Ovh.Com Dan Vps Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Arkadaslar merhaba.

Ovh dan vps alacagim fakat bir kac sorum var. Asagida firmanin farkli sitelerinden VPS SSD urunlerinden 1 numarali yani en dusuk paketleri sectim. Daha once klasik diye bi paketleri vardi, artik onlar yok sanirim.

https://www.ovh.ie/vps/vps-ssd.xml >> Fransa ~ Strasbourg, Gravelines 2.99 Euro/ay. Bu 12 aylik secildiginde %23 VAT €8.25 daha ekleniyor. Toplam: €44.13

http://www.ovh.com/us/vps/vps-ssd.xml >> Canada ~ Beauharnois 3.49 Dolar/ay. Bu 12 aylik secildiginde Toplam: $41.88 USD

https://www.ovh.com/fr/vps/vps-ssd.xml >> Fransa ~ Strasbourg, Gravelines 2.99 Euro/ay. Bu 12 aylik secildiginde %20 TVA 7,18 € daha ekleniyor. Toplam:43,06 €

Vergi ekleniyorsa 1 ve 3. siradaki ayni paketlerde neden fiyat farkliligi var? Kimileri ovh.com/fr den alin ovh.ie de sorun yasarsiniz diye belirtirmisler dogrulugu nedir?

Diger soruma gelince, bu ozelliklerde uygun fiyatli alternatifleri denemis olanlar konuda belirtirse inceleyeyim. Bu ovh icinse Canada sunuculari daha uygun, bunlarin aliminda bir problem cikiyor mu? Bazi forumlarda aldim kapatildi, aldim 2 hafta sonra acildi gibi postlar yazilmis. Malum bu bolgedeki sunucularin fiyatlandirmasi dolar uzerinden oldugundan simdilik daha ekonomik. Kendilerine mail attim indirim icin daha cevap gelmedi daha. Kimlik v.s. yollarim problem degil. Yigidin mali meydandadir.

Kullanim alanim web(nginx, php,mysql,node.js,tornado) olacak. Suan bu urunu yada alternatif firmalarda barindirma yapan, vps kullanan arkadaslar yorumlarsa alacagim urunu kesinlestirmis olurum.

Ilgilenen arkadaslara simdiden tesekkurler.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Hem konuya up olsun hemde çizik atayım. Bana da ilk paketteki gibi bişey lazım. DO kullanıyorum şuanda memnunum ama ovh'ye geçmek biraz daha maliyeti düşürüyor. Aynı paraya daha fazla ram almış oluyorum. Geçen sene NETSUNUCU.NET üzerinden r10'da alıp madur olmuştuk. Sunucunun parasını mı ne ödememiş sanırsam, biri de diyor spamdan gitti. 

Ovh'den almak ne derece mantıklı ? Sorun yaşarmıyız ? Abüler bi aydınlatın bizi

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nmce
    nmce's avatar
    Erkek

OVH vs DO yaparsanız ikisinin arasındaki farkları ben size anlatayım. öncelikle DO makina başı size 1Gbit/s port veriyor. OVH'da bu rakam sadece 100Mbit/s. DO'da snap alma özelliği mevcut, fakat OVH'da gereksiz pahalı ve ekstra olarak sunuluyor. OVH network'ü fazla sağlıklı değil sürekli çalışmalar ve iyileştirmeler oluyor, makinanızın resetlendiğini veya bağlantının gittiğini görmeniz olası bir durum, bunun yanında DO'nun kullandığı hardware ekipmanları OVH'dan çok daha kaliteli, burada ucuz olma durumu eski hardware kullanımı ve atanan port hızı ile eşdeğer. peki OVH ne gibi durumlarda iyi derseniz, network 3/4 layer tarafına yönelik ddos alıyorsunuzdur ve DO'nun attığı ticket'larla sizi kapıya koyması an meselesidir o zaman OVH tercih edebilirsiniz. Fakat imkanınız varsa DO'ya yönelmenizi tavsiye ediyorum çünkü adamların network çok stabil işliyor ve hardware konusunda en ufak bir problemle karşılaşan diski heba olanı görmedim. her ne kadar OVH ssd tarafına el atsada network tarafında fail olan bir yapısı var ki özellikle Canada network'ü çok sıkıntılı OVH'ın. bunun dışında trafiği temiz değil bildiğiniz üzere Fransa'da DPI uygulanmaya başlandı. Ayrıca OVH'da büyük çapta ddos alırsanız uyarı almadan hesabınız silinir ve göt gibi kalırsınız. OVH tercih edecekseniz sürekli monitör etmeniz ve yedeklemenizi günlük yapmanız gerek yoksa açıkta bırakır tüm emeklerinize güle güle dersiniz.

nmce tarafından 11/Eyl/15 15:29 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@RockZs hocam onerdigin konuda alacagindan bahsetmissin. Tercihin ne oldu?

@nmce Hocam Digital ocean da diger firmalardaki makinalara ssd takarak isletiyor deniliyor. 3-4$ lik sunucu ddos a dayanmaz zaten. Her yer kapatiyor boyle kullanimda. Yedek aliyorum ondan yanada sorun yok. Amacim ramdan faydalanmak. R10 olayinda adam anlasma yapmadan satis yapmis. Merdiven alti dedigimiz hosting firmalari. Bu durumlari gecmisten beri gorup, okuduk. Yinede degerlendiririm postunu.

RockZs un verdigi konuda https://order.server4you.com/pages/vserver/?server=PRO-X8&hd=SSD Bu kadar alan fazla, sadece disk icin o para cok simdilik. Ama https://www.webtropia.com/en/vps-hosting/vps-comparison.html webtropia iyiymis bunada bi bakayim.

Ben yinede her birine alisveris yapmadan bir hesap olusturup, ertesi gun kim indirim yollarsa onu degerlendireyim :)

Farkli firmalari deneyen arkadaslar yazarsa fena olmaz. Gececi tayfa damlar birazdan bi up olsun.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

@RockZs hocam onerdigin konuda alacagindan bahsetmissin. Tercihin ne oldu?

@nmce Hocam Digital ocean da diger firmalardaki makinalara ssd takarak isletiyor deniliyor. 3-4$ lik sunucu ddos a dayanmaz zaten. Her yer kapatiyor boyle kullanimda. Yedek aliyorum ondan yanada sorun yok. Amacim ramdan faydalanmak. R10 olayinda adam anlasma yapmadan satis yapmis. Merdiven alti dedigimiz hosting firmalari. Bu durumlari gecmisten beri gorup, okuduk. Yinede degerlendiririm postunu.

RockZs un verdigi konuda https://order.server4you.com/pages/vserver/?server=PRO-X8&hd=SSD Bu kadar alan fazla, sadece disk icin o para cok simdilik. Ama https://www.webtropia.com/en/vps-hosting/vps-comparison.html webtropia iyiymis bunada bi bakayim.

Ben yinede her birine alisveris yapmadan bir hesap olusturup, ertesi gun kim indirim yollarsa onu degerlendireyim :)

Farkli firmalari deneyen arkadaslar yazarsa fena olmaz. Gececi tayfa damlar birazdan bi up olsun.

henüz birşey tercih etmedim.

nmce'ye de yorumlar için teşekkürler, bilale anlatır gibi anlatmış.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Eyvallah hocam. Diger kullanlarda yazar heralde. Rami yuksek olan olsa alacagim. Digital oceanda gozume carpan debian icin 80~90mb arasi hic ziyaret yokken calisiyordu. Sonra ssh islemlerinde bile anlik ram yukselmesi gorunuyor. Kendi kendine makina toparliyor ama 512mb yinede yetmiyor. Bakalim olmazsa aylik ucreti daha yuksek olan firmalara bakayim. Tesekkurler herkese.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Do da Windows var mi hocam? 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 1306 Toplam Mesaj: 8
ovh vps