folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Para Giriş Çıkışı Yaptığım Hesabın Faizini Nasıl Hesaplarım?

Para Giriş Çıkışı Yaptığım Hesabın Faizini Nasıl Hesaplarım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

En para hesabım var orada birikim hesabı oluşturdum oraya para giriş çıkışı yapıyorum ama ben faizini öğrenmek istiyorum.

Misal 30 bin ekledim, 20 gün sonra 3 bin, 15 gün sonra 9 bin ekledim vs. Ama ben ara ara oradan para çekiyorum eğer para çekmeseydim ne kadar faiz vermesi gerekirdi bunun için bir program var mı ya da bunu nasıl yapabilirim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.qnbfinansbank.enpara.com/hesaplar/mevduat-faiz-oranlari

burdan hesaplıcan kanka

enparada hesap detaylarını excele alabiliyosun, burdaki faiz oranını girip, excelde hesaplattırabilirsin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

birikim hesabı günlük sanırım . 

günlük faizin faiz oranı 1 tık az oluyor

hesap hareketleri sekmesinden günlük faizini + kesilen vergiyi görebiliyorsu  . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Hesaptaki parayı görebiliyorum ya da linkteki gibi hayali parayı hesap edebiliyorum ama benim ihtiyacım o değil.

3 ay önce 30 bin aktardım diyelim üzerine 15 gün sonra tekrar para ekleyiroım 20 gün sonra tekrar ekliyorum farklı tarihlerde giriş yaptığı için linkten hesaplama yapılmıyor. Hesaptan tekrar para çektiğim gibi bu değer göremiyorum. Benim istediğim şey hayali paranın hesabını da nasıl yaparım. Çektiğim paraları çekmemiş gibi hesap edip faizini öğrenmek istiyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hesap ekstresini excel olarak indirdikten sonra birkaç küçük matematiksel formül işini halledecektir. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mavii bunu yazdı

Hesaptaki parayı görebiliyorum ya da linkteki gibi hayali parayı hesap edebiliyorum ama benim ihtiyacım o değil.

3 ay önce 30 bin aktardım diyelim üzerine 15 gün sonra tekrar para ekleyiroım 20 gün sonra tekrar ekliyorum farklı tarihlerde giriş yaptığı için linkten hesaplama yapılmıyor. Hesaptan tekrar para çektiğim gibi bu değer göremiyorum. Benim istediğim şey hayali paranın hesabını da nasıl yaparım. Çektiğim paraları çekmemiş gibi hesap edip faizini öğrenmek istiyorum.

linkten aylık faizi hesapla, sonra günlük faizi hesapla. bin tl nin 1 gün hesapta durduğunda sana getireceği parayı hesapla. sonra çıkan paralar çıkmasaydı hesapta ne kadar paraa kalacaktı, kaç gün kalacaktı ona bakıp hesaplarsın

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

baktım ki hazır program yok excellden formül yaptım tek tek her para girişine ayarladım. yorumlar için teşekkürler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi_mali
    asi_mali's avatar
    Erkek

(Anapara×faiz oranı)/365=günlük faiz

Günlük faiz×0,15(gelir vergisi oranı)=gelir vergisi stopaj kesintisi

Günlük faiz-gelir vergisi stopaj kesintisi=net faiz geliri

http://www.tahribat.com/forum/2017-mart-turkiye-ekonomik-krizi-223734/13 http://www.tahribat.com/forum/ulke-ekonomisi-doviz-ve-zamlar-genel-konu-224852/9 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-6-256260/79 https://www.tahribat.com/forum/ulke-ve-dunya-gundem-konusu-7-256352/65#msg3357950
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

baktım ki hazır program yok, excellden formül yaptım, tek tek her para girişine ayarladım. yorumlar için teşekkürler.

İçindeki değerleri(^^`) silip, excell dosyasını paylaşaydın konu finale gelecekti. böyle yarım kalmış. sanki.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1489 Toplam Mesaj: 9
banka faiz vadeli