ÖTV İndirimi Gelir Mi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Selamlar,

Hangi bayiye araba bakmaya gitsem sıfır araç yok en yakın tarih 2 ay 3 ay sonraya atıyorlar. Ötv indirimi gelecek diye kulakdan dolma bilgiler var. 

sizin fikirleriniz nedir üstadlar araba alınır mı yoksa beklenir mi ?

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ötv indirimi teşvik için veriliyor

araba olmadığına göre araç satışında sorun yok demektir

satılan bir üründe zam yapılır . Burası TÜRKİYE

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

ÖTV iner bu sefer bayiler zam yapar aynı fiyata denk gelir yine konut olayında olduğu gibi. 

Normalde bir ürün piyasa çıktıktan sonra zamanla ucuzlar ama Türkiye'de tam tersi. Her gün zam geliyor. Paran varsa al geç.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Elindeki aracın garantisi bitsin ötv kdv ne varsa indirsinler o zaman bakarım şu an alma satma tarafında değilim.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Artik yoh öyle bmw'ye mersoya binmek. Inmez, ben alıştım para biriktiriyorum. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Ülkenin adı Türkiye ise. İşletme, iktisat, matematik ve mantık. Bunları unut. Kurala göre işlemez. Arz talep eğrisi yoktur. Talep azalınca ürün çoksa fiyat düşmez. Tersinde de fiyat düşmez. Kapitalizmi ve vergiyi çıkaranların bile gıpta ile baktıkları bir ülke. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Zaten yok satıyolar indirim geleceğini sanmıyorum.

Bankaların verdiği 120 bin liraya 0,49 faizli krediyi bile kullandırmıyolar. Kendileri 50 bin liraya 0,69 dan falan veriyolar.

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

aga ben anlamiyorum millet nasil hala araba aliyor. bu dolarin firlamasi kimseyi mi kotu etkilemedi aq. herkes mi gizli zengin aq ulkesinde. mezun olup ise girdigim seneyi sikeyim.

black implies white, self implies other, life implies death.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Öyle bir söylenti var ama benim tahminim gelmez. Bence; ülkede zaten dolar kalmadı, devlet yurtdışından gelen herşeye ekstra vergi koydu, sırf dışardan mal alıp ülke dışına döviz gidişini engellemek için.

Arabaların büyük çoğunluğu ithal olduğunu düşünürsek böyle birşey yapmazlar.

Ama bu aralar yapsada birşey değişmez çünkü piyasada araba yok ve 2-3 aydan öncede stoklar normale dönmeyecek. Yaparsa şöyle olur; "sokağa çıkma ve seyehat yasağı var ama uçak biletine vergi indirimi geldi"

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

aga ben anlamiyorum millet nasil hala araba aliyor. bu dolarin firlamasi kimseyi mi kotu etkilemedi aq. herkes mi gizli zengin aq ulkesinde. mezun olup ise girdigim seneyi sikeyim.

:)

yok la o arabaların %70 i  borç . 

bizim millet kuru ekmek yer ama kapıda araba dursun der. kırık çok bizde 

istatistik =  Almanyada araba satışları % 40 düştü ,,,,,,, Türkiyede %35 arttı   son 6 ay da.. yani biz zengin Alman fakir HÜLÖĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞĞ

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

OYDER başkanı öyle bir durum söz konusu değil dedi ama bilemiyorum.

Toplam Hit: 3605 Toplam Mesaj: 33
indirim sıfır araç ötv mtv