OS X El Capitan Kullananlar Var Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Uzun suredir  yosemite kullaniyorum, daha once mavericks den gectim ve pisman olmustum cunku gozle gorulur bir yavaslik hissettim ama boyle devam ettim. Simdi tum sistemi bir guncellemek istiyorum taze kan lazim :) 

paralells desktops kullaniyorum, fusion u sirkette kullaniyoruz ama sirketteki mac'de SSD olmadigi icin yavas, o yuzden pek de hosuma gitmedi belki benim sistemde daha iyi olabilir. Suan Windows 8.1 kurulu, ama onu da windows 10 a cevirecegim, o yuzden, windows u kurdugumda mac'i de guncelleyeyim dedim.

Velhasil kelam, el capitan'in performansi nasildir yosemite'e gore?  ve bu tarz sanallastirma olaylarinda nasil?

Bilgisayarin ozellikleri asagidaki gibi.. Tavsiyelerinizi merak ediyorum. SSD 250 gb disk var.

Not: bootcamp onermeyin, ios uzerine calistigim icin win + mac ayni anda gerekiyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Ben el capitani ciktigindan beri kullaniyorum. Aslina bakarsak yosemite i pek kullanmadim fakat mbp-13 var bende gayet iyi. Ama ara sira sacma exceptionlar verebiliyor. Vm fusion kullandim ama pek performansli gelmedi. Dun aksamda parallelsi kurcaladim ama cok kisa sureliydi. Pek anlayamadim. Sonuc olarak pek bisey fark etmedim ben :D

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

bende şuan yosemite kullanıyorum. el capitan için tedirginim. tecrübe edinmiş birileri lazım :)

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocam ben Yosemite kullanırken çıktığı gibi El Capitan a geçmiştim. Yosemit'te ara sıra donma sıkıntıları vs. yaşıyordum, tamamen geçti. Gayet sıkıntısız, gözlemlediğim hiç bir sıkıntısı yok. + şarj süresi sanki bir tık daha fazla gidiyor, emin değilim.

since 2005 // tbt
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Retina i7 hocam çok memnunum.

Yorumlar bok gibi 300 sayfa kötü yorum var store'da hiç anlamadım...

The Beginning and The End.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aercys
    aercys's avatar
    Erkek

Hocam late 2013 i5 8gb ram var bendede. İlk release olduğundan beri kullanıyorum. Performans açısından beklentilerimi karşılıyor. Bazı geliştirme kartları ile osx te çalışamadığımdan parallels le birlikte kullanıyorum. Hatta bootcamp ile kurdum başta belki parallels sıkıntı yaşatır diye ancak hiç windowsa boot etmeme gerek kalmadı şimdiye kadar hatta parallelsin coherence özelliği ile win uygulamalarını osx uygulamaları ile aynı pencerede sanki osx uygulamalarıymış gibi kullanıyorum. Yani tavsiye ederim hocam. 

0x62 0x75 0x6e 0x75 0x20 0x79 0x61 0x7a 0x61 0x6e 0x20 0x74 0x6f 0x73 0x75 0x6e 0x2c 0x20 0x6f 0x6b 0x75 0x79 0x61 0x6e 0x61 0x20 0x6b 0x6f 0x73 0x75 0x6e
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Geçmeyi düşünüyorum ama yüklü bazı programları çalıştmıyor diye duydum mesela

Nikon captune nx2

Nikon camera control

Bir arkadaş el captana geçtiğini bu uygulamaları çalıştıramedğını söyledi bende pek gerek yok diye yosemitete geziyoruz.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rajooonn
    rajooonn's avatar
    Erkek

Ben herhangi bir sorun yaşamıyorum. Geçilebilir.

Gece! Vampir değilim ama geceyi çok severim. Yalnızsın, oyun oynuyorsun monitörün ışığı ve kendin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

2015 early MP 13" kullanıyorum, gayet memnunum. Ayda 1 defa falan restart ya atıyorum ya atmıyorum.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Son 1-2 aydır bazen açılmıyor wifi geç bağlanmaya başladı falan değişik abuk subuk sorunlar başladı onun dışında ilk çıktığından beri kullanıyorum. bir sıkıntı yaşamadım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tesekkurler arkadaslar cevaplar icin, yarin yukleyeyim bakalim :) ilk degerlendirmemi yaparim. simdi bi de yedek almam lazim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2159 Toplam Mesaj: 17
el capitan yosemite parallels desktops fusion