ÖSYM: Fotoğraf Değiştirmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek

İnsanın en mutlu, gülücük saçan halini o karta basmaları gerekirken bizi criminal tiplere benzetiyorlar, adam webcamin arkasına elini tuttu 2ye kadar saydı elini çekip tuşa bastı ben nereye bakacağımı şaşırdım şebek gibi çıkardı beni insanın evladı.. yarın kayıt yapacaz ama ben bu fotoğrafı nasıl değiştirecem? nereye başvurmalıyım? fotoğraf dilekçe para ödemesi falan tam açıklama yapabilecek bilgili bir ağabeyimiz ablamız var mı acaba?

*Daha önce açılmış bir konu var mı diye aradım, bulamadım ..varsa da bu konu 2015-2016 için oluversin affedin*

DBD 3docean.net/user/nokuf exarch.artstation.com Instagram.com/exarch.art
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden Fotoğraf Yenileme İşlemi Ücreti : 10,00 TL (Bu ücret, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde Koordinatörlük görevlisine verilecektir. Banka hesabına yatırılmayacaktır.)

http://www.osym.gov.tr/belge/1-23228/adaylar-tarafindan-dilekce-gonderilmesi-ve-islem-ucretl-.html

Fotograf degistirme ucreti var. Ama nette kimse fotograf degistirmemis. Sen degistir konunuda guncelle. dh de "pttden degistiriliyormus diye duydum" diyen eleman senin yatacak yerin yok :)

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

O fotoğrafın 3-4 yıl geçerliliği var. Ondan sonra zaten ücretsiz değiştiriyorlar. Ha yok keyf-i değiştireceksen 10 TL para bayılacaksın.

Ayrıca fotoğrafa bu kadar takılmaması gerek bence. İleride gireceğiniz sınavlarda sizi betimleyecek kadar iyi değilse o ayrı bir mesele.

DrKill tarafından 02/Ağu/15 11:01 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

O fotoğrafın 3-4 yıl geçerliliği var. Ondan sonra zaten ücretsiz değiştiriyorlar. Ha yok keyf-i değiştireceksen 10 TL para bayılacaksın.

Ayrıca fotoğrafa bu kadar takılmaması gerek bence. İleride gireceğiniz sınavlarda sizi betimleyecek kadar iyi değilse o ayrı bir mesele.

Fotoğraf anlıktır ve bana göre insanın %50sini anlatabilir ben de önem veririm, özellikle eğitim için herkes mutlu görünmeli sisteme göre sikileceğinin habercisi bu fotoğraflar ama umrumda değil işe atılınca ise ciddi görünmeli, açıköğretim liseden beri webcamle çekiyorlar çok ayarım bu duruma, neden saç baş yağmurda ıslanmış ve o çekim hareketiyle şaşı bir fotoğrafımı cebimde taşıyayım? sınav görevlilerine kartı verip yüz analizi yaparken suratlarına şaşı mı bakayım?
    Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden Fotoğraf Yenileme İşlemi Ücreti : 10,00 TL (Bu ücret, ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinde Koordinatörlük görevlisine verilecektir. Banka hesabına yatırılmayacaktır.)

http://www.osym.gov.tr/belge/1-23228/adaylar-tarafindan-dilekce-gonderilmesi-ve-islem-ucretl-.html

Fotograf degistirme ucreti var. Ama nette kimse fotograf degistirmemis. Sen degistir konunuda guncelle. dh de "pttden degistiriliyormus diye duydum" diyen eleman senin yatacak yerin yok :)

hocam bu link gayet açık anlatıyor, bulup paylaştığınız için teşekkürler ama (Dilekçe yazılmasını gerektiren konular ve işlem ücretleri:) başlığı altında fotoğraf yenileme konusu yer almıyor yani dilekçeye gerek yok diyebilir miyiz?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

Bizim üniversite karta önem vermiyor çok şükür... kart elime geçince attım kenara hiç lazım olmadı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Zaten koordinatorlukte foto degisimi icin mecburen gideceksin hocam. 10 lirayi basarsin dilekcede yazilacaksada yazarsin. Dilekce yazilacak basligin altinda yok zaten, acik her sey :)

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Zaten koordinatorlukte foto degisimi icin mecburen gideceksin hocam. 10 lirayi basarsin dilekcede yazilacaksada yazarsin. Dilekce yazilacak basligin altinda yok zaten, acik her sey :)

evet hocam eyvallah sağ olun!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

Bu konuyu daha yeni araştırmıştım. Mal gibi çıkmışım. Ama önce dilekçe istiyorlar daha sonrasında ösym nin merkezine gidiyorsun yine web kamera ile seni çekiyorlar. Sonra ücretini ödüyorsun değişiyor.

Ben gideceğim üniversitede baktım. Kartınızın resmini değiştiririz ama 50 liranızı alırız yazıyor. Bakalım öyle yapıcam sanırım.

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı

Bu konuyu daha yeni araştırmıştım. Mal gibi çıkmışım. Ama önce dilekçe istiyorlar daha sonrasında ösym nin merkezine gidiyorsun yine web kamera ile seni çekiyorlar. Sonra ücretini ödüyorsun değişiyor.

Ben gideceğim üniversitede baktım. Kartınızın resmini değiştiririz ama 50 liranızı alırız yazıyor. Bakalım öyle yapıcam sanırım.

Dediğin gibiyse ben de denerim hocam, yine webcamle çekecekseler uğraşmaya değmez..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Ösym fotoğrafınıza bu kadar takılmayın yav. Herkes mal gibi çıkıyor, hatta üniversitede arkadaşlar arasında kartları karşılaştırıp birbirinizle t*şak geçersiniz genelde.

Hem vize ve finallerden önce kartınızı çıkarttığınızda kendinizi güleç görüp daha sonra boru gibi sorular geldiğinde kendine tipini s*keyim deme ihtimalin var :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 3092 Toplam Mesaj: 14
osym fotograf degistirmek