folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programcılık Unutkanlığa Sebep Mi

Programcılık Unutkanlığa Sebep Mi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ptchicko
    ptchicko's avatar
    Erkek

Ben de bilgisayardan ayrılamayan ama programcılık vs. bilgileri olmayan biriyim ve unutkanlık sorunu yaşayan ve tedavisini olan biriyim.Tedavi için gidilmesi gereken yer Nöroloji değildir. Yada daha doğru bir ifade ile Nöroloji ile ilgili olan kısmı yakın geçmişi unutma (ve hatırlayamama - örneğin bir önceki gün yediğiniz özel bir yemeği size hatırlatmalarına rağmen ciddi manada tamamen beynininizden silindiyse) veya anne baba veya yakın arkadaş gibi kişileri yolda gördüğünüzde tanımıyorsanız durmadan Nörolojiye gitmek gerekir.

Ancak bizim yaşadığımız unutkanlıklar, (gelecek planlarımızı unutmak, yeni bir bilgiyi öğrenmekte güçlük çekmek vs.. ) daha çok psikiyatrinin alanına girmektedir. Ben de bu nedenle Balıkesir'den kalktım İstanbul'da Memory Center Türkiye'ye gittim. Psikiyatristle görüştüm. Beyin haritalaması yapıldı ve Alzheimer olmamama rağmen benzer bulgular gösterdiğimi söylediler. Doktorun söylediği aynen şuydu "Sen çalışırken, dinlenirken, tatil yaparken ya da uyurken beyninin bir kenarında hep bir düşünce var, seni dinlendirmemiz lazım"

2 tane ilaç verdiler, 6 ay kullandım. Kullandığım ilaçlar kırmızı reçete ile alınıyordu ve 15 gün boyunca çok ağır bir uyku dönemi geçirdim. İlacı aldıktan sonra 16-18 saate kadar uyuduğum oldu ki 6 saatin üzerinde uyuduğum vaki değildir. Ancak rahatlama döneminden sonra dozajında farklılık olmamasına rağmen uykum normale döndü.Size de tavsiye ederim, biraz maliyetli bir iş olsa da güzel bir uygulama.

Beyin haritasının linkini aşağıda veriyorum, inceleyin lütfen, ciddi bir uygulamadır.

http://www.e-psikiyatri.com/tani-ve-tedavi/beyin-haritalamasi-qeeg-ceeg/beyin-haritalamasi-kantitatif-eeg-qeeg/22506/#qeeg_hzieeg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

valla ben daha dikkatli biri oldum cıktım nedense. (:

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek
    Ozellikle algoritma kurarken ve kod yazip dalmisken sadece etrafndakilere evet dersin ama unutursun aynen ben

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

stux bunu yazdı:
    -----------------------------
    antivir-US bunu yazdı:

BarisYigit bunu yazdı:

uzun süredir bu sorunu yaşıyorum..

artık hani normal şeyleri geçtim gündelik hayatı kodları bile unutur oldum..

şifre filan hak getire sürekli bi yerlerde yazılı tutuyorum..

finallerden sonra kesin olarak doktora gitmek istiyorum hangi bölüme gittiniz siz ? 

hangi bölüm bakıyor bu olaya ?

müdür ben nörolojiye gittim,gittiğinde de ilk olarak kan tahlili iste ve B12 seviyene baktır eğer normalse başka sebebi vardır.

Unutkanlık sebeplerinden biri de mide asitinde bile yaşayabilen helikobakterpilori isimli bir bakteri.

Bu bakteri B12 emilimini engelliyor, bende bu meret çıktı helipak diye 100 küsür liralık antibiyotik kullandım reflüye felan iyi geldi, peki unutkanlık geçtimi? geçmedi mına koyim...

hocam başka nelere sebep oluyor bu mide asiti biliyor musun?

Hocam pek bilgim yok ama doktordan bazı vitaminlerin vücut tarafından emilmesini engellediğini öğrendim,ayrıca mide kanseri ve mideden acı su gelmesine de neden oluyor.İlacı kullandıktan sonra geğirirken midemden su gelse bile acı olmuyordu.

burda da bazı şeyler yazıyor

http://tr.wikipedia.org/wiki/Helicobacter_pylori

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

ptchicko bunu yazdı:

Ben de bilgisayardan ayrılamayan ama programcılık vs. bilgileri olmayan biriyim ve unutkanlık sorunu yaşayan ve tedavisini olan biriyim.Tedavi için gidilmesi gereken yer Nöroloji değildir. Yada daha doğru bir ifade ile Nöroloji ile ilgili olan kısmı yakın geçmişi unutma (ve hatırlayamama - örneğin bir önceki gün yediğiniz özel bir yemeği size hatırlatmalarına rağmen ciddi manada tamamen beynininizden silindiyse) veya anne baba veya yakın arkadaş gibi kişileri yolda gördüğünüzde tanımıyorsanız durmadan Nörolojiye gitmek gerekir.

Ancak bizim yaşadığımız unutkanlıklar, (gelecek planlarımızı unutmak, yeni bir bilgiyi öğrenmekte güçlük çekmek vs.. ) daha çok psikiyatrinin alanına girmektedir. Ben de bu nedenle Balıkesir'den kalktım İstanbul'da Memory Center Türkiye'ye gittim. Psikiyatristle görüştüm. Beyin haritalaması yapıldı ve Alzheimer olmamama rağmen benzer bulgular gösterdiğimi söylediler. Doktorun söylediği aynen şuydu "Sen çalışırken, dinlenirken, tatil yaparken ya da uyurken beyninin bir kenarında hep bir düşünce var, seni dinlendirmemiz lazım"

2 tane ilaç verdiler, 6 ay kullandım. Kullandığım ilaçlar kırmızı reçete ile alınıyordu ve 15 gün boyunca çok ağır bir uyku dönemi geçirdim. İlacı aldıktan sonra 16-18 saate kadar uyuduğum oldu ki 6 saatin üzerinde uyuduğum vaki değildir. Ancak rahatlama döneminden sonra dozajında farklılık olmamasına rağmen uykum normale döndü.Size de tavsiye ederim, biraz maliyetli bir iş olsa da güzel bir uygulama.

Beyin haritasının linkini aşağıda veriyorum, inceleyin lütfen, ciddi bir uygulamadır.

http://www.e-psikiyatri.com/tani-ve-tedavi/beyin-haritalamasi-qeeg-ceeg/beyin-haritalamasi-kantitatif-eeg-qeeg/22506/#qeeg_hzieeg

eeee? uyumuşsun dinlenmişsin iyi güzelde unutkanlık gitmemiş, unutkanlığına iyi gelip gelmediğini yazmayı unutmuşsun :D

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

yok öyle bir şey. unutkanlık değil ama işinde olmasa da sosyal hayatında odaklanma sorunu yaşamaya başlıyorsun. hareketli herşeye bakmaya ve susmaya başlıyorsun. bir tek iyi yanı düşünce yapın değişiyor. gerçeği yaşayıp, hayal kuramaz hale geliyorsun. beyin ameleliği işte... yapılacak meslek değil. Hele ki Türkiye'de....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

yok öyle bir şey. unutkanlık değil ama işinde olmasa da sosyal hayatında odaklanma sorunu yaşamaya başlıyorsun. hareketli herşeye bakmaya ve susmaya başlıyorsun. bir tek iyi yanı düşünce yapın değişiyor. gerçeği yaşayıp, hayal kuramaz hale geliyorsun. beyin ameleliği işte... yapılacak meslek değil. Hele ki Türkiye'de....

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    bişeyler yazmak için girdim ama ne yazıcaktım unuttum :/

Bittik biz bittik
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

ben oyun oynarken ve program yazarken hiç siklemiom bile milleti,

adam bişi soruo yaklaşık bir iki dakka sonra hala gitmemişse yanımdan "hı?" diom

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

antivir-US bunu yazdı:

Ben unutkanlıktan doktora gittiğimde bana ilk ne iş yaptığımı sordu,elektronikçiyim dedim bişey demedi.Bileydim açaydım gollarımı niye sordun diyeydim.

Hiç aklıma gelmedi ama demek ki meslekle de ilgisi var.

Etrafta gördüğün her yazıyı reklamı okuyo musun,et yiyo musun diye sordu.

Anlaşılan fazla bilgi unutkanlığa yol açıyor.Bi hocamız da derste çok yoğun bir bilgi bombardımanında yaşadığımızı,artık inasanların unutkanlaştığını söylemişti

Hocam dediğine yüzde yüz katılıyorum.Aynı unutkanlık olayı yaklaşık 1 senedir bende var ve o bir sene için c#,c++ şu anda php ve elektronikle uğraşıyorum ve genellikle insanların isimlerini unutuyorum.Bazen öyle oluyor ki en yakın arkadışımın adını bile aklıma getircem diye kafayı yiyiyorum.Bende doktara gitmemlimiyim.İlerlermi acaba ????

Toplam Hit: 6962 Toplam Mesaj: 58