folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Peugeot Partner Tepe 2012 Airbag Patladı

Peugeot Partner Tepe 2012 Airbag Patladı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Simdi yazilanlardan anladigimiz airbag degisimini yetkili servis harici yaptirmak riskli bi durum, yetkili serviste yaptirmayacaksan baska yere yaptirmak kendin kullanacaksan hem senin canina, saticaksanda baskasinin canina mal olabilir, akil vermek olarak algilama ama airbag varmis gibi direnc koyuyalar sanirim uyari vermemesi icin oyle bisey yaptirsan daha iyi tabi araci sattigin kisiye bu durumu soylemek senin vicdanina kalmis bisey diyemem

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Airbag tamirinde iki husus var. Bir tanesi airbag fişeği ile balonu diğeri göğüsteki kaplama. Fişek patlamayabilir, balon sonmeyip seni boğabilir ve döşeme o an yırtılmazsa göğsü suratına doğru şişirebilir falan filan. O yüzden airbaglerin tamirinden sonra patlayacağı, patlasa bile işini tam yapacağının garantisi yoktur. Ben olsam airbag tamirini kökten yasaklarım.

https://www.facebook.com/2210273885904206/posts/2346306045634322/ bu videoya bakın anlarsınız.

Son olarak emniyet kemerlerini kaza esnasında geri çeken fişek dedikleri bir mekanizması var. Onu yenilemek yerine direnç atarak beyni kandırıyorlar. Fişekle aynı değerde direnç koyunca beyin orada fişek takılı sanıp arıza ışı yakmıyor. Durum böyle olunca kaza anında emniyet kemeri seni koltuğa iyice sabitlemeyebilir çünkü o fişek patlayınca kemer geri sarar ve seni koltuğa yapıştırır, hem patlayan airbag balonuna fazla gömülmezsin hem de koltuğa sabitlenip fazla sallanmazsın. 

Airbag işi şakaya gelmez arkadaşlar dikkatli olun. Çıkma airbag al, tamirsiz olsun eyw ama fişeklere direnç bağlatma ve göğsü çıkma ile değiştir. Masraf çıkacak ama canından kıymetli değil. Ölsen iyi sakat bile kalırsın Allah korusun.

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

yeterince yerle görüştüm. tamir işini ön plana almadım. sadece bilmediğim farklı şeyler öğrenirim belki forumdan diye konuya ekledim.

2012 model araç 2015 model orjinal çıkma buldum. onu alacaktım ancak servise sordum. servis 2015 den çıkan airbag 2012 modele sistem uyum göstermiyor dedi. görsel anlamda herşey aynı.

o kısmı çözemedim şuan. onu araştırıyorum bir yandan.

şimdi. parça işi yapan yada peugeot serviste çalışan veya aracın beynine yazılımsal yükleme yapabilenler varsa lütfen konuya buyursun. 

lütfen şuan akıl vererek konuyu farklı tartışmaya açıyoruz. 

bu konu dışına açın airbag tamirinin zararları diye bir konu orada tartışalım. zaman kaybetmek istemiyorum bu işin tamiri için.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    MuhammeT bunu yazdı
    husnuweb bunu yazdı

hocam muhakkak orijinal serviste yaptır. hiçbir usta orijinal gibi kuramaz o sistemi.

hassas bir konu, gerçekten açılması gereken bir durumda açılmayabilir airbagler ustaya yaptırırsan.

12.000 den fazla fiyat çıkarıyor. sen olsan yaptırırmısın

Hocam bir cana değer biçmek yanlış ama 12bin'den fazla ettiğini de düşünüyorum açıkcası :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

uzun süre Peugeot genel merkez bünyesinde çalıştım Kütahya sanayii de ikinci evim gibidir görüşelim bi ara gidelim bir fiyat alalım birlikte parça konusunda da bayilerden iskontolu alabiliriz kuvvetle muhtemel pmle sen beni

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Maslak bu işi çok uyguna yapanlar mevcut hocam bi araştır

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek
    Wort bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Geçmiş olsun, tamir ettirme hocam mutlaka orjinal çıkma yaptır. 

İkinci çok önemli husus montaji yapan yer düzgün bir yer olsun, tel parçası ile montajlamis biri adamın suratını dagitmisti patlayınca. Airbagi değişen adam yazilimi halleder. 

airbag yazılımı için 200

kemer için 150 lira para istiyolar hocam.

suratında patlayıp olmesı kac para hocam ? 

ciddi iş riske atmaya değmez 

Scirocco ile kaza yaptıydım.Benden öncede kazası vardı muhtemelen airbag tamir edilmiş.Airbag patladığında kıvılcım çıktı suratımda söndü.Yüzümde hafifde olsa izi var.

bu araba sıfır alındı. airbag hafif darbe ile patladı. kolumdaki yarayı görsen şaşırırsın.

yan tarafımda arkadaş vardı. onun bacağı ve her iki kolunda yara var.

o senin bahsettiğin tamirle alakalı değil. hava yastıkları güven verdiği kadar risk de veriyor.

her firmanın hava yastığı aynı standardı da taşımıyor bildiğim kadarı ile.

bir basınçla bir gaz ani bir güçle dışarı çıkıyor. içindeki madde zaten yakıcıymış. olay günü polis söyledi bunu bana.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Wort bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı
    MuhammeT bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Geçmiş olsun, tamir ettirme hocam mutlaka orjinal çıkma yaptır. 

İkinci çok önemli husus montaji yapan yer düzgün bir yer olsun, tel parçası ile montajlamis biri adamın suratını dagitmisti patlayınca. Airbagi değişen adam yazilimi halleder. 

airbag yazılımı için 200

kemer için 150 lira para istiyolar hocam.

suratında patlayıp olmesı kac para hocam ? 

ciddi iş riske atmaya değmez 

Scirocco ile kaza yaptıydım.Benden öncede kazası vardı muhtemelen airbag tamir edilmiş.Airbag patladığında kıvılcım çıktı suratımda söndü.Yüzümde hafifde olsa izi var.

sodyum azid diye patlayıcı bir maddenin tetikleme yapmasıyla açılıyormuş airbagler ondan yani o olay

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Hocam hangi şehirdesin bilmiyorum benim peugeot 206'da da ufak bir tıklatma sonucu ön iki airbag patlamıştı. Bornova 2. sanayide Airbagci Oğuz'u söylediler hep. (http://www.airbagcioguz.com/)

Gittim 2. el çıkma 2 airbag ile değiştirdi ve kemerleri tamir etti. 4 sene önce 400 TL gibi bir para vermiştim. Bu arada konsoldaki parça ve direksiyonun ortasındaki parçalar da değişti bu fiyatın içinde. Yani konsol tamir edilmedi. 

Tavsiyem çıkma airbag ile düzgün bir şekilde yaptırman. Alttaki videoda da göstermişler zaten tamir işini

https://www.youtube.com/watch?v=GcLH0MHTRik

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
Toplam Hit: 1842 Toplam Mesaj: 20
hava yastığı