folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Özel Hastane Hakkında Önemli Bir Soru

Özel Hastane Hakkında Önemli Bir Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek

Yeşil alan işaretlediyseler ve Covid-19 çıkmazsa saplarlar. Ki hasta yeşil alan hastası.

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Devlet özel hastaneleri pandemi ilan etti. Yani sigortan varsa devlet-özel ayrımı yok.

Özel hastaneciler şimdiden kıvırmaya başlamış zaten :

https://tr.sputniknews.com/koronavirus-salgini/202003251041685031-ohsad-baskani-bahatdan-devlet-ozel-hastanelere-el-koysun-onerisi/

Özel hastane sahiplerinin hepsi mi şerefsiz olur. "Devlet personel ücretini ödesin birşey istemiyoruz" muş :D

Şerefsiz kansızlar yıllarca trilyon vurgun yaptılar, yıllarca personelin hakkını yediler. Şurada birkaç ay düşük hasta sayısıyla gelirleri düştü diye kıvranmaya başlamışlar. 

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı
    tuuruls bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı

üstadım özel hastanelerin acillerinde 3 farklı alan vardır. yeşil - sarı - kırmızı. bunnların yeşilinde. yani hasta ayakta geldi ise kendisi yürüyebiliyorsa buna yeşil denir bu durumda %200 e kadar fark ücreti alınabilir.  bunun dışında hiç bir şekilde fark ücreti alınamaz. kaldıki corona teşhisi koyarsa. pozitif çıksın yada çıkmasın bu saatten sonra sen otomatikman önemli kritik düzeydeki hasta oluyorsun. yani o saatten sonraki herşey devlet güvencesinde. yinede sen bu konuda en net bilgiyi sgk dan alabilirsin. ara 7/24 hatları var ordan öğren sorununu anlat. 

gelelim kötü senaryoya. abi diyelim ki inş öyle olur corona negatif çıktı bi sıkıntı yok. sgk dediki yok biz karşılamıyoruz. özel hastane dediki ücret ödeyeceksin. acile girdiğin andan itibaren ödediğin ve senden istenilen herşey için ayrıntılı fatura iste. sana veremeyiz o bu şu derler. bizim yetkimiz yok derler. bunu veriyoruz deler. peki de izninizle ben sgk yı arıyorum şimdi de. sgk ya şikayette bulunucam de. bana ne yapıldı adım adım tüm yapılan şeylerin listesi ve fiyatlandırması için ayrıntılı liste verin diyeceksin. sike sike verecekler.  bu listedede örnek veriyorum sgk özel hastaneye enjeksiyon yaptığı için 0,1 kuruş para ödüyor diyelim bunun senden en fazla 0,3 kuruş olarak alabilir. oyüzden korkmana gerek yok. 

Çok teşekkür ederim hocam var olun. Muayenesi ve yeşil alan hizmet ücretlerini ödedik zaten. O işlemler esnasında kan tahlili aldılar (onu da ödedik) ondan sonra covid-19 formu doldurtup bizlere izole odaya aldılar. Umarım bir şey çıkmaz da. Sonrasında bunu düşünürüz artık. 

Hepinize ayrı ayrı çokça teşekkür ederim, iyi ki varsınız müridler.

hocam sen yinede dediğim gibi hiç beklemeden 184 ü ara  böyle böyle de açık açık söyle bu şikayetlerle özel hastaneye geldik. bizi corona virüs formu doldurup bu şekilde işleme aldırdılar. burda ben acile girişte para ödedim şimdi daha fazla ödemekten korkuyorum. burda birden ücret almaları normal mi de ? bu testler için vb için.  eğer alınabiliyorsa ben devlet hastanesine sevkimi istiyorum bu konu ile lütfen ilgilenin de. işi baştan tut. diyebilirler ki hayır alamzlar o zaman için rahat olur. alınır derse direk ücretsiz olarak devlet hastnanesine sevk edilir

Yaptım hocam bunu da, dün aradığımda ulaşamadım bir türlü 184'e şimdi oldu :) Sağ olasın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Çok geçmiş olsun hocam.

Arkadaşların dediği gibi, ayrıntılı fatura iste. Faturada sut kodları olacak şekilde istiyorum de hatta. En fazla %200 oranında ilave ücret alabilir özel hastaneler eğer sgk ile anlaşması varsa. Sgk nın sitesinde vardı, hangi bölüm, hangi yapılan işlem için ne kadar ücret verileceğine dair. Sgk sitesinde atıyorum ücret 50 tl ise, en fazla o işlem için yazabilecekleri ücret 100 TL'dir. İnsanlar ayrıntılı fatura istemediği için ve bilmedikleri için çok kandıran var. Eğer böyle yaparsan 5 bin tl lik faturayı 2-3 bine indirirsin.

Allah şifa versin. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/allianz-tamamlayici-saglik-sigortasinda-25-indiri-243420 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

özel hastenelerdeki karantinalı hasta masraflarını devlet ödeseydi şu an özel hastaneler dolar taşardı. evet, belli başlı devletin verdiği ilaçlar dışında özel hasteneler geçirecek yer illaki bulur. yatak parası vs.

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    JerusaLem bunu yazdı

özel hastenelerdeki karantinalı hasta masraflarını devlet ödeseydi şu an özel hastaneler dolar taşardı. evet, belli başlı devletin verdiği ilaçlar dışında özel hasteneler geçirecek yer illaki bulur. yatak parası vs.

Bugün sonunda sorabileceğim birisini bulup sordum ve ücretsiz olduğunu söyledi. Çünkü kendileri hastaya el koydu bir bilgi vermeden. Olurda benzeri konuyu arayan olursa, ücret alınmadığını söyleyebilirim. Sonuçlar çıkana kadardır belki bilmiyorum şu süreç için ücret alınmayacağını söylediler bana.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek

Arkadaşlar yapılan testin sonucu pozitif çıkmış. Allah yardımcımız olsun, kendisini 14 gün daha bekleteceklermiş hastanede. Pozitif olduğunu öğrendik, hemen (Bizle kaldığı için) 10 dakika sonra eve ekipler geldi ve örnek aldılar ve liste verdiler bu kurallara uyup karantinaya kalın diye. Uyacağız tabii. Umarım iyileşir annem.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    tuuruls bunu yazdı

Arkadaşlar yapılan testin sonucu pozitif çıkmış. Allah yardımcımız olsun, kendisini 14 gün daha bekleteceklermiş hastanede. Pozitif olduğunu öğrendik, hemen (Bizle kaldığı için) 10 dakika sonra eve ekipler geldi ve örnek aldılar ve liste verdiler bu kurallara uyup karantinaya kalın diye. Uyacağız tabii. Umarım iyileşir annem.

Hocam Allah yardımcınız olsun, umarım annemizde sağ salim atlatır.Moral bozmayın desekte boş biliyorum ama bozmamaya çalışın yine de hocam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuuruls
    tuuruls's avatar
    Erkek
    ReyiZ bunu yazdı
    tuuruls bunu yazdı

Hocam Allah yardımcınız olsun, umarım annemizde sağ salim atlatır.Moral bozmayın desekte boş biliyorum ama bozmamaya çalışın yine de hocam.

Yok be hocam moral bozmam ben böyle konularda, annemi tanısanız ne kadar inatçı, mutlu ve enerjik biri olduğunu görseniz siz de bozmazsınız moralinizi. Sadece bu konuda yardımcı olan herkese bilgi vermek için yazdım. Hepiniz var olun tekrardan.

Toplam Hit: 2972 Toplam Mesaj: 24
özel hastaneler korona koronavirüs