folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Photoshopta Kusursuz Website Nasil Tasarlanır.

Photoshopta Kusursuz Website Nasil Tasarlanır.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://designinstruct.com/web-design/clean-classy-web-design-photoshop/

http://webdesignledger.com/tutorials/20-high-quality-photoshop-web-design-tutorials

bu iki linke oldugu gibi sıfırdan website tasarlama adina böyle kusursuz tasarimlari anlatan bi video eğitim setini nereden bulabilirim. Bu sekilde bana biraz pratik yaptiracak video eğitim setleri gerekiyor.  Simdi diyeceksiniz illah video olmasi sartmi adamlar burada ne güzel anlatmiş .  Pdf halinde düzgün bi anlatimda olabilir.  Bu sitelerden bişey anlayamiyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Arayüz tasarlamak düşündüğün gibi öyle video izleyim vs. gibi şeylerle olmaz içinde biraz yetenek olucak tasarıma, daha sonra photoshop senin kullanacağın bir araçtır o izleyeceğin videolarda onlar ne yaptıysa aynısını yapacaksın kendi özgün fikrini oturup yapman gerek bunun içinde behance, devianart, dribbble gibi sayfalarda dolaş tasarımları incele. Birde web arayüzü photoshop'a geçmeden öncede bir çok işlemden geçer bunlarıda bilmende fayda var.  verdiğin link'teki değilde http://cdn.ustwo.co.uk/PPP/PPP%E2%84%A2.pdf buradaki PDF'i incelersen daha sağlam tasarımları yapabilirsin. 

Hatasız Kod Olmaz... :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

kusursuz tasarım photoshop'ta olmaz; html ve css'de olur. o tasarımı kod'lara nasıl döktüğün, programcının işini nasıl kolaylaştırdığın önemlidir. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Triumph bunu yazdı

kusursuz tasarım photoshop'ta olmaz; html ve css'de olur. o tasarımı kod'lara nasıl döktüğün, programcının işini nasıl kolaylaştırdığın önemlidir. 

Hocam css im iyidir. Fena sayilmaz.  Sadece cizemiyorum. Sıkıntı orada. Psd cizimlerimide bir noktaya getirirsem.  Biraz bişeyler olur.   die psd ile bogusuyorum 2 3 aydir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sezeruludag bunu yazdı

Arayüz tasarlamak düşündüğün gibi öyle video izleyim vs. gibi şeylerle olmaz içinde biraz yetenek olucak tasarıma, daha sonra photoshop senin kullanacağın bir araçtır o izleyeceğin videolarda onlar ne yaptıysa aynısını yapacaksın kendi özgün fikrini oturup yapman gerek bunun içinde behance, devianart, dribbble gibi sayfalarda dolaş tasarımları incele. Birde web arayüzü photoshop'a geçmeden öncede bir çok işlemden geçer bunlarıda bilmende fayda var.  verdiğin link'teki değilde http://cdn.ustwo.co.uk/PPP/PPP%E2%84%A2.pdf buradaki PDF'i incelersen daha sağlam tasarımları yapabilirsin. 

Sezer hocam. Verdigin kaynak çok güzelmiş bana böyle bi 5 10 kaynak olsa zaten kendimi bir yerlere tasirim. Ondan eminim.  Bu tarzlarda biraz kaynak bulmam gerkeiyor. işte. yArdimci olursan sevinrim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    scarletbeard bunu yazdı
    sezeruludag bunu yazdı

Sezer hocam. Verdigin kaynak çok güzelmiş bana böyle bi 5 10 kaynak olsa zaten kendimi bir yerlere tasirim. Ondan eminim.  Bu tarzlarda biraz kaynak bulmam gerkeiyor. işte. yArdimci olursan sevinrim

5-10 kaynak değil, Behance ve Dribble sana yeterlidir. Daha da arıyorsan: www.niice.co var. Burda da arama yapabilirsin. Bu da Behance, Dribble gibi sitelerden filtreleyip çıkarıyor. 

Web arayüz tasarımı sadece tasarım ilede kalmıyor. Artık UX dediğimiz, kullanıcı deneyimi konusuda var. 

UI Kit konusu da var. Perfect pixel çalışmak en büyük artı. 

ne diyon?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Daniel-Koo bunu yazdı
    scarletbeard bunu yazdı
    sezeruludag bunu yazdı

5-10 kaynak değil, Behance ve Dribble sana yeterlidir. Daha da arıyorsan: www.niice.co var. Burda da arama yapabilirsin. Bu da Behance, Dribble gibi sitelerden filtreleyip çıkarıyor. 

Web arayüz tasarımı sadece tasarım ilede kalmıyor. Artık UX dediğimiz, kullanıcı deneyimi konusuda var. 

UI Kit konusu da var. Perfect pixel çalışmak en büyük artı. 

oke dediklerini inceleyecegım bu aksam tsk ederim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Kusursuz tasarım fireworks'te olur. Photoshop'tan daha rahat kullanırsınız. Daha hızlı siteyi hazırlarsınız.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Sildim hocam kolay gele.

Ar0fer tarafından 13/May/13 06:07 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Bende yeri gelmişken sorayı retina ready dedikleri retina display uyumlu web arayüz çalışmaları nasıl yapılıyor ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek
    VBDream bunu yazdı

Bende yeri gelmişken sorayı retina ready dedikleri retina display uyumlu web arayüz çalışmaları nasıl yapılıyor ?

Retina display uyumlu web arayüz çalışmalarında bana kalırsa kullanılan yöntem, pixel perfecttir. 

Perfect pixel ile hazırlanan tüm butonlar, nagivasyonlar vs hemen hemen HTML5 ve CSS3 ile gerçekleştirilebilmektedir. 

Tasarımcı, sadece burada "Şöyle olabilir" diyerek tasarımını hazırlıyor. 

CSS3 ve HTML5 gücü ile gerçekleştirilen bu elementler tam olarak responsive tasarıma ayak uyduruyor. Mobilde de ufalıp alt alta geliyor vs. 

Retina display biraz ekranla ilgili bir durum gibi geldi bana. Mesala MacBook Air'da retina. Çoğu web sitesinde pixel perfect çalışılmayan butonlar felan flu gözüküyor. 

CSS3 kullanılarak oluşturulan butonlar ise çok net ve sert şekilde gözüküyor. Retina display veya pixel perfect olayına örnek istiyorsak Google ve Youtube örnek olabilir.

Ar0fer; eyvallah çekiyorum :D 

Daniel-Koo tarafından 12/May/13 17:59 tarihinde düzenlenmiştir

ne diyon?
Toplam Hit: 2122 Toplam Mesaj: 13