://www.youtube.com/watch?v=NMlvafEFam4  Sadece izle 
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek

uunal bunu yazdı:
    http://www.youtube.com/watch?v=NMlvafEFam4  Sadece izle 

vazgeçtim bu ağrıyla yaşıycam a.q

bu ne be adamın ağzını paramparça yaptılar :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek
    shadowans bunu yazdı:

Konuyu hemen özetliyorum..Şöyle ki:

21 Yaşına girdim..Alt çenemde iki adet hayvan gibi 20lik diş çıktı..Üst çenemde de bi tanesi çıkma aşamasında.Ön dişlerim yamuk, bunun için yıllar önce ortodontik tedavi yapılmasını söylemişlerdi ama peşinden koşamadım..

Şİmdi...Geçen mayıs ayında çenemden bi anda tak diye bi ses geldi ve o günden itibaren ağzımı açıp kaparken katur kutur sesler geliyo çenemden...Ayrıca esneyemiyorum, gülemiyorum, ağzımı çok fazla açamıyorum, rahat yemek yiyemiyorum..Okmeydanı ağız ve diş sağlığı hastanesine gittim geçen gün..SSK hastanesi..Adamlar alt çenedeki o iki yirmilik dişi ameliyatla alacaklarını söyledi..Lokal anestezi ile..Ama etrafımdaki çoğu kişi o dişleri aldırma tel tedavisine başla, belki önde yamuk olan iki dişi alırlar dedi.

Sze soracağım soru şu agalar..İstanbulda iyi bi ortodontik tedavi yapan bi yer var mı bildiğiniz? Ayrıca ucuz olması tercih sebebidir (:

Yada böyle bir diş sorunu olan varsa, bana yol gösterirse çok sevinirim..Çünkü bu ağrı beni çıldırtıyor...

Arkadaşım 20 yaş dişi halk arasında akıl dişi de denilen bir diştir. Bu diş çoğu insanda arka kretlerde yer olmadığından çıkamaz ve gömülü kalır. Yer olanlarda ise çıkarken diğer dişleri öne doğru ittirebilir. bu da düzgün olan dişlerinizin çapraşıklaşmasına neden olur. 20 Yaş dişleri ağızın ve kretlerin arkasında olduğundan diş fırçalaması esnasında ulaşılamaz. ve kolay çürürler. Ve çekimleri de zor olur. (Çürük dişlerin çekimi daha zor olabilir) Benim tavsiyem 20 yaş dişlerini çektirmen. Ve sonrasında bir ortodontist e başvurman. Gerekli tetkiklerden sonra o sana ne yapacağını ve aşamalarını anlatacaktır. Ancak ağızı görmeden birşey söylenmesi zor.

Adsense Gelirli Siteler
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    814578
    haydarcura
    haydarcura's avatar
    Erkek
    Ağzımın fotoğrafını çekip koysam mı :D

Toplam Hit: 4112 Toplam Mesaj: 22