Phpde Session İd Leri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Tarcanı php ile yeniden kodluyorum yaklaşık 40 dakikadır takıldığım nokta var.

Session id...

ASpde 

response.write session.id

yaptığımızda sessionların idsini görebiliyorduk.Fakat phpde bir sürü kaynağa baktım göremedim.Bilen varsa çok on numara olacak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek

echo $_COOKIE["PHPSESSID"]; ile görebilirsin hocam
    ama bunu neden kullanıcaksın merak ettim aktif bir rolu olmuyor ki idyi tespit etmenin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

DarkF4Te bunu yazdı:
    -----------------------------

echo $_COOKIE["PHPSESSID"]; ile görebilirsin hocam
    ama bunu neden kullanıcaksın merak ettim aktif bir rolu olmuyor ki idyi tespit etmenin

hocam saolasın

www.seytan.somee.com da gelenlerin konuşmaları onlara özel oalrak saklanıyor.Bir dahaki konuşmları o dosyadan takip edebiliyorlar.Misal

http://www.seytan.somee.com/kayitlar/4merve117037375.htm

Buradaki 4 günü veriyor, merve nicki, 117037375 ise session idyi.Şimdi direkt olarak gün ve sessionid yi yapıcam..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek

baba vallahi anlamadım
    amaç kullanicinin session idsini unutmayarak her girdiğinde kaldıgı yerden devam etmesinimi sağlamak yada borowser beklenmedik bir şekilde kapanırsamı ?
    eğer öyleyse bir timeout süresi var bunu ayarlaman gerek yoksa yine siliniyor.

ama sadece konusmaları kayıt ederken dosyaya isim vermekse burdada session idnin önemi kalmaz ki (yoksa varmı) md5(microtime()) yapıp rastgele ureterek aynı isimde dosya ihtimalini minimuma indirmiş olabiliriz.

daha önce benzerini yapmaya kalkışmadım hiç o yüzden soruyorum.

kolay gelsin bu arada güzel bir proje.

------ edit ------

vallahi güzel olmuş :D
    minik bi sohbet ettimde epeyce akıllı ama artist bi bot olmuş birde smilelara karşı aşırı tepkisi var tekrar etmesi hoş olmuyor bilmiyorum kontrol edilebilirmi ama aynı üst üste aynı cevapları vermesini engellemek hoş olur sanırım. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hocam altta bak

Bu konuşmanızın kaydına daha sonr

der, orada günnicksessionid karışıktır.Yani bir çeşit dosyalandırma tekniği :)

öte yandan eyw kullanıcı tekrarında sorunu çözdüm fakat bot tekrarında büyük sorun var.Ou çözmeden önce çözmem gerekn sorun ;

500 kelime de yazsan rastgele bir kelimeyi alıyor ve ona göre cevaplıyor.Bunu çözersme çok daha iyi olacak.

Şimdi aspden phpye geçiriyorum botu sorunlar oluyor işte.Onları halledicem.Sonra ekleyecğim bir iki özellik var.

Mesela mod olayını ekleyeceğm 3 tane mod olacak.

normal mod da normal muhabbet edicek
    agresif mod da ne var lan ? falan diyecek laf sokacak,
    duygusal mod da ise (kızlar için :D) hafif yumuşağımsı birşey olacak.

Kullanıcılar konuşma kutucuğuna "duygusal mod"  yazacak ve pat duygusal modda, "agresif mod" yazacak hemen ne rhatsız ediyorsun ? diyecek.

Taib önce phpye sorunsuz geçirmem lazım :D Sonra algoritma güçlendirme..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek

vallahi fikirler güzel tam gaz devam
    hiç bulaşmadım bu bot işine keşke yardım edebilsem ama arkadaşlarım var kurcalayan sorarım senin için belki çözümleri vardır bu konuda.(yonlendirirm konuya)

dosyayı kaydetmek içinse sessionid dışında dediğim gibi microtimeı md5liyipte kullanabilirsin ama sessionidde benzer bir mantıkla üretiliyor zaten ikiside aynı kapı.
    ama kullanıcıya verdiği son cevapları session ile kaydedip tekrarın önüne geçebilirsin belki (bi fikir sadece) gerçi oda biraz alicengiz oyununa bakar sanırım ama bir alışveriş scriptinde en çok satılan ürünlerin kayıdı gibi bişi.
    neyse saçmaladım galiba :D

bu haliylede güzel vallahi en kötü ihtimal son yazılan cevabı bir sessiona kayıt edip yine eger yenı verılen reaksiyonda aynıysa botun konuyu değiştirelim mi demesini sağlanabilir sanırım gerçi buda bi tekrar ya herneyse :D 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

hoca işte kullanıcı cevabını sessionlara atadım.Yani sen ilk cümlede

selam naber

desen sonra 50 tane şey yazsan tekrardan selam naber desen bunu fark edecektir.FAkat şu geldi aklıma

500 tane şey yazıldı.Sessionlar şişer mi ? browser yada site performansında mutlaka kayıp olacaktır.

bunun aynısı tarcana yapsak işte kod kısmında biraz karışık olacak :) fakat oda aşılır problem değil.Bunları çözebilirim sorun değil.Tek sorun;

ipne tarcan naber 

yazdığımızda 3 kelimeden birini random edecek ve anahtar kelime olarak alacaktır.Bu durumda

ya ipne babandır,
    ya buyrun benim
    yada eyw gözüm senden

diyecektir.Bunu nasıl aşarız bilemiyorum.Fikir aşamasında çözsem hallolacak.Yani daha mantığında takılıyor.Fakat buna şöyle birşey düşündüm ;

anahtar diye bir tablo açarım.İçinde bir cümlede geçen anahtar kelimeler olur.Örneğin: misin, musun, bence Türkçede bir cümle içindeki anahtar kelimedir.Bence diye başladığında tarcanın vereceği cevap çok bencilsin olur.Misin musun larda pek değil diyordu yanılmıyorsam.

İşte bu cümledeki anahtar kelimeleri arattırır.Eğer içlerinden uyan yoksa bu sefer kelime tablosuna gider oradaki anahtar sözcüklere bakar.Böylelikle zekası birazcık daha ilerlemiş olabilir.Fakat yine anahtar kelime olarak tek sözcük alır.Bunu nasıl çözücem mantık olarak bilemiyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    risperdal
    risperdal's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

Zumsuk, bu ruh hali belirleme olayını konuşmanın seyrine göre ayarlasan. Mesela ilk 1-2dk veya ilk 30 kelime normal mod olsun.

Bir kontrol yaparsın 30 kelime veya tanımladığın süreyi geçtikten sonra, kontrole kadar yapılmış konuşmanın içerisinde senin belirlediğin modlara uygun kelimelerden hangisi daha fazla ise modu otomatik ayarlatabilirsin.

Bu arada projen güzel , başarılar dilerim.

Özgür iradeydi şeytanım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

h4ckinger bunu yazdı:
    zumsuk bunu yazdı:

Zumsuk, bu ruh hali belirleme olayını konuşmanın seyrine göre ayarlasan. Mesela ilk 1-2dk veya ilk 30 kelime normal mod olsun.

Bir kontrol yaparsın 30 kelime veya tanımladığın süreyi geçtikten sonra, kontrole kadar yapılmış konuşmanın içerisinde senin belirlediğin modlara uygun kelimelerden hangisi daha fazla ise modu otomatik ayarlatabilirsin.

Bu arada projen güzel , başarılar dilerim.

saolasın hocam.

Öyle bir düşüncemde var.Süre ile olabilri yada diğer bir aşama konuşmanın seyrine göre olabilir.Session hakaret olur hakaret atıyorum küfürlerde, şunlarda bunlarda 1 artar.Sonunda 30 u geçtiyse agresif moda girer.Yok kibar bir söylem devam ediyorsa session 15 i geçtiyse kibar olur vs..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

kolay gelsın zumsukum :D

ben localde saklıyorum benım botu (:

bi gelıcek ama tam gelicek sıkı dur :P

az insan çok huzur.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

gelsin gelsin :)

Bir sorunum daha çıktı;

if (empty($_SESSION['top'])){$_SESSION['top']=1;}
    $_SESSION['top']=$_SESSION['top']+1;
    echo $_SESSION['top']."<br>" ;
    for ($i=1 ; $i <= $_SESSION['top'] ; $i++){
    $cek=$i;
    echo $_SESSION[$cek];
    }

bu durumda sessionları listelemesi lazım fakat olmadı :S oysa aynı kod aspde oluyordu

Toplam Hit: 2915 Toplam Mesaj: 14