folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Otomatik Vites Hakkında

Otomatik Vites Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

otomatik te boşa alınmayacağını hiç mi duymadın hocam ? sebebine gelince araba boşta gittiği zaman yağlamayı keser  yağlamayı kesmesi turbo olsun , motor olsun sakıncalı zaten D'de giderken ayağını pedaldan çektiğin zaman anlık tüketime baktığın zaman tüketim olmadığını görürsün :)

Ayrıca , otomatik turbolu araçlarda tavsiyem kontağı çevirirken ve kapatırken 1 dk bekleyin.Sebebi aracı birden çalıştırıp kalktığınız zaman turbo ısınmadığı için hem yeterli verimi alamazsın hemde ömrünü kısaltmış olursun . Kapatırken de 1 dk bekleyin turbo yağlamayı bitirsin.

hemen eklemelerde bulunayım.

1 - Araç motoru çalıştığı andan itibaren yağlama başlar , bu motor içi de turbo içinde geçerlidir. Devire bağlı olarak debi değişebilir sadece. Boşa aldığın zaman yağlama durma olayı yoktur.

2 - Hem otomatik olsun hem manuel olsun , bu turbolu araçlarda öncelikli olmak üzere , aracı çalıştırır çalıştırmaz hareket etmemek sağlıklıdır (min. 20 saniye ) Yine stop etmeden önce rölantide gidilen yola göre 30 saniye 2 dakika arası beklemek hoş olur.

Daha maddeler uzar gider :d turbo araç nasıl kullanılmalı diye konu açılırsa yazılır :)

http://www.leyladansonra.com/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MagaraAdami
    MagaraAdami's avatar
    Erkek

Cevap yazan herkese teşekkür ediyorum. Otomatik vitese alışmaya çalışıyoruz. Sıkıntılı oluyor ama çok rahat. :)

~tıp doktoru
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

rahat... kisa sureli beklemelerde N ye almana gerek yok. sikinti cikarmaz. bekleme suresi uzun ise, zaten n ye alma kontagi kapat.

wh0 tarafından 01/Eki/15 17:29 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    WH0 bunu yazdı

rahat... kisa sureli beklemelerde N ye almana gerek yok. sikinti cikarmaz. bekleme suresi uzun ise, zaten n ye alma kontagi kapat.

Onun için start stop sistemi geliştirildi :

https://www.youtube.com/watch?v=xD9sFLCosQA

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

hiç anlamam

akülü arabamı amk bu :) geçen bindim tekrar indim dedim ben kullanamam bunu :)

Sizi 10 15 gün sabah 7 ile 10 arası istanbul e5 e alalım :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    baristbt bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

otomatik te boşa alınmayacağını hiç mi duymadın hocam ? sebebine gelince araba boşta gittiği zaman yağlamayı keser  yağlamayı kesmesi turbo olsun , motor olsun sakıncalı zaten D'de giderken ayağını pedaldan çektiğin zaman anlık tüketime baktığın zaman tüketim olmadığını görürsün :)

Ayrıca , otomatik turbolu araçlarda tavsiyem kontağı çevirirken ve kapatırken 1 dk bekleyin.Sebebi aracı birden çalıştırıp kalktığınız zaman turbo ısınmadığı için hem yeterli verimi alamazsın hemde ömrünü kısaltmış olursun . Kapatırken de 1 dk bekleyin turbo yağlamayı bitirsin.

hemen eklemelerde bulunayım.

1 - Araç motoru çalıştığı andan itibaren yağlama başlar , bu motor içi de turbo içinde geçerlidir. Devire bağlı olarak debi değişebilir sadece. Boşa aldığın zaman yağlama durma olayı yoktur.

2 - Hem otomatik olsun hem manuel olsun , bu turbolu araçlarda öncelikli olmak üzere , aracı çalıştırır çalıştırmaz hareket etmemek sağlıklıdır (min. 20 saniye ) Yine stop etmeden önce rölantide gidilen yola göre 30 saniye 2 dakika arası beklemek hoş olur.

Daha maddeler uzar gider :d turbo araç nasıl kullanılmalı diye konu açılırsa yazılır :)

Yağlama durdurmadan kasıt aracın vitesteyken ki haliyle boştaki halinin aynı olmadığıdır.Yani araç performans halindeyken ki yağlama ile boştaki yağlamanın aynı olmadığı , ayrıca hareket halindeyken veya yokuş aşağı aracı çalıştırırken birden cart diye vites değiştirmemelisin.

Ignorance is bliss.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    UTHO bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

hiç anlamam

akülü arabamı amk bu :) geçen bindim tekrar indim dedim ben kullanamam bunu :)

Sizi 10 15 gün sabah 7 ile 10 arası istanbul e5 e alalım :)

aynen o saatlerde manuel arac kulllanan insanların ayakları perde ayağa dönüşüyor..

wh0 tarafından 01/Eki/15 17:44 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

korkma kapat dtc'yi :) 

N'ye de atma bende de 1 serisi var şimdi,bırak D'de kalsın.

Koca hestiy aya bedenem ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Bende otomatik arac kullanıyorum ışıklarda N ye atiyorum ne bilim daha iyi oluyor sanki  :D

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MagaraAdami
    MagaraAdami's avatar
    Erkek
    ehveniser bunu yazdı

korkma kapat dtc'yi :) 

N'ye de atma bende de 1 serisi var şimdi,bırak D'de kalsın.

DTC ne işe yarıyor? Şimdi onun hakkında bir konu açacaktım. İyi oldu yazdığınız. :)

~tıp doktoru
Toplam Hit: 2319 Toplam Mesaj: 23
araba araba otomatik vites