folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Pasaportum Kayboldu Mu Diyeyim Getittireyim Mi?

Pasaportum Kayboldu Mu Diyeyim Getittireyim Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Parosportu Hakkaride unuttum şu an sakaryadayım ve acil pasoport çıkarmam lazım.

Ev sahibinden istesem mi yeni pasoportum daha çabuk çıkar (geçeriiği bitti bbitecek sanırım ona da nerden bbakıyooruz bilmiyorum) yoksa kaaybettim dessem geç öçıkma ssorunu olur mu naasılsa daha öncce çıkartılmış tüm gereekli şeylerr bakanlığın bilgnde vaardır diye düüşünüyorum. Ne yapmalı arkadaaşlar ?

edit: bir de bağlı bulunduğum ilçe nüfustan randevu almak zor en erken 9 una veriyor. Ben adapazarında oturuyorum ama baska bir yerin nüfüs müdürlüğüne gitsem orada pasoport işlemlerim yapılır mı ?

Nikoteen tarafından 02/Oca/23 17:40 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Kargolat kardes, bu aralar pasaport isleri epey uzun suruyor.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

29 Ocak ta sona eriyormuş 20 ocakta makedonnyaa gitmem gekiyor sorun olur mu? iki gün kalacağım. Bir de anneme çıkartıcaz pasaport başka ilçenin nüfüsmüdürlüğünden çıkartabiliyor muyuz ?

bir numara vardı orayı arayınca pasoportu önceliyorlar bir hafataya yolluyorlar yani yetişir aslında başka ilçenin nüfus müdürlnde yaptırabiliyorsak

Nikoteen tarafından 02/Oca/23 17:49 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

yeniletirken eskiyi istiyorlar haberin olsun

Yav he he
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Şuan pasaport işleri uzun sürüyor. Dikkat et bu konuya.

alektamovikmovik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

29 Ocak ta sona eriyormuş 20 ocakta makedonnyaa gitmem gekiyor sorun olur mu? iki gün kalacağım. Bir de anneme çıkartıcaz pasaport başka ilçenin nüfüsmüdürlüğünden çıkartabiliyor muyuz ?

bir numara vardı orayı arayınca pasoportu önceliyorlar bir hafataya yolluyorlar yani yetişir aslında başka ilçenin nüfus müdürlnde yaptırabiliyorsak

Pasaportun çıkması kargodan daha yavaş olur

Kontrolde seni almayabilirler pasaportun son 6 ayında bir gıcıklık yaptıkları oluyor

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

otobüse versin ülkenin diğer ucuna 24 saat..

pasaport bitiş tarihin yakın olduğu için makedonya harici ülkeler sorun yapabilir.

yunusdogan tarafından 02/Oca/23 18:01 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Makedonya dışında bi planım yok, onlar alsın yeter umarım sorun olmaz yaa uçak bileti göte kaçmaz sonra

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

yeniletirken eskiyi istiyorlar haberin olsun

Kayıp olarak girebiliyorlar ama bu kez de bize alırken sorun olabiliyormuş. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

bir çok ülke 6 aydan kısa tarihi kalmış pasaportla almıyor diye biliyorum.

çevrede yakın herhangi bir nüfus müd.den başvurabilirsin. ben izmirden kalkıp denizliye gittim geçen.

27 veya 28 aralıktı emin değilim başvurdum. 1-2 gün sonra alo 199u aradım 15-20 dk sırada bekledim. aciliyet bildirdim. 

dün(pazar) sms geldi PTT'den, pasaportunuz size getirilmek üzere teslim alınmıştır diye.

kayıp kısmını bilmiyorum ama sen acil kargo iste üstüne yenilemeye de başvur derim :)

bir de eski pasaportu deliyorlar falan ama bir arkadaşımdan duyduğuma göre onlar delmeden itiraz edersen geçerliliği bitmediği için saklayabiliyormuşsun. çift pasaportu olanlar var sanırım. özellikle saçma sapan ülkelere gidenler kullanıyordu sanki.

yerinde olsam her ikisini de yaparım hızlı olan kazanır :)

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

http://uskup.be.mfa.gov.tr/Mission/ShowInfoNote/354162#:~:text=-Pasaportlar%2C%20ülkeye%20giriş%20tarihi%20itibariyle,bir%20tahrifat%20yapılmamış%20olması%20gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın Kuzey Makedonya’ya girişlerinde ve transit geçişlerinde dikkat etmesi gereken diğer hususlar aşağıda sunulmuştur.

-Pasaportlar, ülkeye giriş tarihi itibariyle en az altı ay süreyle geçerli olmalıdır ve pasaportlarda herhangi bir tahrifat yapılmamış olması gerekmektedir.

...said addicted.
Toplam Hit: 1541 Toplam Mesaj: 22
yenileme kayıt pasaport pasaport