folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Osmanlı İşkenceleri.

Osmanlı İşkenceleri.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

By-alper bunu yazdı:
    -----------------------------

pim bunu yazdı:

oyle bir OSMANLI korkusu sarmiski adamlari ismini karalamaktan ismini kotulemekten baska birsey yapamiyorlar, bekleyin az kaldi

Kimi laaaa Hacım. Ben osmanlıyı kötülemiyorum ki hacım.Sadece saymıyorum okadar.

Benimi sarmış.

Haklısın birader zaten sen saymadın diye Osmanlı Devleti tarihten çıkarıldı.

İşkence olsa da olmasa da atalarımın kurduğu devletlerden biridir ve ben böyle büyük bir devlet kurup dünyaya yön verdikleri için atalarım ile her zaman gurur duyuyorum.

NOT: Kişisine göre işkenceyi doğru görürüm. Kişisel görüşümdür. Bazı itlere işkence yapacaksın ki ibreti alem olsun. (Bu arada burada yazdığın işkenceleri internette çin işkenceleri diye geçiyor haberin olsun.)

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ToR5
    ToR5's avatar
    Erkek

Kaynak göster.

Her türlü çek senet tahsilatı yapılır. Zenginden alınıp fakire verilir. Fakirin topuklarına sıkılır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SysTeMeRRoR
    SysTeMeRRoR's avatar
    Erkek

By-alper bunu yazdı:

3- suçlu ortası delik bir sandalyeye cıplak bir şekilde oturtulurmuş...bu delik yere içinde fare olan bir kase yerleştirilirmiş...ve kaseyi alttan yavaş yavaş ısıtırlarmış...tabiki sıcağa dayanamayan fare çıkacak biyer bulamayınca suçlunun makattan kemirmeye başlayıp en son ağzından çıkarmış...

Hacım vallaaa bu taktik beni çok etkiledi.Psikolojim bozuldu ııyyhhhy..

bunu amerikan filmlerinde gorebilirsiiniz

makata degilde gobek ustune bi metal kova ve icine fare koyup gobege kapatiyolar isitticak fare kemiriyo adami

"Hayatta en acikli sey, bir insanin, problemin kendinden kaynaklandigini gorememesidir." Carl Gustav Jung
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

hocam şimdi işkence olayını tartışmaktan yana değilim ama o kendisine peygamber torunu diyene sormak istiyorum aslını inkar edenler için efendimiz ne demiştir...

Nitekim arapların yaptığı bir çok şeye rağmen Efendimiz Arap oluşunu inkar etmemiş diğer müslümanlardan bu konuda arap'a sövmeyiniz çünkü ben arap'ım Kur'an arapça indirildi ve İslamiyet Arap yarım adasına indirildi buyurmuştur... Buradan çıkan ders ortaya peygamber Efendimiz bile atalarının yaptığı onca rezilliğe rağmen aslını inkar etmezken sen hangi akıl ve mantıkla senelerce inandığın değerler ve din adına kanını akıtmaktan çekinmeyen bir devlete dil uzatır ve saymazsın... Hadi bunları geçtim... söylediklerinin en ufak bir delili yok...

Ben sana hemen durumuda izah edeyim... savaş halinde yada iki ülke millet arasındaki savaşı engellemek adına olan durumlarda İslamda işkenceyi Efendimiz onaylıyor ancak bu onayı verirkende belirli bir takım durumları kesinlikle yasaklıyor... Kişinin yakılmasını vs. vs. Gelelim saydığın işkencelere bu söylediğin işkencelerin hiç birisi Osmanlıda yoktur. o işkenceler sadece dünyada ki en ağır işkence tipleri olarak tasvir edilir... Bu işkencelerden sadece bir tanesi bizim atalarımızın uyguladığı bir şey olup onuda müslüman olmayan bir  Türk kavmi gerçekleştirmiştir... Yukarıda bir mürid kardeşimizin belirttiği gibi Avar Türkleri... Diğer arkadaşların belirttiği gibi Mankurt olarak bilinir...

Ve bilginin eksik olduğu noktalardan bir tanesi daha Mankurt işkencesine maruz kalan insanlar öyle saçları içeri uzadı diye ölmezler hemen... Kişi bir süre için bir zombie haline bürünür... Çektiği acı öyle bir hal almıştırki kendisini kurtaran kişiye hizmet etmeye adar kendisini hiç birşey düşünmez zira ilk önce beynin düşünmeye yarayan kısımları hasar görür... Bundan sonra kişi sadece kendisine söylenenleri uygular hale gelecektir.

Bilmem senin için yeterince açıklayıcı oldu mu? Lütfen yeterince araştırmadan etmeden Dünyanın kaderine ve tarihine yön veren milletime dil uzatma... Nitekim yine hatırlatmak isterim... İstanbul'un fethi için Efendimiz in söylediklerini..." İstanbul elbet feth olunacaktır... Ne güzel komutandır İstanbul'u feth eden komutan, Ne güzel askerdir O komutanın askerleri" demiştir... Tarih boyunca bir çok müslüman komutan hatta içlerinde sahabeyi kiramdan isimlerde bulunmuş ve İstanbul'u feth edememişlerdir ancak Senin O saymadığın Devlete ve O devletin hükümdarına kısmet olmuştur bu büyük şeref... Lütfen arkadaşım birazcık düşün yukarıda arkadaşların söylediklerini... Tamam bu fason bilgiyi bir yerde buldun okudun ama aslı varmı? hangi akademisyen bunları söylemiş? ve hangi kaynaklara dayanarak bunları söylemiş bir araştır... körü körüne inanma... Çünkü böyle yaparsan ilk emri seninde yerine getirmediğini düşünür ve İman'ına dikkat etmen için seni uyarmaktan başka çarem kalmaz... Nitekim "Oku" diye buyuruyor Allah (C.C.)

inşallah sözlerimi anlamışsındır.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

3-4-5 Çin işkencesi başlıklı yazıda okumuştum... Osmanlıda böyle işkencelerin olduğuna inanmiyorum... Böyle millet değiliz...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

osmanlı torunusun diye de osmanlıdaki yanlışlıkları hataları görmezden gelmekte olmaz ben de osmanlının doğrularından çok yanlışları olduğunu düşünmekteyim. ama geçmişten utanmak doğru değildir atalarım yaptığı hiç bir olumsuz şeyi kendime mal edemem  ya da utanacak değilim atalarımın yanlışları hataları kendilerini bağlar umrumda değil açıkçası ben kendime ve bu günüme bakarım osmanlının bana bir faydası olmadı açıkçası günümze gelen zararlarından başka hatta bugün osmanlı devam etseydi ben olmayacaktım bile hayatta belki hiç birimiz olmayacaktı

@pim hayırdır yeniden osmanlıyı mı kuracaksınız sizin bu mantıksız hayallerimiz yüzünden bu dinci partilar anamızı ağlattı zaten

@twilight_flame: iyikide saymamaışız saysaydık bugün burada bu konuyu tartışıyor olmazdık anamızı babamızı inglizlerle fransızlar düzüyor olurdu  padişahın o kıt beynine kalsaydık o yaptığı anlaşmayla Türkiye diye birşey de olmayacaktı göt kadar yerde osmanlıyı hayal eder durrudunuz

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaSuM_SeRSeRi
    MaSuM_SeRSeRi's avatar
    Erkek

bu konu kapatılsın saçma sapan bişey nerden çıkarıyosunuz bunun osmanlı işkenceleri olduğunu osmanlıyı karalamak isteyenlerin bir uydurması bu saçma sapan şeyleri bu sitede paylaşma gereğini neden duyuyorsunuz anlamıyorum şimdi yaşadıklarımızdan utanmıyorsunuzda pkklılar mecliste her yerde rahatça konuşuyor bundan utanmayıpta kaç kıtaya hükmetmiş osmanlı torunu olmaktanmı utanıyorum Ne Mutlu Osmanlı Torunuyum Diyene

TÜRKMÜSÜN GÖSTER ÜRKSÜN
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliekber
    aliekber's avatar
    Erkek

Milletin ağzı torba deyilki cıyak cıyak bagırıyo kulaklarım cız etti :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ozzzz
    Ozzzz's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

Birileride cin işkencesi diyo hocam,

işkence ediyorlar diye osmanlı torunu olmayalım mı yani :|

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötekdir...

+1

Ben bu insanları anlamıyorum.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

o işkenceler durduk yere yapılmıyor.

Toplam Hit: 9606 Toplam Mesaj: 58