folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Osman Bey Mi? / Orhan Bey Mi?

Osman Bey Mi? / Orhan Bey Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek
    ertuğrul gazi die biliorm ben

Yapay zeka, zeka değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

yuh be osmanlı devletinin kurucusunu bile yanlış bilenler var.

gidin kuruluş vidoesunu izleyin yazık ! 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

9.90 ytlye Cocuklar ve Gençler için Osmanlı Tarihi Ansiklopedisi

Yazar: Ahmet Efe

Al mutlaka 510 sayfalık güzel bi kitapdır, biraz din propogandası ile yazılmış ama Osmanlının tüm tarihini anlatır...

özellikle başlardaki fatihe kadar olan dönemde bizansa yapılan saldırılar sallarla 20 30 askerin karşıya geçmesi, kaleleri fethetmesi vs vs cok güzel...

Al oku..

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek
    Osmanlı Devletinin Kuruluşu (1299)

Osmanlı Devletinin Kuruluşu (1299)
    Kayı boyuna ait Ertuğrul Gazi yönetimindeki aşiret Anadolu Selçukluları zamanında Ankara dolaylarına yerleştirilmişlerdi. Sonraki süreçte Osman Bey idaresindeki kayı Türkleri Eskişehir ve Söğüt çevresine yerleştiler.
    Osman Gazi Karacahisar İnegöl Yenişehir ve Bilecik yörelerini fethedince çevredeki Bizans tekfurları ordu kurdular Bu ordu, Osman Gazi idaresindeki birlikler tarafından Koyunhisar (Bafeon) Savaşında yenilgiye uğratıldı (1302). Böylece Osmanlılar ilk zaferlerini kazandılar.

Orhan Gazi Dönemi (1324–1362)

1.Bursa fethedildi ve başkent yapıldı.
    2.İznik'in fethine girişildi. Bunu önlemek isteyen Bizans kralının kurduğu ordu Maltepe (Pelekonon) Savaşında yenilgiye uğratıldı (1329). Böylece Osmanlılar, Bizans devletiyle doğrudan yaptıkları bu savaşı kazandılar. Savaştan sonra İznik başkent yapıldı.
    3.Bizansta taht kavgasına giren Kantakuze'ne yardım edildi. Bu yardım karşılığında Geliboludaki Çimpe Kalesi kazanıldı. Gelibolunun fethine girişildi. Kazanılan Tekirdağ dolaylarına Anadolu'dan getirilen Türkler yerleştirildi.

4.Karesi Beyilğine son verildi. Rumeliye geçiş yolu Çimpe kalesiyle birlikte açılmış oldu.
    5.Divan teşkilâtı kuruldu. Yaya ve Müsellem (atlı) askerlerden ilk düzenli ordu kuruldu. Böylece beylikten devlete geçiş sağlandı.

www.yesilgrow.com - Growshop
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

http://www.ottomanstore.com/switch.php?file=ProductInfo&cat_id=124&product_id=847

bu vcd herkes izlemeli. geçmişini bilmeyenler geleceğini bilemez. sonra başkalarının atalarını kahraman gibi görür kendi geçmişi varken.

youtubede kısa görüntüleri izlemekl isterseniz

http://www.youtube.com/watch?v=fxarIcLZJ9I 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek
    şu anda o konuyu gördügüm için eminim osman bey kurdu...

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KapTaN60
    KapTaN60's avatar
    Erkek

c0der bunu yazdı:
    -----------------------------
    Devletin Kurucusu; Osman Bey mi? / Orhan Bey mi?

Devlete Adını Veren; Osman Bey mi? / Orhan Bey mi?
    -----------------------------
    devletin kurucusu ve devlete adını veren  orhan bey

osman bey ise beyliği kurdu orhan bey beyliği toparlayıp devleti kurdu

İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tomannie
    tomannie's avatar
    Erkek
    94 yılına kadar orhan bey diye biliniyordu ama 94te söğüt dolaylarında yapılan araştırmalarda osman bey adına basılmış paralar bulundu ;)

ümidin kaybolması özgürlük demekti
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    Osman Bey kurucudur.. Ancak asıl yükseltmeyi orhan gazi yapmış teşkilatlanmayı düzene sokmuştur..

anlamayana Davul Zurna Saz ...
Toplam Hit: 3432 Toplam Mesaj: 24