folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Osmanlı"Dan Japonya"Ya Robot!

Osmanlı"Dan Japonya"Ya Robot!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DoctorX
    DoctorX's avatar
    Erkek

Tyler_Dayi bunu yazdı:
    -----------------------------
    robotun sakalı var lan :/

DoctorX bunu yazdı:
    resimler bayaa bayaa bi fake gibi duruyo ama.

3d gözlükle bakacağın bişey beklemiyordun?

yukarda cevabını aldın umarım berk?  kağıda iyi bak yırtılma yerleri falan bilgisasyar yapımı gibi duruyo resmi incele azcık robotun şeyi bile var garip garip dişli sistemleri birini resim deki adsamın kolu falan. 3d den bahseden kim :W

No Manita No Dırdır, Only Makara Only Gırgır!!! işte izlenmesi gereken bir video varsa oda bu video. http://www.youtube.com/watch?v=FrvX-rL9UTY
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swinlarg
    swinlarg's avatar
    Erkek
    HolySeclorum bunu yazdı:
    Banada sallama haber gibi geldi. Belki ayada ilk ayak basan bizizdir :P

siyah beyaz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek

geçen yıl discovery channel'da yayınlanan ertuğrul fırkateyni ile ilgili belgeselde anlatılanlara göre bu robot tokyo imparatorluk müzesinde sergilenmektedir.

abdulhamit han paşanın  köprü projeside mükemmel değilmi...

dünya harikası olmaya namzet gibi duruyor...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

CureShooT bunu yazdı:
    İyi size göre Türkler hiçbir şey yapmadı .. Bir de barbar deyin bitsin olay..

kardeş sorun orda Türkler yaptı ama 120-200 sene önce.

Bana ne faydası var 200 sene önce alınan mısırın, gönderilen robotun.Ancak geçmişle övünün.

Şimdi mısırı yada kaybettiğimiz toprakları idare edemiyosak yada robot yaptıysak fakat bu teknolojiyi geliştiremiyorsak kusura bakma ama biz pek bi malmışız.

Millet sıfırdan teknoloji kasar biz elimizdeki teknolojiyi sıfırlamaya çalışmışız demek ki.

Kimsede kusura bakmasın ben bu durumla övünemem.Ne dicem bak 120 sene önce size robot göndermişiz.E şimdi ? ADamlar hepimizin evine 10 ar 20 şer robotçuk gönderiyor.Elektronik aletlere bak.Bunla mı övüneceksin ?

gururlan veya gururlanma. ama o dönemde askere tüfek bile yapamıyoduk bunu hayatta yapamayız da deme. (sana dedin demiyorum anlayan anladı)

g2k[et]tahribat[dat]com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

TekBuluT bunu yazdı:

gururlan veya gururlanma. ama o dönemde askere tüfek bile yapamıyoduk bunu hayatta yapamayız da deme. (sana dedin demiyorum anlayan anladı)

benm tek kızdığım nokta var.Osmanlı zamanında iyiyken şimdi yapılanlardan eser yok.Dönüp tamam şimdi güçsüsüz ama şunu yapmıştık diyorlar.Onlara kızıyorum.Tuvaleti, mimarlığı, bilim ve ilmi bizden öğrenenler var.Yetmedi bunlarada katkı sağladık bir ton.Ona rağmen şimdiki halimize bak.Kim ne derse desin  yıllar sonra yaşanılan gerilemeye kızıyorum.

Sadece ona değil cumhuriyet ten sonra Atatürk ün ölümüne kadar olan sürede o kadar ilerleyip şimdi nasıl onlardan eser kalamaz buna şaşırıyorum.Bunlara hatta şaşırmıyor uyuz oluyorum.Başka kaç halk güçlü durumdayken güçsüz duruma düşer ve buna karşı birşey yapmaz..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

TekBuluT bunu yazdı:

benm tek kızdığım nokta var.Osmanlı zamanında iyiyken şimdi yapılanlardan eser yok.Dönüp tamam şimdi güçsüsüz ama şunu yapmıştık diyorlar.Onlara kızıyorum.Tuvaleti, mimarlığı, bilim ve ilmi bizden öğrenenler var.Yetmedi bunlarada katkı sağladık bir ton.Ona rağmen şimdiki halimize bak.Kim ne derse desin  yıllar sonra yaşanılan gerilemeye kızıyorum.

Sadece ona değil cumhuriyet ten sonra Atatürk ün ölümüne kadar olan sürede o kadar ilerleyip şimdi nasıl onlardan eser kalamaz buna şaşırıyorum.Bunlara hatta şaşırmıyor uyuz oluyorum.Başka kaç halk güçlü durumdayken güçsüz duruma düşer ve buna karşı birşey yapmaz..

bu konuda kimsenin şimdi güzsüzüz ama Abdülhamit zamanında böyle böyle yapmıştık dediği yok sen öyle anlamışsın.

tarih her zaman doğruların ortaya çıkmasını gerektirir. ve tarih övünmekten çok geçmişten ders çıkartılması için vardır. bu kadar gerilemiş olmamıza şaşıp uyuz olmak yerine neden böyle olduğunu düşünerek başlayabilirsin. yoksa uyuz olmanın ve şaşırmanın hiç bir anlamı yok.

g2k[et]tahribat[dat]com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

DoctorX bunu yazdı:

Tyler_Dayi bunu yazdı:
    robotun sakalı var lan :/

DoctorX bunu yazdı:
    resimler bayaa bayaa bi fake gibi duruyo ama.

3d gözlükle bakacağın bişey beklemiyordun?

yukarda cevabını aldın umarım berk?  kağıda iyi bak yırtılma yerleri falan bilgisasyar yapımı gibi duruyo resmi incele azcık robotun şeyi bile var garip garip dişli sistemleri birini resim deki adsamın kolu falan. 3d den bahseden kim :W

yo almadım :F

and how do u know my name?  

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Artık osmanlı yok. yıkıldı ve bitti.Torunları olarak bu tür eski şeylerle gurur duyacağımız yere şu günki durumda robot teknolojisinde ne kadar gerideyiz bunu düşünelim. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek
    ben anlamam hacılar.. geçmişte olmuştur yapmışızdır yapılmıştır.. niye kimse şu açıdan bakamıyo.. niye şuan yapamıyoruz.. ben teknik eğitimliyim elimin altında elli bin tane torna  freze, cnc var ama takımhanelerin ve atölyelerin kapıları kilitli.. bazı şeylerde neden şuan yapamadığımızı sorgulayın belki doğru bir fikre ulaşırsınız.. ben elimde bilmem kaç sayfa projeyle gidip hocaların kapısından döndüğümü bilirim.. ben 4 sene bi okulda sürünüyorum ve mezun olduğumda ortada bi gerçekleşmiş proje yok.. bi prof. bilmem kaç senede stirling motorunun sızdırmazlığını anca çöze dursun, elin gavuru hybrid otomobili hayata geçiriyor.. varın sizde şimdi hem geçmişle övünün hemde biraz kendinizi ateşleyin.. 3-5 kişiyle olmuyo birşey geliştirmek.. okullar yan gelip yatma yeri olmasın ;) biz ulus olarak çok şey kaybetmişiz her geçen günde kaybediyoruz malesef.. geçmişle övünürek zaman kaybetmeyin bi iş yaparken hakkatten isteyerek içinizden gelerek bu ülke için yapın.. hem o zaman gelecekte çoluğunuz çocuğunuz ortada övünülecek birşeyler görür.. daha iyi şartlarda olur herşey.. özenilen zengin ülkeler gibi olmak ya da baaazı birliklere girmek için kokoreçten vazgeçilmek zorunda kalmayız belki.. 

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    anlamıyorum ki bu forumu kitap gibi okuyan bi ben mi varım? :|

g2k[et]tahribat[dat]com
Toplam Hit: 3830 Toplam Mesaj: 38