PHP Döngüler Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba, 

Ufak bir sorum olacak.

Bir döngü var elimde. 

Wordpress veritabanındaki yüzlerce konu başlığını alarak çalışıyor ve bir takım işlemlere uğruyor. Burası önemli değil.

Şimdi bunu yaparken bana bütün işlemleri tamamlayıp, döngüyü bitirip en son çıktıyı veriyor. 

Ben bunu istemiyorum. 1. döngü tamamlandığında sonucu ekrana basacak ve 2.'yi yapmaya başlayacak. Yani bana söyleye söyleye gitsin istiyorum. Durup çalışsın, durup çalışsın.

Nasıl yapacağım hakkında fikri olan veya 1'den 10'a kadar saydıran bir döngü ile örnek verebilecek var mı?

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

alt alta yazdığında olur zaten önce birini yapar sonra alttakine geçer. yada dediğini tam anlamadım

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

kod blounu atsan daha saglıklı olur sanki ona gore cvp vermek daha rahat olurdu

Absolut tarafından 08/Tem/15 01:05 tarihinde düzenlenmiştir

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    $sonuclar1 = mysql_query( "SELECT id, post_name, post_title FROM wp_posts WHERE post_type LIKE 'post' ORDER by id DESC limit 0,200");

while($veri=mysql_fetch_assoc($sonuclar1))

{

if($veri['post_title'] == "th3-ultra") { echo "Evet! Doğru kullanıcı!"; } else { echo "Yanlış kullanıcı!"; } 

}

Mesela bu kodda WP veritabanına bağlanıp bütün başlıkları çekiyor, 200 tane başlığın her birine tek tek bakıp "th3-ultra" olup olmadığını kontrol ediyor ve ona göre ekrana baskı veriyor. 

Yani bekliyor bekliyor 40 saniye kadar yükleniyor sayfa. En son durup sonucu veriyor.

Bunu istemiyorum. 

1. kaydı kontrol etti mi? Evet! Doğru kullanıcı! diyecek. Bunu geçip 2.'yi de basacak ekrana. Tek tek yapacak. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    $i = 1;

while(true){

echo $i.' işlem tamamlandı';
    	if(!$kontrol){ // $kontrol değişkeni senin true olarak döndükce döngü sonsuza kadar gider durmasını istediğinde false olarak dönmesi gerekir.
    		break; // burdaki "break" while ı sonlandırır.
    	}
    	$i++;

}

Böyle basit bişeyle sonsuza kadar döngüye sokarsın hocam. Tabi kod bloğunu görmeden sadece işin işleyişini anlattım isteletini yani.

Ccaglayan tarafından 07/Tem/15 22:48 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

php server tarafı bir script dilidir. Server da bütün işlemleri bitirmeden sana çıktı vermez. İMKANSIZ

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    Th3Ultra bunu yazdı
    $sonuclar1 = mysql_query( "SELECT id, post_name, post_title FROM wp_posts WHERE post_type LIKE 'post' ORDER by id DESC limit 0,200");

while($veri=mysql_fetch_assoc($sonuclar1))

{

if($veri['post_title'] == "th3-ultra") { echo "Evet! Doğru kullanıcı!"; } else { echo "Yanlış kullanıcı!"; } 

}

Mesela bu kodda WP veritabanına bağlanıp bütün başlıkları çekiyor, 200 tane başlığın her birine tek tek bakıp "th3-ultra" olup olmadığını kontrol ediyor ve ona göre ekrana baskı veriyor. 

Yani bekliyor bekliyor 40 saniye kadar yükleniyor sayfa. En son durup sonucu veriyor.

Bunu istemiyorum. 

1. kaydı kontrol etti mi? Evet! Doğru kullanıcı! diyecek. Bunu geçip 2.'yi de basacak ekrana. Tek tek yapacak. 

bunun için echo dan sonra obflush(); ve flush(); ı yazman lazım. http://php.net/manual/en/function.flush.php

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı
    $i = 1;

while(true){

echo $i.' işlem tamamlandı';
    	if(!$kontrol){ // $kontrol değişkeni senin true olarak döndükce döngü sonsuza kadar gider durmasını istediğinde false olarak dönmesi gerekir.
    		break; // burdaki "break" while ı sonlandırır.
    	}
    	$i++;

}

Böyle basit bişeyle sonsuza kadar döngüye sokarsın hocam. Tabi kod bloğunu görmeden sadece işin işleyişini anlattım isteletini yani.

Aslında bana lazım olan da break komutu gibi bir komut hocam. 

Sonucu ekrana bastırdıktan sonra break; dedim. 1. döngüde durdurdu. Şimdi bunu nasıl 2'den devam ettireceğim? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam

PHP ile jquery kullan

o sekilde yapabilirsin.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    dhmm bunu yazdı

Hocam

PHP ile jquery kullan

o sekilde yapabilirsin.

Jquery dedin duygulandım :ı 

Çok basit bir kod blogu yazabilir misin hocam? Ben geliştirsem onu? 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    sniperscope bunu yazdı

php server tarafı bir script dilidir. Server da bütün işlemleri bitirmeden sana çıktı vermez. İMKANSIZ

http://www.joeyrivera.com/2008/ob_start-ob_flush-flush-set_time_limit-give-user-feedback-during-execution/ şurayı bir inceleyin derim

Bittik biz bittik
Toplam Hit: 1380 Toplam Mesaj: 18
php döngü