folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Pardusta Dolphini Root Olarak Açmak

Pardusta Dolphini Root Olarak Açmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Beyler 2011 pardusta 2. diski fiziksel olarak taktım, içini görüyorum ama içinden bir şeyi kopyalayamıyorum. dvr cihazdan söktüğüm için veriler de kıymetli ve diskte değişiklik yapma şansım yok. dosya yöneticisini root olarak nasıl açıyorduk? konsaldan su diyip şifreyi girince ve dosya yöneticisini çalıştırınca da dosyaları görüyorum, fakat kopyalamak isterken erişim izni yok diyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

du notlarıma  bakayım söylüyorum hocam

root'ken chmod 777 deneme.html >> gibi çalşmak istedğn dosyaya izinleri verirsin hocam

alternatif olarak

chmod a deneme.html yapabilirsin.

bunlar linux notları işini görür umarım.

WebJas tarafından 07/Kas/12 13:30 tarihinde düzenlenmiştir

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    WebJas bunu yazdı

tam olarak root olmak istiyorum, güvenlik nedeniyle açılışta root girişi vermiyor şerefsiz :s

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Dolphini root olarak acsanda sorunu cozmiyecektir cunku senin root'un orda yetkili olmamasi lazim (emin degilm)

chmod chown kodlari ile datayi kendine alman lazim diye biliyorum ama yanlis yonlendirmis olmiyim.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    WebJas bunu yazdı

tam olarak root olmak istiyorum, güvenlik nedeniyle açılışta root girişi vermiyor şerefsiz :s

abi su ile geçiş yapamıyormusun sonra cd .. tekrar usere ..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    WebJas bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    WebJas bunu yazdı

:| bak şindi;

bu soktumun sürümü 2011 de sisteme root olarak giremiyorsun, eskiden root olarak çalıştır gibi bir seçenek vardı o boku bir türlü bulamadım. herneyse şimdi dvr nin içindeki ext2 formatlı verileri hdd ye hiç veri yazmadan almam gerekiyor. diski söktüm pardus 2011 yüklü makineye bağladım, görüyor ve mount ediyor fakat bir türlü kopyalama izni vermiyor amk. pardusu. mevzu bu. su ile açınca da root olarak çalıştırmıyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    WebJas bunu yazdı
    RETRET bunu yazdı
    WebJas bunu yazdı

:| bak şindi;

bu soktumun sürümü 2011 de sisteme root olarak giremiyorsun, eskiden root olarak çalıştır gibi bir seçenek vardı o boku bir türlü bulamadım. herneyse şimdi dvr nin içindeki ext2 formatlı verileri hdd ye hiç veri yazmadan almam gerekiyor. diski söktüm pardus 2011 yüklü makineye bağladım, görüyor ve mount ediyor fakat bir türlü kopyalama izni vermiyor amk. pardusu. mevzu bu. su ile açınca da root olarak çalıştırmıyor.

inş yardım gelir hocam.. ne diyeyim pardus'tan anlamam

linux dersi görüyoruz ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

-Eğer dosya sistemi şifreli değil ise bunları deneyebilirsin. DVR demişsin bu görüntüler genelde önemlidir dikkatli ol.

Yol yordam-1

/etc/fstab içerisinde ulaşmaya çalıştığın harddiski  /mnt/teyteytey gibi bir dizine rw bağla. Bundan sonrada root olmadan içine girebilir hatta değişiklik bile yapabilirsin. Bunun için root şifresi ister senden.

Yol yordam-2

Windows da etc2 hatta etc3 dosya sistemlerini okumanı sağlayan yazılımlar var. İnternette onlardan birini yükle yine al. Ücretli Partition manager yazılımı var onunla alabilirsin mesela. Her yerde crak ı var. Windowsta çalışır ve her türlü harddisk içerisini görmeni, kopyalamanı sağlar.

Yol yordam-3

pardusta konsola gir. su yada sudo ile root ol. sonrada konsol ekranından diskin içine girmeyi dene. Windowstaki cmd yada dos gibi düşün cd ile harddiske gir, copy komutu ile taşı.

Yol yordam-4

Linux live CD lerden birini edin. Knoppix bu konuda iyidir. Bu CD ile başlat. Öncesinde harddiskin takılı olsun. Normal şartlar altında knoppix diski tanır. Root la da uğaraştırmaz.

-Dosya sistemi şifreli olabilir yada her nasılsa dosyaları alamassan tek yol DVR den almaktır.

a)Genelde USB girişleri vardır bu cihazların ve menülerinden belli bir zaman aralığı seçerek USB diske aktar gibi komutları vardır.

b)WEP arayüzü olanlar var. DVR yi son birkaç yıl içinde aldıysan kesin vardır. Oradan da aktarabilirsin.

-DVR nin yetkili servisi varsa bulunduğun şehirde git onlar halleder. Biraz para alabilirler ama önemli bir rakam olmaz genelde. Yanında dosyaları yedekleyeceğin harddiskide götür.

Yazarken yoruldum. Olmadı DVR yi yolla bana ben alayım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

-Eğer dosya sistemi şifreli değil ise bunları deneyebilirsin. DVR demişsin bu görüntüler genelde önemlidir dikkatli ol.

Yol yordam-1

/etc/fstab içerisinde ulaşmaya çalıştığın harddiski  /mnt/teyteytey gibi bir dizine rw bağla. Bundan sonrada root olmadan içine girebilir hatta değişiklik bile yapabilirsin. Bunun için root şifresi ister senden.

Yol yordam-2

Windows da etc2 hatta etc3 dosya sistemlerini okumanı sağlayan yazılımlar var. İnternette onlardan birini yükle yine al. Ücretli Partition manager yazılımı var onunla alabilirsin mesela. Her yerde crak ı var. Windowsta çalışır ve her türlü harddisk içerisini görmeni, kopyalamanı sağlar.

Yol yordam-3

pardusta konsola gir. su yada sudo ile root ol. sonrada konsol ekranından diskin içine girmeyi dene. Windowstaki cmd yada dos gibi düşün cd ile harddiske gir, copy komutu ile taşı.

Yol yordam-4

Linux live CD lerden birini edin. Knoppix bu konuda iyidir. Bu CD ile başlat. Öncesinde harddiskin takılı olsun. Normal şartlar altında knoppix diski tanır. Root la da uğaraştırmaz.

-Dosya sistemi şifreli olabilir yada her nasılsa dosyaları alamassan tek yol DVR den almaktır.

a)Genelde USB girişleri vardır bu cihazların ve menülerinden belli bir zaman aralığı seçerek USB diske aktar gibi komutları vardır.

b)WEP arayüzü olanlar var. DVR yi son birkaç yıl içinde aldıysan kesin vardır. Oradan da aktarabilirsin.

-DVR nin yetkili servisi varsa bulunduğun şehirde git onlar halleder. Biraz para alabilirler ama önemli bir rakam olmaz genelde. Yanında dosyaları yedekleyeceğin harddiskide götür.

Yazarken yoruldum. Olmadı DVR yi yolla bana ben alayım.

hoca öyle diyorsun da 2tb data içinden belli bir tarihi çekip diğer kısmı silmem lazım. öyle büyük bir 2. backup diskim de yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Giris yonetici ismi neydi ona gore nasil hep root girceni ayarlardik

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı
    Giris yonetici ismi neydi ona gore nasil hep root girceni ayarlardik

hocam pardusta giriş ekranından root olarak giremiyorsun. kubuntu kuracaktım girişten root olmak için lakin 32 bit dvd varmış elimde makine 64 bit olunca fikir de suya düştü. ben telefondan nete giriyorum, dolayısıyla download olayı da hayal şu anda. 

Toplam Hit: 2516 Toplam Mesaj: 13