Papara Kart Ne Kadar Güvenilir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Her hesap için 100.000 lira.

2002-2003 gibi İmar Bankası, Dışbank, Sümerbank gibi bankalar tek tek batmaya başlayınca insanlar bankalara olan güvenini kaybedip ya diğer bankalarda batarsa dedi ve bankalardaki paralarını çekmeye başladı. Bankalar aslında olmayan para ile döner. Müşteriler hesaplarındaki paraları çekmeye başlayınca diğer sağlam olan bankalarda sallantıya girdi. O dönem Kemal Derviş'in çok zeki ve mantıklı kararlarından biriydi bu hesaptaki paraya devlet güvencesi.

Ancak bu 100.000 liranın nasıl ödeneceği belirsiz. Atıyorum 10 sene sonra aylık 1.000 liralık taksitlerle ödeyeceğimde denilebilir. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

papara dan isminize hesap acıyorlarmış kimlik bilgileriyle. 

Başkası açmadan siz acın kendi hesabınızı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Genelde kumar siteleri için açıyorlar ama onlar da izleniyor mk ne anladık o zaman gönder enparadan gitsin .)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

papara da en güzel olay 7/24 para transferi.

akbankta 1000 tl var

enpara da 1000 tl var

ziraatte 1000 tl var diyelim ve mesai saatlerinin dışındayım.

bu üç bankadan da papara ya parayı gönderip 5dk sonra da istediğim başka yere aktarabilirim yada kendime ait bir başka banka hesabına çekebilirim.

yakında papara için başka bankadan (kendinize ait olmayan bir hesaptan) iban ile para gönderme ve alma seçeneği de gelecek. 

Bankalar bu saatten sonra bu şekilde bir inovasyon yapmak zorunda

papara da online hesap açıp kimlik bilgilerini doğruladıktan sonra 5dk içinde alışverşe başlayabiliyorsun yada başkasına para gönderip almaya.

yeni işe başladığım kurum ziraat bankasından hesap açmamı istedi sadece kuyruk 1 saat sürdü içeri girdim maaş hesabı açtırmak istiyorum dedim.

maaş hesabında neler olur standarttır

hesap cüzdanı ve kart

kadın neden hesap istiyorsun dedi 3 kere dedim ki ziraat bankası ile anlaşmalı olan xxx kurumu için maaş hesabı çünkü buradan maaş alıcam

hesabı açtı tamam dedi

dedim hesap cüzdanı vermediniz

söylene söylene hesap cüzdanı bastırdı verdi 

tamam dedi

dedim bankamatik kartını vermediniz ben maaşımı nasıl çekicem

bana dediği şu bide kart mı istiyorsun

dedim evet istiyorum yine söylene söylene 5dk da kartı çıkardı.

neyse hesap cüzdanı ve kart ile işe gittim maaşım yatırıldı online işlemlere giricem hesabıma bakıcam abi giremiyorum tc giriyorum hata veriyor

müşteri hizmetlerini arıyorum ziraat ın cep numaramı istiyor giriyorum bu numara ile işlem yapılamaz diyip suratıma kapanıyor telefon bir şekilde ziraat bankası şikayet hatlarından birine bağlandım durumu anlattım kadın diyor ki seni online menüye aktarıcam numara nı gir , aktarıyo giriyorum numaramı pat telefon suratıma kapanıyor tekrar bağlandım zar zor dedim ki beni hiç bir menüye aktarmayın kapanıyor telefon hesap bilgilerinde bir yanlışlık olmasın(bakın bunu ben söylüyorum o bulmuyor hatayı bulması için ben zorluyorum)

tc üzerinden kontrol etmeyi akıl ettiler sonunda ve dedikleri şu sizin hesabınız online işlemlere kapatılmış ve cep numaranız yanlış yazılmış düzeltmek için şubeye gitmeniz lazım

yaw aq enpara da papara da herşey 5dk da online yapılabiliiyor ben ziraate 1 saat sıra 15dk ıvır zıvırlar bir buçuk saatte bi işlemi düzgün yaptırtamıyorum

gittim tekrar şubeye ertesi gün aynı kadın aynı yerde sıra bana geldi dedim maaş hesabı açtırdım dün ama ne online işlemlere girebiliyorum ne müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorum çünkü bilgilerim yanlış dedim yine umursamaz bir tavır ile düzeltti bu sefer bankadan çıkmadan sıramı bırakmadan online kontrol yaptım aq

bi kart bi hesap bu kadar zor olmamalı artık

inovasyon ve teknoloji dediğimiz bu işte.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Papara candır tek kötü yanı, 5 farklı kişiden para geldikten sonra her gelen miktardan %3.4 oranında kesinti uygulaması onun dışında harika.

-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

kktc kimligiyle acamiyorsunuz.

tc kimlik ve kktc banka hesabiyla acamiyorsunuz.

tc kimlik + tc banka hesabi ve kktc telefon numarasi ile acamiyorsunuz.

tc kimlik + tc banka hesabi + tc telefon numarsi ile actiniz, sonra numaranizi kktc telefon numarasinina degistiniz, icerdeki parayi geri alamiyorsunuz.

ben oyle anladim; https://www.sikayetvar.com/papara/kibris 

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

https://blog.papara.com/paparanin-finansal-ozgurluk-dunyasinin-nufusu-artik-5-milyon-2/

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

kktc kimligiyle acamiyorsunuz.

tc kimlik ve kktc banka hesabiyla acamiyorsunuz.

tc kimlik + tc banka hesabi ve kktc telefon numarasi ile acamiyorsunuz.

tc kimlik + tc banka hesabi + tc telefon numarsi ile actiniz, sonra numaranizi kktc telefon numarasinina degistiniz, icerdeki parayi geri alamiyorsunuz.

ben oyle anladim; https://www.sikayetvar.com/papara/kibris 

2 yıl öncesine kadar ben de revolut kullanıyordum benzer kopyası aynı mevzular olmaya başladı ben de kullanamadım.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bunun kartını yurt dışında markette kullanabilir miyiz? 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    EricNorthman bunu yazdı

İyi akşamlar. 

Geçenlerde Papara'ya üye oldum, akabinde de black kart sipariş ettim. Kuryeye verilmiş geliyormuş. Ama uzun süredir en para ve ziraat bankası ile çalışıyorum. Yamuk yumuk kalan iş bankası ve garanti bankası hesaplarımda duruyor ama yok kartı kapattır açtır falan çok iş var. 

Şöyle bir fikrim var bu yüzden soruyorum. 

Trendyol, N11, Amazon, Hepsiburada Morhipo vs gibi pazar yerlerinden alınacak ödemeleri belirli kartlarda biriktirmek istiyorum. 
    En Para-Şirketim kullanıyorum, ama bu fiziksel satışların ödemelerinin biriktiği yer olarak duruyor. 
    Ziraat bankasın da hep pos cihazım hem kredi hesabım hem askeri hesap elli tane şey var oda sadece pos için kalsın diyorum. 

Papara'yı da e-ticaret faaliyetlerinin ödemelerinin birikeceği yer olarak ayarlamak istedim. Ama ne kadar güvenilir arkasında kimler var neler var, patlama riski var mı bir yerimize girmesin, aman param yok hesapta aman paparanın ortağı kaçtı falan olmasın. 

Sizin fikirleriniz neler, yoksa mecburi gidip ziraat veya iş bankası hesaplarımı tekrar aktif ettirip oralardan mı takılmalıyım. 
    Açıkçası henüz Papara'ya En para kadar güvenemedim. 

5 senedir kullanıyorum ve iptal ettireceğim. 2 hafta önce 3 gün içinde iki kere param ATM'de kaldı ve bakiyemden kesildi. Para az ama bunu yapmaları beni üzdü. Ters ibrazdayız da gelmedi.

Miktar:400

Toplam Hit: 1970 Toplam Mesaj: 21
papara