folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Pidede Domuz, Sucukta Eşek Eti ( Firma İsimleri )

Pidede Domuz, Sucukta Eşek Eti ( Firma İsimleri )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

nessaj bunu yazdı:
    -----------------------------

HuwelAsK bunu yazdı:

Einstein E=mc2 dediğinde "Ben Yahudi değilim,Müslüman'ım" dememe gerek varmı.

var yada yok, dediğin şeyni gereğinin olmamasının senden alıntılayıp yazamayacağım anlamına gelmiyor ama senin onu problem yapıp bana sormana gerek yok.

orda ağır birşey yazıyodu, soradan vazgeçtim gece gece laf yetiştiremem dedim. ama illede laf arıyon.

öyle saçma bi post atmışın ki okuyunca iq mun aşağı çekildiğini hissediyorum.

domuz eti yiyerek insanların swinger yaptığını iddia edebilecek kadar değişiksin. ki ben daha swingeri ilk sendne duydum araştırdımda öğrendim. swingre bilmemnesi kurmuş toplumda yaşamak değilde 

http://www.youtube.com/watch?v=dq-Y114TJ4w

sana böyle bir videoyu izlemek (değil bunların yapıldığı bir toplumda yaşamak) ne hissettir merak ediyorum.

al işte bunun gibiler yüzünden yine konunun eksenini kaydırdım amk.

konuya son postum.

Doğru ABD de ellerini ayaklarını kesmiyorlar direk adamı öldürüyorlar. Tabi onlarda yavaş yavaş idamı kaldırıyorlar. Örnek bir haber. Şuçu ise yine cinayet. Bizde olsa damızlık inek besler gibi besle. Kayserideki bayramda öldürülen kız çocukları. Gelde idama karşı çık.

http://www.sabah.com.tr/Dunya/2012/03/29/abdde-idam

Buda çinden bir haber. Şucu ne biliyor musun? Uyuşturucu Kaçakçılığı. Bizde ise iki gün koğuşta kalırsın 3. Gün toparlanma süreci 4. gün yine lise önlerinde uyuşturuccu satışına devam.

http://www.sabah.com.tr/multimedya/galeri/dunya/cinde-idamlik-4-kadinin-son-12-saati?tc=28&page=4&albumId=39170

İslam birşeyi yasaklamışsa hemen etiket belli Gericiler Caniler Vahşiler diğer milletler yapınca ses yok.

İsrail Hemen her gün Gazze'yi bombalıyor o kadar kişiyi katlediyor. Ses yok. İslami kurallar ile yaşamak isteyen ülkelerde yapılan uygulamalar ise direk gözüne çarpıyor.

Sırf islamiyete muhalefet olayım laf sokayım başka birşey yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Bico bunu yazdı:

GusFring bunu yazdı:

Sağlıklı koşullarda kesildiği müddetçe domuzmuş, atmış ne farkeder

Beyin yok mu sende ?

var

düzenleme : tabi gizliden yedirilmesi taraftarı değilim hiç yoktan market reyonlarında seçme hakkımız olmalı diye düşünüyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

Konuyla yakın alakalı açıklamalar değil ama kusura bakmayın

İslam adına birinin veya bir toplumun yaptığı yanlış İslamı bağlamaz.

X ülkesi önüne geleni kesiyor diye İslam kötüdür deme hakkını kimse bulamaz.

Gerçek Şeriat'teki her hüküm hakkıyla düşünülüp araştırıldığında her birinin Allahîn rahmetinden birer kaide olduğu anlaşılır.

Bir kuşa araba çarpınca elinize alırsınız boynu kırılmış,kanadı kopmuş arabaya söverken bıçak arasınız acı çekmesin diye hayatına son vermek için.Allah'a inan bir toplumda ölmek atesit kafalardaki kadar dehşet verici değildir.Yoksa çanakkale'de tarruz ordusu emir gelince yüzünü Aanadoluya çevirirdi.

Allah cehennemi bile rahmetinden dolayı yaratmıştır.Çünkü sonsuza dek yok olmak hayaledilebilecek en ağır cezadan bile daha dehşet vericidir.Ben özellikle ateistlerin yok olmaya inanıp nasıl çıldırmadıklarına şaşırıyorum.Hala benim senin gibi oturup hayatlarını sördürebiliyorlar.

Yok olmayı,kalpten inandıkları olayı bile kavrayamıyorlar.Bulunulan yer konumunun yani mekanın ortadan yok olmasını,kütlenin ve en önemlisi Zaman algısının ortadan kalkmasını düşünüp bundan başka bir şeye ihtimal vermeyip normal hayat sürmek nasıl mümkün olabilir.Ayrıca zaman ve mekanın olmadığı bir şey (an demiyorum,yer demiyorum)o muhteşem hayalgüçlerine nasıl sığıyor.

Ateistler için mantık olarak şu paragraf bilimsel değil mi :

"Zaman sonsuz ise yok olmak mümkün değildir.Çünkü bir kere varolmuş bir insan yok olduğunu algılayamaz ve zaman sonsuz ise bu sonsuz zaman da ihtimal ne kadar düşük olursa olsun tekrar varolacaktır ve zaman algısı varolduğunda devreye gireceği için yok olduğu süreyi kavrayamaz,göz açıp kapamak gibi gelecektir kendisine.Allah'ı İslam'ı o kadar hafife almayın.Hayat ölüm var ise Sırf Allah'ın varlığını düşünmeye ayırmaya bile değer."

Allah Kitabında defalarca ve özellikle "Ey akıl sahipleri" diye sesleniyor.Kimsenin aklını kullanmadan kendisine inanmasını istemiyor.Ayrıca her düşünen bana tapacak da demiyor,yoksa Cehennem'i niye yaratsın.

Wordpressten tiksiniyorum
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RUZI
    RUZI's avatar
    Erkek

PINAR resmi syfasinda basin aciklamasi vermis 1 ton sey yazmis .. inanan varmi..?!

1.Evlilik. 2.Cep Telefonu. 3.Para. Iste Insan Oglunu icat etdigi 3 sacma sey. RUZI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

RUZI bunu yazdı:

PINAR resmi syfasinda basin aciklamasi vermis 1 ton sey yazmis .. inanan varmi..?!

Ben inanmıyorum ki bu olaylar eskiden beri olan şeyler, yeni değil. Hükümet eliylemi kimin vasıtasıyla olursa olsun bu ifşa olayı iyi olmuş, tebrik ediyorum. Hükümet güzel şeyler yapınca hakkını vermek gerekir.

Bir de bir arkadaş PINAR gibi firmalar böyle şeyler yapmaz demiş ama asıl bu tip şeyleri büyük firmalar yapıyor. Adam her ürününden 10 gr dana eti yerine 10 gr tavuk eti koysa maliyetten milyarlarca lira kar eder. Eskiden beri olan şeydir, şimdi ifşa edilince firmalar da savunma yapıyor haliyle, hakkıdır savunsun ama bizi de keriz yerine koymasınlar. Neyse o olsun, 10 liraya satmasınlar sucuğu 25 lira olsun, 10 liralık sucuk için yazsın eşek eti var birader istiyosan ye desin :). Daha az sıklıkla tüketilsin ama en azından ne yediğini bilsin ahali.

Ayrıca sadece ifşa edilmesini de son derece yetersiz buluyorum, inşallah para cezasına da çarptırılırlar ve yine inşallah diğer birçok şeydeki gibi hükümet yandaşı firmalara dokunulmayıp bu uygulama yaltaklanmayan firmalarla sınırlı değildir.

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

rhodostethia bunu yazdı:

HoLyCat bunu yazdı:

Realist bunu yazdı:

herkes domuz etine laf ediyorda temiz yetiştirince buda yenmezmi be bro off

http://www.porkchoprecipes.net/li/pork-chops.jpg

adam noktayi koydu dagilin amk :)

kari kiza bakarken

onun bunun gelecegi ile oynarken.

haram gunah olmuyorda, domuz eti yediginiz zamanmi haram gunah oluyor:)

Bu Toplumu seviyorum s*kerken gunah degil , yerken gunah haram :)

Domuz etinin tek sevilmeme sebebi haram olması değil, Toplumun davranıslarından dem vuracağına git domuz nasıl bir hayvanmış onu araştır. 

Tavuk ta bok yiyor :) Ama seviyorlar yiyorlar hayvani :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

o değilde kanatlı tespiti yazıyor horoz yada tavuk demiyo. olum güvercin bıldırcın bilimum yakalayıp tıkmış olmasınlar içine :d

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

ErotikPanda bunu yazdı:

o değilde kanatlı tespiti yazıyor horoz yada tavuk demiyo. olum güvercin bıldırcın bilimum yakalayıp tıkmış olmasınlar içine :d

Hepsi olabilir amq. karga güvercin martı vs... nasıl iş bu iş ya,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

HoLyCat bunu yazdı:

rhodostethia bunu yazdı:

HoLyCat bunu yazdı:

Realist bunu yazdı:

herkes domuz etine laf ediyorda temiz yetiştirince buda yenmezmi be bro off

http://www.porkchoprecipes.net/li/pork-chops.jpg

adam noktayi koydu dagilin amk :)

kari kiza bakarken

onun bunun gelecegi ile oynarken.

haram gunah olmuyorda, domuz eti yediginiz zamanmi haram gunah oluyor:)

Bu Toplumu seviyorum s*kerken gunah degil , yerken gunah haram :)

Domuz etinin tek sevilmeme sebebi haram olması değil, Toplumun davranıslarından dem vuracağına git domuz nasıl bir hayvanmış onu araştır. 

Tavuk ta bok yiyor :) Ama seviyorlar yiyorlar hayvani :)

''Tavukta bok yiyor :)'' nasıl bir cümle kurmuşsun öyle , domuz neden zararlı neden haram dinimizde diye şöyle bir araştırma yapmadınmı hiç ? bilgisayarın

önünde google ya yazmak bu kadar mı zor ? üşeniyorsan dur ben açıklayayım sana hemen . Kendi pisliğini yemesi ayrı . domuzu diğer hayvanlardan ayıran şey 

biyolojik yapısından dolayı diğer hayvanlardan daha çok antikor üretir yine domuzun vücüdünda diğer hayvanların ve insanların vücüdüna göre çok çok fazla

büyüme hormonu üretir . Bunların yüzünden domuz eti yemenin zararlı olduğunuda bilimsel çalışmalarda kanıtlanmıştır .

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

insanın "temiz" et yiyebiliyorum diyebileceği tek zaman kurban bayramı dönemiymiş onu anladık.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 10479 Toplam Mesaj: 86