folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Polis Alımları Ve Düşük Dereceli Renk Körlüğü Hk.

Polis Alımları Ve Düşük Dereceli Renk Körlüğü Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Merhaba hacılar bi arkadaşım için soruyorum soruyu. Son dönemdeki polis alımlarına katılacak arkadaş ancak düşük dereceli renk körlüğü var. Her rengi görüyor ancak iç içe karışık renklerin olduğu sayı testlerinde afallıyor. Bu testi geçmek için bi fikriniz var mı? Kendisi renk körlüğü kitapcıklarını ezberledi ama ben her yerde aynı olacağını zannetmiyorum. Özel hastanede vs. test olma imkanıda yokmuş sanırım. Yapabilecek bir şey var mı?

SENAR1ST tarafından 10/Kas/16 14:15 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

hocam bende de düşük dereceli renk körlüğü var. benimde bu hususlarda meraklarım oluyor bilen biri varsa soracaklarım var benimde

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Diskramotopsi hicbirsekilde kabul edilmiyor

Iscihara testine tabi tutuluyoruz derece olcumu icin anomolaskop filan bakilmiyor

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı

hocam bende de düşük dereceli renk körlüğü var. benimde bu hususlarda meraklarım oluyor bilen biri varsa soracaklarım var benimde

http://www.igh.com.tr/sites/default/files/paragraphs_slider/9.jpg

beni bir ay önceki alımlarda ön sağlık kurulu ameliyat muhabbetine eledi 

benden sonrakine resimdeki sayılardan gösterdiler eleman okuyamadı sonra onu orda az beklettiler akibeti ne oldu bilmiyom

..Morali hep bozuk olan insan..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

9 senedir pc kullanıyorum geçenlerde gözüm ağrıyor diye muayne olmaya gittim doktor kadın çok sağlıklı gözlerin var daha kapıdan girer girmez anladım dedi , dedim kesin dalga geçiyor 2 farklı yerlere oturtup muayne etti sonra sayılar okuttu en son sağ sol 0.25 astigmat dedi ben şok.Demek ki neymiş pc gözleri bozmuyormuş (:

Not : Göz muaynesinde belirli dereceler var polislik için ama renk körlüğü kesin kabul olmuyor diye duydum.

Schwarz tarafından 10/Kas/16 14:58 tarihinde düzenlenmiştir

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

Iscihara testine tabi tutuluyoruz derece olcumu icin anomolaskop filan bakilmiyor

Türkçe meali? :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micropin
    micropin's avatar
    Erkek

devlet kurumlari kromojen renk korlugu lenslerini kabul ediyor; ancak tsk ve polis teskilati daltonizmin hicbir seviyesini kabul etmiyor. tabi askere gitmek isterseniz, masallah turp gibisin deyip komando bile yaparlar. o lenslerle doktoru kandirma ihtimalin yok gozbebeklerini pespembe yapiyor. 

"Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam ben de şöyle bişeye denk geldim bendede var o az renk körlüğünden yeğenin nişanı için bastırdığı davetiyelerin birinde kartın üzerindekileri okumak için içine konmuş bi gözlük vardı bende netteki renk körlüğü testini yaptım gözlükle noldu dersiniz hepsi doğru normalde hiç bişey göremediğim testte, bu dediğim gözlük de öle çakma kağıttan bişey cam yok plastik malzeme belki gözlük üzerine yapştırılıp test geçilebilir bi deneyin 

http://www.davetiyemarkalari.com/kivilcim-concept-davetiye-5500.html

pompaci tarafından 10/Kas/16 16:38 tarihinde düzenlenmiştir

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Dryrock bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

Türkçe meali? :D

kagıttest yapılıyor makıne testıne tabı tutulmuyorsun.

yanı devlette kolluk kuvvetlerı olamazsın.gumruk muhafaza , tsk , polis , gardiyan , bekçi.

ek olarak kurum personel alımla ılgılı olan yonetmelıktekı saglık bolumunde renk korlugu ıbaresı varsa olamazsın yapmazlar.

duz memur olursun uzman olursun mufettıs hekim mühendis  olabilirsin

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Ozel harekata katilacak dogru mu? Hocam calilarin arasindaki yerdeki vesaire seyleri secemezse kendine de birlikte calistigi insanlara da cok yazik. Soyle gecer diye oneride bulunmak bile hatali bana gore.

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Ozel harekata katilacak dogru mu? Hocam calilarin arasindaki yerdeki vesaire seyleri secemezse kendine de birlikte calistigi insanlara da cok yazik. Soyle gecer diye oneride bulunmak bile hatali bana gore.

hocam o sekılde bır durum degıl acıkcası  hitlerin pilotları da renk koruydu ayırt etme durumları ortada , daga cıkarız cok bız benım ılk gorduklerıomı dahasnra gorur etraftakıler .

ama ıste bu sebeple duz mantık secemezse dıye          alınmıyor amma velakın asker yapıyorlar senden subay olmaz dıyorlar ama asker yapıyorlar komando yapıyorlar :D

. benguverte sınıfı gemı adamı saglık raporum var yonetmelık degıstı mesela ksıaca stajımı yaparsam gemide vardiya zabiti olarak calısabılıyorum.

havacılık kurallarına bakmak gerek te sanırım belırlı bır mıktara kadar yurtdısında gecerlı saglık raporu alabılıyordu ınsanlar renk koru olarak pılot olabılıyorlardı .

olay paneldekı kırmızı tusla yesılı ayırt edebılenler ıcın gecerlı normal hayatta test dısında ayırt edemezsen cok zor ısın 

hipokondriyak tarafından 10/Kas/16 18:57 tarihinde düzenlenmiştir