folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Otobüs Kartını NFC İle Telefona Tanımlamak?

Otobüs Kartını NFC İle Telefona Tanımlamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaparike
    kaparike's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=wOCHGvFNKUE 

boyle bırsey buldum da 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nxp.nfc.tagwriter

uygulama da bu 

bır arkadas vardı kart uzerıne calısıyordu yoraca dıye sıtesı de var ona bır yazın o bılır bılse bılse 

@rakkoc a ulaşın.

Anti Envato
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

jiletle kartı dikkatlice soyup telefonun arkasına kapağın altına yapıştırmaktan başak yolu yok.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek
    tagext bunu yazdı

jiletle kartı dikkatlice soyup telefonun arkasına kapağın altına yapıştırmaktan başak yolu yok.

Bizim İstanbul Kart'larda da yapılabiliyor mu bu?

‎‎‎
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Merhaba, Hocam NFC ile karti kopyalayamazsin, Kartin chipinin bir seri no vardir. Telefonda ise kartin seri nosunu degil telefonun icindeki NFC chipinin seri nosunu kullanir. 

bahsettigin kartlar Mifare veya Desfire kartlardir ki Mifare guvenlik olarak pek iyi olan kartlar degildir 2-3 gunde karti kirip icine para vs yukleye bilirsin en fazla 2 gun icindede kartin icine illegal para yuklendigi ortaya cikar ve kartin black liste alinir.

Telefondan calisacak bir uygulama tabiki yapilir ama burda guvenlik problemleri cikiyor. Kart cift tarafli guvenlik dogrulamasi yapmadan kendini acmaz ama telefonlar (android) ici okunabilen ve bu noktada guvenligi kaybetmis cihazlar olarak guruluyor.

bi fiziksel kart ile eslestirilip token olusturup onun uzerinden calisabilir mi evet calisa bilir ama buda online bir yapi olur internetin olmadigi noktalarda calismayacaktir. 

bende kart pazarinin olmemesi adina bu dunyanin bu sekilde donmesini tercih ediyorum (Bahsi gecen bu kartlardan ortalama 8 milyon satis yapiyorum yilda.)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    rakkoc bunu yazdı

Merhaba, Hocam NFC ile karti kopyalayamazsin, Kartin chipinin bir seri no vardir. Telefonda ise kartin seri nosunu degil telefonun icindeki NFC chipinin seri nosunu kullanir. 

bahsettigin kartlar Mifare veya Desfire kartlardir ki Mifare guvenlik olarak pek iyi olan kartlar degildir 2-3 gunde karti kirip icine para vs yukleye bilirsin en fazla 2 gun icindede kartin icine illegal para yuklendigi ortaya cikar ve kartin black liste alinir.

Telefondan calisacak bir uygulama tabiki yapilir ama burda guvenlik problemleri cikiyor. Kart cift tarafli guvenlik dogrulamasi yapmadan kendini acmaz ama telefonlar (android) ici okunabilen ve bu noktada guvenligi kaybetmis cihazlar olarak guruluyor.

bi fiziksel kart ile eslestirilip token olusturup onun uzerinden calisabilir mi evet calisa bilir ama buda online bir yapi olur internetin olmadigi noktalarda calismayacaktir. 

bende kart pazarinin olmemesi adina bu dunyanin bu sekilde donmesini tercih ediyorum (Bahsi gecen bu kartlardan ortalama 8 milyon satis yapiyorum yilda.)

Hocam açıklama için teşekkürler yalnız bu kartlar zaten bakiye kontrolünü online gerçekleştiriyor. Otobuste bindigimizde online olarak da bakiyeyi kontrol ediyor. Bunun yanı sıra GPS lokasyonunu da saat ve tarih olarak kaydediyor. Bu yüzden token ihtimali olabilir gibi. Haftaici vakit bulursam yerinde sorup arastiracagim bu konuyu. Gelişmeleri de ona gore paylasayim. 

Online olduğu fikrine şöyle kapıldım. Otobüse binip kartimi okuttuktan sonra offline olarak uygulamaya okuttugumda lokasyon ve bakiye bilgisini cekemedi ama interneti açtığında anında gösterdi.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 3617 Toplam Mesaj: 16
nfc nfc otobüs kartı nfc nedir