folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Pegasus Bagaj Hakkı Hk.

Pegasus Bagaj Hakkı Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Selamlar hocalar,

Yakın zamanlar pegasus ile yurt içi seyahat etmiş olan birisi var mı?

Bagaj hakkı konusunda bazı sorularım var.

Kabin içi bagajda en fazla 8kg 55x40x20 ebatlarında bir çanta hakkı görünüyor. Bazı yerlerde bu çantanın yanına ek ufak el çantası alınabildiği yazsa da sitesinde ikisinden birisi gibi bir ibare var. Bu işin oluru nedir bilen var mıdır?

~
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Selam hocam, o ufak el çantası daha çok bileti aldığın veznedeki kadının inisiyatifinde. Ben de kabin tipi valiz ve sırt çantamla uçağa girmiştim. "zaten bir tane valizim var, bunu da kabinde yanıma alsam sorun olur mu acaba?" dedim, bi baktı, sorun olmaz dedi.

Eğer hem kabin bağajı hem sırt çantası hem de valiz varsa eğer, sorun olur diyebilir. Diğer türlü demeyebilir. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim hocam. Peki kabin bagajındaki kg sınırı hakkında bilgi var mı? 8 kg'a kadar deniliyor ama yine sitede limit belirtmemişler.

Laptop vb. malzemelerle biraz fazla eşya götüreceğim. Laptop'ı normal bagaja verip el çantasına da belli miktar eşya sığdırmayı planlıyorum. Ya da aksi olacak, laptop'ı el çantasına alıp diğer yükleri diğer çantaya yığacağım. Emin olamadım.

~
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

Hacı bir sırt çantası bir de laptop çantasını kabul ediyorlar sıkıntı etmiyorlar tartmıyorlar bile

bokunu çıkarmadığın sürece sıkıntı olmaz Merak etme

No way out
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

Bir kac kez yurtdisi dahil olmak  uzere son zamanlarda pegasusla uctum pegasusta olay  Tamamen boardingdeki dayi/teyzenin insiyatifine kaliyor. En son ekim başinda  Berlinde benim kabin bagajim + 20lt dekatlon cantasina lolo yapmadilar bakmadilar bile. Sabihadan berline giderken mizmizlandilar guler yuz+ ogrenciyim geyigi cevirdim gectim. Eylulde berlinden binerken 4 sira onumde kadinin cantasini ölçtüler 5cm gecti diye geç bagaj/ucak altina yolladilar. Garip olaylar yani pegasusta kural acik ve net ama esneyebiliyorlar :D 

8 Kilo siniri kesinlikle yok butun ağir şeyleri kabine yapiştir gitsin. kesin bilgi. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

pandemi sağolsun 2 senedir yurtdışına çıkmışlığımız yok ama çok kez kabin bagajını ölçtüklerine denk geldim.
    kontuardaki albanın/abinin insiyatifi olayı var evet, bunu bagaja yollamam gerekli dediği de oldu 1-2 kez ama çok kez neyse önemli değile bağladılar güleryüzlü olunca. vakumlanmış giysi dolu sırt çantasıyla kabine 20kg da soktum bikaç kez.
    ama kesinlikle ölçüm yok demeyelim, kontuardan geçip uçağı beklerken ellerinde el terazisyle gözkararı seçtikleri kişilerin el bagajlarını tartıp hoop kardeşim dediklerine de denk geldim çokça.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Değerli bilgiler hocalar sağolun.

~
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

o kabin bagajının haricinde kişisel eşyalarınızın olduğu ufak bir çantayı daha kayıtsız olarak yanınızda taşıyabilirsiniz kol çantası notebook çantası  ufalak tefelek göze batmayacak diğer çantalar gibi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ExcaliburTBT bunu yazdı

Bir kac kez yurtdisi dahil olmak  uzere son zamanlarda pegasusla uctum pegasusta olay  Tamamen boardingdeki dayi/teyzenin insiyatifine kaliyor. En son ekim başinda  Berlinde benim kabin bagajim + 20lt dekatlon cantasina lolo yapmadilar bakmadilar bile. Sabihadan berline giderken mizmizlandilar guler yuz+ ogrenciyim geyigi cevirdim gectim. Eylulde berlinden binerken 4 sira onumde kadinin cantasini ölçtüler 5cm gecti diye geç bagaj/ucak altina yolladilar. Garip olaylar yani pegasusta kural acik ve net ama esneyebiliyorlar :D 

8 Kilo siniri kesinlikle yok butun ağir şeyleri kabine yapiştir gitsin. kesin bilgi. 

seni orada silkmediklerine dua etmelisin :D  gelirken fiski getir.

hocam tatlı dil güler yüzle çok şey halledilir emi ol. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OnLyGoDCaNStoPMe
    OnLyGoDCaNStoPMe's avatar
    Erkek

THY de ve Pegasus'ta hiçbir zaman kimse sırt çantamı ölçmedi. İçeriği sordukları oldu, Laptopum var diyince kimse karışmadı. Milletin soktuklarını görünce benimki çok masum kalıyor :)

30 Litre çantam, ebatlarıda aşıyor aslında ama çok takmıyorlar gibi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

kabin boy valiz, sırt çantası + laptop çantası + elimde laptopla daha geçen hafta thy kullandım laf eden olmadı.

pegasus ile de valiz+sırt+laptop çantası ile girdim çıktım.

çok abartılı olmadık.a sorun yok hocam :D

hatta 4 5 sene önce yurtdışı gelişte gümrükte bile polis geç dedi bakmadı bile :D baya bi alkol sigara getirmiştim baksa el koyarlardı

Toplam Hit: 1207 Toplam Mesaj: 12
pegasus havayolları