folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Pc Ara Ara Reset Atıyor

Pc Ara Ara Reset Atıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

öncelikle selam olsun müridlere..
    pc son 3-5 gündür reset atmaya başladı niye böyle triplere girdi anlamadım mutlu mesut yaşıyorduk .
    az biraz sonra fotoğraf ekleyeceğim
    teşekkürler

PEAK tarafından 17/Ara/18 22:16 tarihinde düzenlenmiştir

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Orada yazana göre güç kaynağında voltaj dalgalanması olmuş. Şimdi olası nedenleri:

1- Elektrik şebekesinde bir sıkıntı olabilir. Gerilim düşümü oluyordur.

2- Güç kaynağı y*raklara gelmiş olabilir. Yeterli gücü stabil sağlayamıyordur.

3- Hiçbiri olmayabilir çünkü asus un kendi götünden uydurduğu bir özellik. Eğer güç kaynağın sağlam bir marka ise biostan kapatmayı deneyebilirsin. Tabi eğer gerçekten 1 veya 2 numaralı seçeneklerden biri ise sıkıntı, ilerde en iyi ihtimal güç kaynağın cortlar en kötü ihtimal cortlarken başka parçaları da yanında götürür.

torpedo_XL tarafından 17/Ara/18 22:54 tarihinde düzenlenmiştir

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Biostan veya actiktan sonra hwinfo ile besleme voltajini kontrol et. Gariplik varsa adaptörde yenisini al. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

hocalar güç kaynagını yeni aldım sayılır https://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-tauro-serisi-80plus-bronze-500w-moduler-guc-kaynagi.html
    napsam bilemedim şimdi alıp garantiye göndermekte olmaz gibi yaklaşık 2 saattir hiç reset atmadı da özellikle pc yi açtıktan 10 dakika içinde yapıyor :W

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

psu dan çıkan güç kablolarını donanımlara tek tek bağla . Yani cd sürücü için ayrı , hdd için ayrı . Psu dan çıkan bazı güç kablolarınında 2 tane kafa oluyor.O 2 taneden birini cd-rw yada hdd taktıysan diğerini başka bir donanıma takma , boşta kalsın. 

resimag.com/p1/83f88d1607.png

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek
    Seminerist bunu yazdı

psu dan çıkan güç kablolarını donanımlara tek tek bağla . Yani cd sürücü için ayrı , hdd için ayrı . Psu dan çıkan bazı güç kablolarınında 2 tane kafa oluyor.O 2 taneden birini cd-rw yada hdd taktıysan diğerini başka bir donanıma takma , boşta kalsın. 

teşekkür etmeyi unutmuşum hocam aynen dediğin gibi yaptım oldu ssd ile hdd ye aynı yerden gidiyordu ayrı ayrı cektim oldu çok teşekkür ederim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Seminerist bunu yazdı

O ikisini kullanmanın ne gibi bir kötü durumu var ki?

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

yine yüksek voltaj verip reset atmaya basladı pc tavsiyeleriniz neler ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

götür bi bilgisayarcıya powersupply'i değiştirip denesinler.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Arada benimkide yapıyor ama çözdüm meğer netlimiterin bi dll si driver de çakışma yapıyormuş, kurduğun programları kontrol et, fan ram işlemci gibi şeyleri kontrol etmen gerek. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alfa13
    alfa13's avatar
    Erkek

3.3 V 3,6 V olmuş reset atması normal

PSU arızalı

Elevator
Toplam Hit: 2283 Toplam Mesaj: 24
pc reset atıyor grev yapıyor pezevenk