folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Pc"Mi Nasıl Hızlandırır,Formatsız Atmaksızın , Nasıl Bakarım Yapabilirim?

Pc"Mi Nasıl Hızlandırır,Formatsız Atmaksızın , Nasıl Bakarım Yapabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoZa
    KoZa's avatar
    Erkek

CCleaner, Falan Kullandım , Sistem araçların'dan dosyaları birleşt irdim vs.. Ama pc Hala yavaş :( Pc'yi açtığım'da F1'den açıyorum.. &  F1' Bastıktan sonra Simsiyah bir ekran çıkıyor... - şeklinde gidip gelen bir tire var. Biraz bekledikten sonra: pc açılıyor. Bu sorunu nasıl kaldırırım ?

Format Atmadan pc'yi hızlandırmak istiyorum... pc; çift çekirdek 1 Gb ram var ama yavaş :S 

http://www.antoloji.com/siir/sair/sair.asp?sair=51703
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    undisputed
    undisputed's avatar
    Erkek
    KoZa bunu yazdı:
    -----------------------------

CCleaner, Falan Kullandım , Sistem araçların'dan dosyaları birleşt irdim vs.. Ama pc Hala yavaş :( Pc'yi açtığım'da F1'den açıyorum.. &  F1' Bastıktan sonra Simsiyah bir ekran çıkıyor... - şeklinde gidip gelen bir tire var. Biraz bekledikten sonra: pc açılıyor. Bu sorunu nasıl kaldırırım ?

Format Atmadan pc'yi hızlandırmak istiyorum... pc; çift çekirdek 1 Gb ram var ama yavaş :S 

-----------------------------
    * "boot" menuden oncelıgı "hdd" ye verebılırsın

*donanımın saglam, "xp" için ideal,,, ama "vista" varsa min. "2 Gb" rem gereksinimi var,,,

*format çözum olabılır... iyi gunler..

-
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek
    kaysperspy6 kur güvenlik modda hem disk birleştirme yap hem virüs tarat msconfigden msn winamp gibi programları kaldır faydası olacaktır

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

he kaspersky kurda gör tersten :)

ilk açılışta ki bekleme olayın büyük ihtimalle boot önceliğinden kaynaklanıyor.

hdd ni 1. cihaz olarak atarsan bu sorun düzelebilir.

bide ne için f1 e basman gerektiğini yazıyor mu? 

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fakkal
    fakkal's avatar
    Erkek
    Ya bu F1 sorunu bende de var... Boot tan sürekli düzeltmeme rağmen 2 kere normal açılıyo sora tekrar F1 istiyo. Boot ta hdd yine 3'e düşüyo. Anlayamadım sebebini. Ne önerirsiniz?

şimdilik bu kadar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Floopy nin ışığı sürekli yanıyorsa data kablosu ters takılmış kesinlikle.

hiçbişiy yapamadın F1 den kurtulmak istiyorsan bios dan disket sürücüyü iptal et problem kalmaz... 

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

bilgisayardan çok iyi bi şekilde anlıyorsan eğer overclok yapabilirsin ama bilmiyorsan sakın deneme anakart ram ekran kartı gibi parçaları yakman zor olur

Yani bn bu şekilde 2.6 olarak kullanıyorum istersem 3.2 hızına kadar tavan yaptırabilirim :)

Normal hızım 2.2 dir :)

İstersen araştır ama bilmiyorum yani yeni gördüm YEni başlayanlar bölümüne yazmışsın :) ama bi şekilde ilerlemek istiyorsan risk almak zorundasın :)

www.google.com :) overclok araştırırsan bulursun overclok kısacası Bios dan ram a işlemciye anakarta zabazingolara yani giden voltajları yükseltiyorsun :) ama fazla voltaj veririsen :) gümlersin ayarları var ince ayarlar yani koaly gelsin ben bile tam bilmiyorum arkadaşla öğrenmiştik o yüzden 3.2 ye kadar risk alamadık :)

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IRF
    IRF's avatar
    Erkek
    "Pc"mi nasıl hızlandırır,Formatsız Atmaksızın , Nasıl Bakarım Yapabilirim?" bu nasıl bir türkçe :P :) [formatsız atmaksızın]

saka bi yana uzun zamandır format atmıyo oldugun için pc'ye virüs dolmuştur ve pc ağırlaşmış olabilir...en son ne zaman format attın ve hangi virüs programını kullanıyorsun ?

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek
    başlat çalıştır a msconfig yaz. Önüne gelen pencereden startup a gel. Orada muhakkak gereksiz çalışan bişeyler vardır. Onların çalışmasın önle. İşe yarayan şeylerin çalışmasını önleme sakın :D

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    C:\WINDOWS\Prefetch klasörünün içersini sil.Prefetch klasörünün kendisi kalsın.restart açılıştaki farkı görebilirsin dizüstü bilgisayarlarda uygulamayın.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 4609 Toplam Mesaj: 12