folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Polonyada Bilgisayar Mühendisliği

Polonyada Bilgisayar Mühendisliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

Merhabalar bu sene İstanbul Aydın üniversitesinde psikoloji 1. sınıf öğrencisiyim. Üniversiteyi bırakıp polonyaya gitmeyi Varşova teknoloji üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okumayı planlıyorum ancak kafamda bir kaç soru var

1.si hiç bir programlama bilgim yok yani bu konuda sıfırım. Bu yüzden tereddüt ediyorum acaba yapabilirmiyim?

2. si  diyelimki yaptım ettim mezun olunca ne yapacağım.?

Herşeyi bırakıp oraya gitmek büyük bi hata olur mu sizce birde zor bir bölüme

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek

hayatımın en büyük mallığını yapmak üzere olabilirim cevap yazın

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Birinci sorunun cevabı:

Kimse anasının karnından yazılımcı olarak doğmuyor eğer yapmak ögrenmek istersen zaten okulun amaçı sana öğretmektir.

İkinci sorunun cevabını sen kendine veremiyorsan neden bilgisayar mühendisliği okumak istiyorsun

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

arkadaşım gdansk da yüksek lisans yapıyor computer science da ama programlama değil de başka bi alandı, yönetim gibi bi şeyler vardı. polonya nın üniversiteleri cidden zordur, varşova da bunlardan biri. eğitim diline dikkat et, lehçe seçme, ingilizce olarak seç. 

genelde avrupa ülkelerinde eğitim mantığı şu: öğrenci kendi başına öğrenecek, çözecek her şeyi. o yüzden hocalardan çok şey beklemeyip kendin halledeceksin. bunu yapacak kapasitedeysen buyur git.. ama daha başka ülkelere de bakabilirsin. 

mezun oldum ne yapacağım sorusu biraz komik olmuş. girip bir yerde çalışacaksın, lehçe öğrenirsen polonyada çalışabilirsin ya da diğer AB ülkelerinde

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    Reberals bunu yazdı

hayatımın en büyük mallığını yapmak üzere olabilirim cevap yazın

DGS den bilgisayar mühendisliğine geçmek için afyon kocatepede bilgisayar programcılığı okudum 2,5 sene öncenin aklıyla hefesiyle şimdi durum öyle değil, kaldıki ben liseden beri web programcılığı, grafikerlik, masaüstü programcılığı kısmende olsa altyapım olmasına rağmen pes ettim yani bu sende bitiyor gerçekten istiyorsan ilerdede bu işi yapacağına inanıyorsan ona göre karar ver.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

arkadaşım gdansk da yüksek lisans yapıyor computer science da ama programlama değil de başka bi alandı, yönetim gibi bi şeyler vardı. polonya nın üniversiteleri cidden zordur, varşova da bunlardan biri. eğitim diline dikkat et, lehçe seçme, ingilizce olarak seç. 

genelde avrupa ülkelerinde eğitim mantığı şu: öğrenci kendi başına öğrenecek, çözecek her şeyi. o yüzden hocalardan çok şey beklemeyip kendin halledeceksin. bunu yapacak kapasitedeysen buyur git.. ama daha başka ülkelere de bakabilirsin. 

mezun oldum ne yapacağım sorusu biraz komik olmuş. girip bir yerde çalışacaksın, lehçe öğrenirsen polonyada çalışabilirsin ya da diğer AB ülkelerinde

eğitim dili olarak ingilizceyi seçicem zaten. Tek korkum oraya gidip derslerde zorlanır ver kalırsam diye

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam yurtdışında okuyan yığınla insan var bunlardan biri de benim. çok da arkadaşım var herkes bir şekilde devam ediyor. tökezleyeni henüz görmedim.. derslerden kalma olayını çok takma. mesela sınavdan kaldın diyelim re-sit denilen bir olay var, tekrar tekrar girebiliyorsun kaldığın final sınavına. tabi üniv. ve hocasına bağlı olarak bu girme sayısı değişiyor. bazılarınde 1 kere girebilrsin bazılarında 3,  bazlarında sınırsız..

ingilizce durumun nedir ona bak, yani anlayabiliyor musun dersleri? bu adamların genelde ingilizceleri iyi değil, o yüzden çok da zorlanmazsın ingilizcede.. alternatif olarak almanya ya da avusturya ya bakabilirsin.. maddi durumun varsa isviçre ye gel, yardımcı olurum başvuru konularında.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam yurtdışında okuyan yığınla insan var bunlardan biri de benim. çok da arkadaşım var herkes bir şekilde devam ediyor. tökezleyeni henüz görmedim.. derslerden kalma olayını çok takma. mesela sınavdan kaldın diyelim re-sit denilen bir olay var, tekrar tekrar girebiliyorsun kaldığın final sınavına. tabi üniv. ve hocasına bağlı olarak bu girme sayısı değişiyor. bazılarınde 1 kere girebilrsin bazılarında 3,  bazlarında sınırsız..

ingilizce durumun nedir ona bak, yani anlayabiliyor musun dersleri? bu adamların genelde ingilizceleri iyi değil, o yüzden çok da zorlanmazsın ingilizcede.. alternatif olarak almanya ya da avusturya ya bakabilirsin.. maddi durumun varsa isviçre ye gel, yardımcı olurum başvuru konularında.. 

ingilizcce durumum başlangıç seviyesinde olduğu için ilk sene hazırlığa gideceğim . computer science da sayısal dersleri göreceğim matematiğim ortalama bir seviyede fiziğim ise hiç yok o yüzden korkuyorum bunları alırken zorlanırım diye.  Aydınlatmaya çalıştığın için teşekkürler hocam şuanlık maddi durumum polonya ile sınırlı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

anladım hocam durumunu.. orada lisans eğitimi 3 yıl sürüyor. senin bir de ingilizce olacak 4 yıl. yani yapılmayacak bir şey yok. korkacak bir şey de yok, çok öğrenci y.dışında okuyor. Onlar nasıl yapıyorsa sen de öyle yapabilirsin. Sonuçta 1 yıl hazırlık sürecin olacak, bu sırada ortama adapte olursun. Gideceğin üniversitenin derslerine de bak, yani hangi dersleri alacaksın, içerikleri nedir onları iyice araştır. okul ücretlerine de bak. arkadaş 3000 euro ödedi sanırm ya bir dönem için ya 1 yıl için hatırlamıyorum ama çok pahalı geldi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

anladım hocam durumunu.. orada lisans eğitimi 3 yıl sürüyor. senin bir de ingilizce olacak 4 yıl. yani yapılmayacak bir şey yok. korkacak bir şey de yok, çok öğrenci y.dışında okuyor. Onlar nasıl yapıyorsa sen de öyle yapabilirsin. Sonuçta 1 yıl hazırlık sürecin olacak, bu sırada ortama adapte olursun. Gideceğin üniversitenin derslerine de bak, yani hangi dersleri alacaksın, içerikleri nedir onları iyice araştır. okul ücretlerine de bak. arkadaş 3000 euro ödedi sanırm ya bir dönem için ya 1 yıl için hatırlamıyorum ama çok pahalı geldi.

Aynen hocam 3000 euro yıllık ücreti isviçrenin nasıl ki? Umarım dediğin gibi korkacak bişey yoktur halledebilirim

Edit: hocam sitesine baktımda şöyle bişey var acaba görceğim dersler burda yazıomu bakabilirmisin

http://www.pw.edu.pl/engpw/Faculties/Faculty-of-Mathematics-and-Information-Science

b
    irde şura 

http://www.mini.pw.edu.pl/tikiwiki/tiki-index.php?page=studies_en_program_bsc

balbazar tarafından 22/Mar/14 21:06 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    Reberals bunu yazdı

Merhabalar bu sene İstanbul Aydın üniversitesinde psikoloji 1. sınıf öğrencisiyim. Üniversiteyi bırakıp polonyaya gitmeyi Varşova teknoloji üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okumayı planlıyorum ancak kafamda bir kaç soru var

1.si hiç bir programlama bilgim yok yani bu konuda sıfırım. Bu yüzden tereddüt ediyorum acaba yapabilirmiyim?

2. si  diyelimki yaptım ettim mezun olunca ne yapacağım.?

Herşeyi bırakıp oraya gitmek büyük bi hata olur mu sizce birde zor bir bölüme

bence mallık yapma oku unıversıtenı pskoloji çok güzel bir bilim para kazanacaksın mutlaka. bılgısayar bılımlerı okursun muhendıslık olarak gecmez hıc gıtme . 2 secenek olur gıdersen de lehce ve ıngılızce .ıngılızce olan okulların ucretı daha yuksektır. ben de gıtmeye nıyetlenmıstım sonra tr de kaldım 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
Toplam Hit: 2537 Toplam Mesaj: 21