folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Oyun Bilgisayarı Yapılandırma Hakkında Yardım

Oyun Bilgisayarı Yapılandırma Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı
    designerboyalee bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

Ekran kartı eklemene gerekyok zaten AMD APU alıyorsun gördüğüm kadarıyla ? 

Bu arada o APU ile olmaz veya CPU ile 1 MB önbellek nedir hocam ? Oyunun yanında chrome açsan çökücek gibi gelir :D 

Senin önerin nedir peki?  sonuç olarak ne yapmam lazım bu özelliklere ne değiştirip ne almamız lazım ?

https://www.youtube.com/watch?v=HdfHUBYb7Po 

Örnek 

Sadece işlemciyi değiştirmem yetiyor gözüküyor burada..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pala
    pala's avatar
    Erkek

Hocam bende 2 gb ekran kartı bulunmakta ram sizinle aynı işlemci inte core i7 1 tb harddik var sanırım ekran kartına bir ekleme yaparsanız istediğiniz oyunları oynayabilirsiniz. Belirtmiş olduğunuz oyunları benim bilgisayarım rahatça çalıştırmaktadır.

Bulunduğun yerden memnun değilsen yerini değiştir. Ağaç değilsin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

o dediğin oyunlar için ve ilerisi için idare eder performans için ekran kartı olarak

rx 460 öneririm

daha çıkmadı ama beklemeni öneririm

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek

Şuan aklıma olan iki ekran kartı var arasında gidip geliyorum biri 2GB diğeri 4GB aslında fazla fiyat farkı yok ama yinede karar veremedim.

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r7-250-oc-gddr3-2gb-128bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-r7-240-oc-gddr3-4gb-128bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html

DestinatioN dediğin gibi o tarihi bekleyip sadece o ekran kartını alıpta bitirebiliriz diye düşünüyorum.  Ne kötü şey şu kararsızlık ve bilgisizlik :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Cok fazla beklemezsin en azindan 1 2 hafta bekle fiyati gor

destination@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı

Aynen hocam zaten ilk olarak işlemciyi değiştirip bu ay bir deneme yapacam. Baktım yetmezse dediğin ekran kartlarından birini alırım.

bu arada alacağım işlemci : http://www.vatanbilgisayar.com/amd-a8-5600k-soket-fm2-36ghz-4mb-onbellek-32nm-islemci--hd7560d-gpu.html

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek
    designerboyalee bunu yazdı
    DestinatioN bunu yazdı

Aynen hocam zaten ilk olarak işlemciyi değiştirip bu ay bir deneme yapacam. Baktım yetmezse dediğin ekran kartlarından birini alırım.

bu arada alacağım işlemci : http://www.vatanbilgisayar.com/amd-a8-5600k-soket-fm2-36ghz-4mb-onbellek-32nm-islemci--hd7560d-gpu.html

rx 470 4 agustos rx 460 ise 8 agustosta piyasaya cıkacakmış sanırım TR'ye de o tarihte gelecektir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek
    CaniSokucu bunu yazdı
    EWELANCHE bunu yazdı

gtx 960 yada r9 285 (r9 380) de kaldırı bence o makina. Benim önerim gtx 960 olur ama

Edit:Güç kaynağını yazmamışsın onuda yazarsan daha güzel bir bilgi alırsın tabi.

Hacı o makine zaten 800-900 lira makine fiyatı kadar ekran kartına vermek sence de biraz abes değil mi :D

Yeni 1060 felan çıktı o yüzden 960 ın ikinci elini fazlaca görürüz diye düşünüyorum. Arkadaş oyun oynamak istiyorum diyor oynayacağı oyun lol,Dota veya cs go gibi oyunlar değilse bence en ideal kart GTX 960 olur. Bu kartı core 2 dou ya takmışlardı o yüzden bunu önerdim işlemci çok sorun çıkarmaz büyük ihtimalle. Zaten arkadaş belli bir fiyat aralığı söylememiş bende max olanı söyleyeyim dedim. Naçizane fikrim.

500W güç kaynağı yetmesi gerek normal şartlar altında yanlız elindeki gerçek 500 W değilse kaldırmaya bilir o konuda kesin birşey söyleyemem takıp denemen gerek.

Yanlzı arakdaşın dediği gibi  rx 460 veya rx 470 i beklemek güzel fikir.

https://teknoseyir.com/eski-bir-sisteme-yeni-ekran-karti-takilirsa-ne-olur    Söz konusu video.

Bana kalırsa ilk aşamada sadece ekran kartını değiştir sıkıntı olursa değirlerinin icabına bakarsın.

EWELANCHE tarafından 01/Ağu/16 11:34 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    designerboyalee
    designerboyalee's avatar
    Erkek
    EWELANCHE bunu yazdı
    CaniSokucu bunu yazdı
    EWELANCHE bunu yazdı

gtx 960 yada r9 285 (r9 380) de kaldırı bence o makina. Benim önerim gtx 960 olur ama

Edit:Güç kaynağını yazmamışsın onuda yazarsan daha güzel bir bilgi alırsın tabi.

Hacı o makine zaten 800-900 lira makine fiyatı kadar ekran kartına vermek sence de biraz abes değil mi :D

Yeni 1060 felan çıktı o yüzden 960 ın ikinci elini fazlaca görürüz diye düşünüyorum. Arkadaş oyun oynamak istiyorum diyor oynayacağı oyun lol,Dota veya cs go gibi oyunlar değilse bence en ideal kart GTX 960 olur. Bu kartı core 2 dou ya takmışlardı o yüzden bunu önerdim işlemci çok sorun çıkarmaz büyük ihtimalle. Zaten arkadaş belli bir fiyat aralığı söylememiş bende max olanı söyleyeyim dedim. Naçizane fikrim.

500W güç kaynağı yetmesi gerek normal şartlar altında yanlız elindeki gerçek 500 W değilse kaldırmaya bilir o konuda kesin birşey söyleyemem takıp denemen gerek.

Yanlzı arakdaşın dediği gibi  rx 460 veya rx 470 i beklemek güzel fikir.

https://teknoseyir.com/eski-bir-sisteme-yeni-ekran-karti-takilirsa-ne-olur    Söz konusu video.

Bana kalırsa ilk aşamada sadece ekran kartını değiştir sıkıntı olursa değirlerinin icabına bakarsın.

EWELANCHE yorumun için teşekkürler. Evet Kasam 500W parçaları geçen sene bu zaman vatandan alıp toparladım. Bu senede oyun bilgisayarı olarak kullanmak istiyorum. Daha çok online oyunlarda kullanmak istiyorum LOL - CSGO ve Rust ağırlıklı olacak. Amacım Full kalite olarak değil orta seviye kasmadan tatmin edici bir ayarda oynamak 1280x720 HD ayarları yeterli. Onun içinde ilk hamle olarak ekran kartı almadan işlemciyi değiştirerek bu akşam bir deneme yapacağım ( AMD A10 7850K Soket FM2+ 3.7GHz 4MB Önbellek 95W 28nm İşlemci + R7 GPU) daha sonra kesmez ise ay sonuna doğru diğer arkadaşların dediği RX serisi kartlarla takfiye düşünüyorum.

Toplam Hit: 2008 Toplam Mesaj: 21
oyun bilgisayarı rust lol