Premium Domain Satin Alma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cihan
    Cihan's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    Cihan bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı
    eengineer bunu yazdı

com.tr al daha iyi

neden com.tr alayim anlamadim? türkiye ile bir ilgim yok ki hocam

.xyz , .co ya da şirket kuracağım diyorsan .io uzantıları da iyi?

hocam xyz bildigim kadariyla adult icin :) .co da pek hosuma gitmiyor. io olmasi mantikli. Zaten alinca ch ve io sunu almayi düsünüyorum. Ama com olmasi baska bir hava verecek :) 

Xyz adult için değil ki bir çok projeli site var. 

.io al hocam jenerik bir domain olsun yeter. .io yu seviyorum. Ama pahalı olduğu için alamıyorum

wordpress & sözlük
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

xyz ilk ciktiginda öyle haberler vardi hocam, aklimda öyle kalmis :) ama yine de öyle bi domain almam. alacagim domainler ch ve io olacak. Iste .com icin de henüz karar veremedim. Belki bir süre erteleyebilirim de.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

io falan millet bilmez özsermaye sıkıntısı yaratmayacaksa al .com'u .com her zaman 1 adım önde bana sorarsan 80 gün bekle domin süresi bittikten sonra 80 günü var.

Sonrada uygun bir backorder servisinden backorder yap 69- 79 dolar gibi bi fiyata yakalama şansın olur ancak soyisim çok kullanılan bir soyisimse backorderda senden başka yapanlarda olabilir ve bu durumda biddinge gider yani 80 e alacam derken 8000 e malolma ihtimali de var. 

Yok soyisim fazla kullanılmayan bir soyisimse bence bekle

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tesekkürler hocam önerin icin.. Beklemeyi düsündüm ama bi siteden baktim 243 kisi bakmis, artik alici mi degiller mi bilmem :) 2 yillik domain uzatmasiyla birlikte 800$ gibi bir fiyata mal oldu. ch olani da aldim ama io'yu almadim vazgectim gerek yok simdilik :) ch yi de com'a yönlendirecegim zaten.. Suan sirket acma asamasindayim. Online olarak acilabiliyor. Bilgileri giriyordum, yarin devam edecegim cünkü bi yerde takildim :)

O da firmayi hangi adla kayit edecegime dair

Soyisim

Soyisim Solutions

Soyisim Engineering

Soyisim Software

Soyisim Software Engineering

Soyisim Software Solutions

Soyisim Innovations

Soyisim Technologies

yapacagim is suan icin yazilim olsa da ilerde elektronik tarafini da eklemek istiyorum. O yüzden sadece software diye gecistirmek istemiyorum. Elbette sitede ya da logoda vs bu seyler eklenebilir ama firmayi sahis firmasi olarak nasil kayit ettiysem öyle kalacak. örneklere baktim kimi Software ile kimi sadece soyad ile kaydetmis.. En iyi ne olur onu cözemedim. Gerci ltd'ye dönünce bu sahis firmasini kapatma zorunlulugu var ve ltd icin de tekrar isim olusturulacak. Direk ltd acmak da mantiksiz cünkü 20 bin frank pesin para yatirmami istiyorlar hesaba ki satisi gectim ortada ürün yok :) o yüzden ilk baslarda böyle bi devam edeyim sonra ltd olarak ceviririm düsüncesindeyim.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

tesekkürler hocam önerin icin.. Beklemeyi düsündüm ama bi siteden baktim 243 kisi bakmis, artik alici mi degiller mi bilmem :) 2 yillik domain uzatmasiyla birlikte 800$ gibi bir fiyata mal oldu. ch olani da aldim ama io'yu almadim vazgectim gerek yok simdilik :) ch yi de com'a yönlendirecegim zaten.. Suan sirket acma asamasindayim. Online olarak acilabiliyor. Bilgileri giriyordum, yarin devam edecegim cünkü bi yerde takildim :)

Soyisim

Soyisim Solutions

Soyisim Engineering

Soyisim Software

Soyisim Innovations

Soyisim Technologies

yapacagim is suan icin yazilim olsa da ilerde elektronik tarafini da eklemek istiyorum. O yüzden sadece software diye gecistirmek istemiyorum. Elbette sitede ya da logoda vs bu seyler eklenebilir ama firmayi sahis firmasi olarak nasil kayit ettiysem öyle kalacak. örneklere baktim kimi Software ile kimi sadece soyad ile kaydetmis.. En iyi ne olur onu cözemedim. Gerci ltd'ye dönünce bu sahis firmasini kapatma zorunlulugu var ve ltd icin de tekrar isim olusturulacak. Direk ltd acmak da mantiksiz cünkü 20 bin frank pesin para yatirmami istiyorlar hesaba ki satisi gectim ortada ürün yok :) o yüzden ilk baslarda böyle bi devam edeyim sonra ltd olarak ceviririm düsüncesindeyim.. 

Hocam hayırlısı olsun umarım herşey istediğin gibi olur. Bence bu yazdıkların arasından tech kapsama alanı en yüksek olanı innovations biraz yavan kalıyor neyi innovate edecen :) Yani totodan çıkma gibi mesleği belli olmayan izlenimi verir. hakeza solutions da böyle bence yani firmanın adını duyduğumda kafamda bişeyler uyanabilmeli neyi solute ediyosun ki? Bilemem.

Engineering de yine ne engineerısın 

Bence tech yada software en uygunları

software engineering ve software solutions da biraz uzun oluyor.

Benim kişisel görüşüm bunlar sen yine gönlüne hangisi yattıysa onla devam et 

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Soyisim

Soyisim Solutions

Soyisim Engineering

Soyisim Software

Soyisim Innovations

Soyisim Technologies

anladigim kadarıyla ingilteredesin.

benim tavsiyem saglik bi domain alman ve .com olması sart ki herkesde alıskanlık var.

ama google için düşünüyorsan com un bi artısı artık yok..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı

Hocam hayırlısı olsun umarım herşey istediğin gibi olur. Bence bu yazdıkların arasından tech kapsama alanı en yüksek olanı innovations biraz yavan kalıyor neyi innovate edecen :) Yani totodan çıkma gibi mesleği belli olmayan izlenimi verir. hakeza solutions da böyle bence yani firmanın adını duyduğumda kafamda bişeyler uyanabilmeli neyi solute ediyosun ki? Bilemem.

Engineering de yine ne engineerısın 

Bence tech yada software en uygunları

software engineering ve software solutions da biraz uzun oluyor.

Benim kişisel görüşüm bunlar sen yine gönlüne hangisi yattıysa onla devam et 

Sabah daha mantikli karar veririm herhalde :) Technologies de biraz uzun, software suan en mantiklisi geliyor senin söylediklerinden sonra :) tesekkürler

cybermole bunu yazdı

anladigim kadarıyla ingilteredesin.

benim tavsiyem saglik bi domain alman ve .com olması sart ki herkesde alıskanlık var.

ama google için düşünüyorsan com un bi artısı artık yok..

yok hocam ingiltere degil.. Com'u aldim zaten mesaji görmemissin :) google'dan ziyade, sirketlesmeye gidecegim icin aldim. yoksa benim amacim yazilim gelistirme firmasi olup da ona buna yazilim yapma niyetim yok. Ben ürün gelistirip pazarlama düsüncesindeyim. Böylece ayini ürünü birden cok kisiye satabilirsin..  Diger türlü her müsteri icin ayri ve farkli ürünler gelistirmek cok mantikli gelmiyor hele tek kisiysen.. Daha önce uzun zaman freelance olarak calistim ve zorluklarini iyi biliyorum.

Toplam Hit: 3362 Toplam Mesaj: 18
premium domain