Pc İçin Masa Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

60x100 cm uzunluklarında 20mm kalınlığında bir mdf kestir. (20mm 'den aşağı olmasın çabuk bükülür.) 3 tane duvara monte edilen raf ayaklarından al. (şu Raf Ayağı )  Masaüstü pc varsa ayrıca kasanın altına tam uyacak şekilde bir altlık yaptır. Hatta yapabiliyorlarsa tekerlekte taktır. Ya da tekerlekleri sen tekzenden falan alıp takarsın. Laptop varsa bu altlığı es geç.

Şimdi raf ayaklarını mdf'de 25cm / 45cm / 65cm ölçülerine denk gelen yerlere denk gelecek şekilde monte yap. Sonra da duvara monte yap. Kasayıda altlığa oturttur. Monitörü ise hareketli bir lcd tv duvar aparatı ile duvara as. Kabloları kelepçeli cırt cırtlar ile düzenle.  

Bu kadar.. Masa ayakları olmadığı için sağa sola hareket kabiliyetin artıyor. Kablolarıda düzenlediğin için ayağına karışma ihtimali azalıyor. Kasada ayaklı olduğu için altını temizleme klaylaşıyor, bir sıkıntı olduğunda sen ona değil o sana gelecek :D

Bu Projeyi 1 ay içinde kendime de yapacağım. Eğer aklına yatarsa benden önce yaparsan resimleri bekliyorum hocam :)

Caglar.Boss
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AyTurk
    AyTurk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

70 lira yeterli ve güzel bence kasmaya gerek yok

http://www.dekorazon.com/decorotika-mobilya-mayer-calisma-masasi-791113

Siper et klavyeni, Dursun bu hayasızca akın...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Ben bundan aldım eve. Minik pratik bişey. Çekmecesi de var ayriyetten. Farklı uzunlukta olanları ve yanına ekleyebileceğin zımbırtıları da ikea nın sitesinde var.

Ek olarak masanın arka iç kısmına (görünmüyor) laptop adaptörü yada çoklu priz konulabiliyor. Böylece yerde kalabalık etmiyor kötü görüntü oluşturmuyor.

Ürün şu: https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masalari/20244747/micke-calisma-masasi.aspx

JOE tarafından 12/Nis/17 17:53 tarihinde düzenlenmiştir

Not late for nothing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

karar veremiyom amk :D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek

Masa işinde en önemli kriter bence sade olması. Raflar, çekmeceler falan ihtiyaç yoksa tercih etme. Yazıcı kullanmıyorsan ikeadaki ürün on numara duruyor. Masa büyüdükçe yerinde sabit kalma olasılığı artıyor. Basit ama dekoratif bir şeyler seç bence.

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

2 adet bundan:

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masasi-tablalari-ve-ayaklari/00225293/finnvard-calisma-masasi-ayagi.aspx

bir adet de bundan:

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masasi-tablalari-ve-ayaklari/80251358/linnmon-calisma-masasi-tablasi.aspx

Hem genişlik olarak çok rahat herşeyi koyabiliyorum, hem de ayakları ile yüksekliğini ve eğimini ayarlayabiliyorum.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    caglar99 bunu yazdı

60x100 cm uzunluklarında 20mm kalınlığında bir mdf kestir. (20mm 'den aşağı olmasın çabuk bükülür.) 3 tane duvara monte edilen raf ayaklarından al. (şu Raf Ayağı )  Masaüstü pc varsa ayrıca kasanın altına tam uyacak şekilde bir altlık yaptır. Hatta yapabiliyorlarsa tekerlekte taktır. Ya da tekerlekleri sen tekzenden falan alıp takarsın. Laptop varsa bu altlığı es geç.

Şimdi raf ayaklarını mdf'de 25cm / 45cm / 65cm ölçülerine denk gelen yerlere denk gelecek şekilde monte yap. Sonra da duvara monte yap. Kasayıda altlığa oturttur. Monitörü ise hareketli bir lcd tv duvar aparatı ile duvara as. Kabloları kelepçeli cırt cırtlar ile düzenle.  

Bu kadar.. Masa ayakları olmadığı için sağa sola hareket kabiliyetin artıyor. Kablolarıda düzenlediğin için ayağına karışma ihtimali azalıyor. Kasada ayaklı olduğu için altını temizleme klaylaşıyor, bir sıkıntı olduğunda sen ona değil o sana gelecek :D

Bu Projeyi 1 ay içinde kendime de yapacağım. Eğer aklına yatarsa benden önce yaparsan resimleri bekliyorum hocam :)

hocam şunun bi şemasıni çizebilir misin?

goo.gl/qBNZmW
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

ikeada aradığın masayı bulursun, olmadı kendin toplarsın.

misal şu kesondan iki tane seç

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/ofis-dolaplari/kesonlar/00261295/alex-keson.aspx

şu listedende masa tablası seç

https://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/calisma-alanlari/masalar/calisma-masasi-tablalari-ve-ayaklari.aspx

iki köşeye kesonu koy üstüne tablayı koy oldu bitti, üstelik kaliteli ürünler. kesonların içi büyük ıvır zıvırı oraya doldurursun, sade tutar ortamı.

öyle raylı klavye şeysi eskide kaldı hocam hiç girme ona. 

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

almadım amk hiçbirini parayı yiyoz bakalım :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    caglar99 bunu yazdı

hocam şunun bi şemasıni çizebilir misin?

hocam şemadan falan çok anlamam ama. paint çizip göndereyim özelden.  kabataslak :)

Caglar.Boss
Toplam Hit: 2675 Toplam Mesaj: 22
pc tavsiye masa