folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Pardus 2007.2 Caracal Caracal Çıktı

Pardus 2007.2 Caracal Caracal Çıktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e-toLqa
    e-toLqa's avatar
    Erkek

Pardus 2007 işletim sisteminin güncellenmiş ara sürümü Pardus 2007.2 Caracal caracal yayınlandı. İndirmek için tıklayın...

Pardus, kullanıcılarına en güncel uygulamaları ve en son güvenlik yamalarını da internet üzerinden GNU GPL Genel Kamu lisansı ile özgürce sağlıyor. Bu güncellemelerin boyu zamanla oldukça yüksek değerlere ulaşıyor ve kurulum ardından tüm güncellemelerin çekilmesi hem kurulum zamanını, hem de internet kullanımını artırıcı etki yapıyor. Bu sakıncayı ortadan kaldırmak için Pardus ekibi, ortalama üç aylık periyotlarla güncellenmiş ara sürümler yayınlıyor. Pardus teknolojilerinde yapılan son değişiklikler de bu ara sürümlerle kulanıcılara ulaştırılabiliyor.

Güncellenmiş ara sürümler, Türkiye'ye özgü ya da soyu tehlikede hayvanların Latince isimlerini sürüm adı olarak taşıyorlar. Pardus 2007.2 ismini Orta Asya'dan Anadolu'ya Türkler'i takip etmiş karakulaktan aldı: Caracal caracal.

ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2007.2 

ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/calisan/2007.2

Böyle bir imza yok yada siz görüntüleyene kadar adminler tarafindan silindi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    invisible_1905
    invisible_1905's avatar
    Erkek
    İndirip denemek lazım

TIGER şimdi asker 87/2/B Tankçı (www.divxhome.net) Herkesi bekleriz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adalet
    adalet's avatar
    Erkek

Arkadaşlar karakulak mükemmel bir sürüm olmuş. Kurulumu bitirdikten sonra ekran kartımın sürücülerini güncelledim opengl'de sorunla karşılaşmadım. Ana Depodaki tüm oyunları yükledim WesternQuake3 ve World Of Pandman oyunlarını şiddetle tavsiye ederim. Apache kameramı sorunsuz tanıdı kopate, amsn, mercury programlarında sorunsuz çalışıyor, 7+1 ses sistemim gayet güzel çalışıyor, codecleri otomatik yüklemiş olmalı film seyrederken hata almadım. Ntfs sabit disklerimi sorunsuz gördü. Emülatör programları hatasız çalışıyor. Uygulamalardaki kıtlık aşılabilirse Pardus Windows'a ihtiyaç duyulmadan tek başına  kullanılabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    pardusa hala kanım ısınamadı, niye bilmiyom ama knoppix,suse,kororaa,gentoo,fedora,slax (daa aklıma gelmiyo) sürümleri denedim pardusu da tabi ama ne bileyim bana çorma bi sistem gibi geldi archlinux'a bakınca. bu sürümlerden sonra Ubuntu'da karar kıldım 6.10 derken 7.04 çıktı nitekim kendisi haziran sonu en iyi linux sürüm ödülünü aldı ve seçimimde yanılmadığımı gösterdi. Ubuntu Rulz arkadaşlar :D Tavsiye ederim http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek
    pardus çok güsel yaf ama ismini sevmedim caracal caracal o ne öle la  karakaş karagöz gibi:S:S

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    adalet bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar karakulak mükemmel bir sürüm olmuş. Kurulumu bitirdikten sonra ekran kartımın sürücülerini güncelledim opengl'de sorunla karşılaşmadım. Ana Depodaki tüm oyunları yükledim WesternQuake3 ve World Of Pandman oyunlarını şiddetle tavsiye ederim. Apache kameramı sorunsuz tanıdı kopate, amsn, mercury programlarında sorunsuz çalışıyor, 7+1 ses sistemim gayet güzel çalışıyor, codecleri otomatik yüklemiş olmalı film seyrederken hata almadım. Ntfs sabit disklerimi sorunsuz gördü. Emülatör programları hatasız çalışıyor. Uygulamalardaki kıtlık aşılabilirse Pardus Windows'a ihtiyaç duyulmadan tek başına kullanılabilir.

hoca ekran kartın atimi ? 

benimki ati aqdum şeyine bi beryl kuramadım 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adalet
    adalet's avatar
    Erkek
    Ekran kartım nvidiafx5700 beryl kurmadım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Genki bunu yazdı:
    adalet bunu yazdı:

Arkadaşlar karakulak mükemmel bir sürüm olmuş. Kurulumu bitirdikten sonra ekran kartımın sürücülerini güncelledim opengl'de sorunla karşılaşmadım. Ana Depodaki tüm oyunları yükledim WesternQuake3 ve World Of Pandman oyunlarını şiddetle tavsiye ederim. Apache kameramı sorunsuz tanıdı kopate, amsn, mercury programlarında sorunsuz çalışıyor, 7+1 ses sistemim gayet güzel çalışıyor, codecleri otomatik yüklemiş olmalı film seyrederken hata almadım. Ntfs sabit disklerimi sorunsuz gördü. Emülatör programları hatasız çalışıyor. Uygulamalardaki kıtlık aşılabilirse Pardus Windows'a ihtiyaç duyulmadan tek başına kullanılabilir.

genki hacı, ekran kartın ati'se ubuntu kur başta zorluk çıkarıyo ama bi kaptırdımı beryli skip attığı yetmiyomuş gibi Compiz Fusion'un çoğu pluginini rahatlıkla kaldırıyo  ubuntunun unofficial xorg.conf'u....

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    yaw su 2. caracal padisah ismi gibi duruyo

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek
    cnr437 bunu yazdı:
    Genki bunu yazdı:
    adalet bunu yazdı:

genki hacı, ekran kartın ati'se ubuntu kur başta zorluk çıkarıyo ama bi kaptırdımı beryli skip attığı yetmiyomuş gibi Compiz Fusion'un çoğu pluginini rahatlıkla kaldırıyo ubuntunun unofficial xorg.conf'u....

ya dai ubuntudada denedim beceremedim. Beryl videolarını izledikce gaza geldim her seferinde denedim beceremedim. Bide benim ekran kartı 512 mb pardusde 128 mb görüo neden böle a.q yaa
Toplam Hit: 4416 Toplam Mesaj: 13