folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Acilirken Otomatik Olarak Geri Kapanıyor

Pc Acilirken Otomatik Olarak Geri Kapanıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theimpossible
    theimpossible's avatar
    Erkek

Arkadaşlar pc 'yi açıyorum,windows yükleniyor felan bi kere geçiyor sonra tam masaüstünü görmeye geldiğinde otomatik olarak tekrar kapanıyor. hata olarak da : windows başlatılamadı.Bunun nedeni en son yüklediğiniz yazılım,donanım değişikliği olabilir.Bilgisayarınız yanıt vermiyorsa,beklenmedik bir şekilde yeniden başladıysa veya dosya ve klasörlerinizi korumak için otomatik olarak kapandıysa, en son doğru ayarlara geri dönmek için En son iyi yapılandırmayı seçin. diyor..

ben ram'lerin yerini felan değiştim . bi kaç bişe yaptım olmadı . hani güvenli kip'ten girmeye çalışıyorum yine açılırken kapanıyor.. sizce sorun ne olabilir .. şimdi den teşk :)

theimp0ssible - cout << " Emektar TBT'çı " << endl ;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    theimpossible
    theimpossible's avatar
    Erkek
    arkadaşlar yukarda oto linqi başka bi yere ait . sonra yanlış anlamayın .. hata kodunu sadece oradan aldım:) biri de öle bi hatayla karşılaşmış ama bi araştirim dedim sormadan önce :) . ama bi fayda yok .. bende en iyi mürid'lere sorayim dedim onlar bilir :)..ulen yazılım okuyom donanım ı pek sevmiyorum öle bilgim varda pek bi yok :)... ama artık ona da merak sarıyorum artık :) rene ye rakip çıkıcam :)

theimp0ssible - cout << " Emektar TBT'çı " << endl ;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    format at. PC e virüs girmiş bence.

Long Live Turkey..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Bu bir virüsdüü kardeşim seneler önce banada girmişti ....

Virüsün adı salser virüs ide galiba

otomatik olarak 30 saniye sonra sistemi baştan başlatıyordu... bende böyleydii yani bilgisyarın hızlı iste kurtarabilirsin virüsen ..

Virüsün mantığı çok açıktı REgedite başlangıça ekliyordu kendini yani bisi kendine geldiğinde otomatik çalışıyordu...

Bilgisayar açılır açılmaz regdite girip gerekli yeri silmen yeterli oluyorduu ...

ARaştır biraz bulursun sende SALSER di galiba :)

Kolay gelsin kardeşim...

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carpuss
    carpuss's avatar
    Erkek
    patron virüsü, eğer sistem geri yüklemeyi çalıştırabilirsen kurtarırsın herşeyi yok yapamazsan vay haline :S sistem geri yükleme için önce güvenli kip te bi aç, sonra reset at bu kez pc açılacak, bu arada sistem geri yüklemeyi çalıştırmalısın, yok çalıştıramazsan bir veya ikinci sonraki pc açısında system32 hatası alacaksın ki, o zaman daha da uzar, bu sefer yine patron virüs silme işlemini yapman gerekirki, çok teferrüatlıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

peki hacım ramlerin yerini değiştirmekten başka bir donanım değişikliği yaptın mı?

windowsu açarken f8 le en son çalışan ayarlar (yada ööle bişi) denedin mi?

son yaptığın donanım güncellemesini geri alıp denediğinde açılıyo mu?

bu arada o bahsedilen virüs ün adı SASSER ama konu bu değil sanırım

xp cd ni takıp üzerine kurmayı yahut onarmayı denemeni tavsiye ederim windows kaynaklı bir problem olma ihtimali de var 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

ne güzel işte bilgisayarının herkesten farklı bi özelliği var :D

şaka bi yana, sistem dosyalarına zarar vermişsindir. onarma yapınca düzelir. ama formatlanmış gibi randıman alamazsın. en garantisi format atmak.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erx34
    erx34's avatar
    Erkek

bunun pek çok nedeni olabilir bence işlemci fanıyla alakalı olabilir pc  kasasını bir temizle bakalım birşey dehişecekmi

tabi açıldıktan bir süre sonra kapanıyorsa

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek
    kullandığın ekran kartı chipseti nedir eger nvidia ise yeni versiyon çek bazen nvidia sürücüleri sapıtıyo

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    el_tarikat
    el_tarikat's avatar
    Erkek

forumlara gire gire bu işin uzmanı oldum enimde pc mde aynı sorun vardı kendiliginde kapanıyordu önceleri tekmeliyordum bakıtım olacagı yok

kasayı açtım biosun pilini cikardım

beş on saniye sonra tekrar taktım  ve remi cikardım onuda taktım avastla guzel bir sildim  birde a-suqard diye bir anti trojan ile sildim vallahi kiz gibi çalışıyor şimdi

sala gitsin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek
    NeddLoyd bunu yazdı:
    -----------------------------

Bu bir virüsdüü kardeşim seneler önce banada girmişti ....

-----------------------------
    sanamı girmişti :D şaka yapıyorum kızma ;) komigime gitti biraz

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
Toplam Hit: 6590 Toplam Mesaj: 16