folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Programlama Bilmeden Herşey Yapılırmı ?

Programlama Bilmeden Herşey Yapılırmı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

son zamanlarda grafik tasarımda okuyan arkadaşımla tartışmamız sizede açmak istedim :)

ben diyorum ki imkansız yani şimdi olayı 2 kategoride inceleyelim

1-) Web tabanlı projeler : php , asp.net gibi web programlama bilmeden proje geliştirilmez diyorum php gibi dilleri bilmeden nasıl fonksiyon oluşturucaksın . nasıl mysqlden veri çekiceksin bunca yazılım mühendisi boşunamı okuyo sadece tasarım yapabilirsin adobenin sağladığı yazılımlarla diyorum. kaldıki bi şekil yazılım cıkardılar uyelik sistemini php bilmeden kodlarla yapıyorsun diyelim ki varda zaten ama nasıl fonksiyonel bir proje yapıcaksın. Anca hazır wordpress gibi sistem kullanılır diyorum :D 

2-) unity3d ile dil bilmeden oyun: bu motorla cidden kod bilmeden bir şeyler yapabiliyorsun ama fonksiyonel değil .

yani dil bilmeden kafandaki projeyi yapamazsın tasarımını yaparsın benim savunmam bu sonuçta burda asm bile öğrenmiş yazılım mühendisi arkadaşlarımız var onlar boşunamı okudu :) sinirlerim bozuldu sizlede tartışalım dedim bu konuyu

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Herşey yapılamaz. Bazı şeyler yapılır.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    1234567B bunu yazdı

Herşey yapılamaz. Bazı şeyler yapılır.

+1 oy bana geldi:) kal desem hadi aynı tbt gibi sistem kodluyoruz nasıl yapılcak :D bunca insan enayi boşuna dil öğreniyo zaten :D

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek

Şu "1000..." örneğini verecek olursak; 1 programlama olsun, yanına grafik ekleyelim o da 0 etti mi 10. Onu bunu şunu derken 10000 falan etsin hadi. Yazılım olmadan 0 ediyor sonuç her türlü. Çok acayip saçmalamış da olabilirim şu an ama arkadaşlarının sanırım dünyadan haberleri yok. Ha onlar diyorlarsa ki okulunu okumaya gerek yok her şeyi yapabiliriz, o konuda haklılar ama kodsuz cık.

Şafak 1152!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

alice harikalar diyarında :|

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yapılır tabi, dil de neymiş. 

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Onlar google koderleri. Elinden interneti alırsan aslandan kediye donerler. İnternete sormadan en basit fonk. dahi kullanamazlar. Basit işleri yapan adam için elbette bilgi gerekmez. İşin kalitesine oranla gereken bilgi de artar.

Ayrıca ne aradığını bilmeyen adam hata olduğunda ya da bir şey aradığında neyi nasıl aratacak? İşin mantığını bilmeyen adam hazır kodu nasıl kullanacak? Her şey basitleştirildi de o kadar basit değil. O basit sınıfları dahi kullanmak için biraz birikim lazım. Sonrasında google'da sonuçları görüyoruz "php kodumda hata var array çalışmıyor" gibi aramaları... Böyle sığ, düz mantık arama yapanların çoğu heveslenip 5 paralık bilgiyle 10 paralık iş yapmaya çalışanlar.

Son edit: eğer amacınız hazır araçları kullanıp aracın sunduğu imkanlar çerçevesinde bir şeyler yapmaksa o çerçevedkei her şeyi yaparsınız. Ama siz bir şeyler üretmek istiyorsanız "her şeyi" üretebilmek istiyorsanız o bilgiyi paşa paşa öğreneceksiniz. En basitinde senin için basitleştirilen araçları yazmak için bilgi lazım. Başkası düşünüp kodlamasa, hatalarını düzeltmese sen o aracı dahi kullanamazsın. Bu adamlar bunları kutsal, gökten inme emirle yazmıyorlar.

Austen tarafından 27/Eyl/14 09:09 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yıl 2014 adam gibi bişiler yapabilmen için sadece bilmek yetmez dahada ilerisi lazım

itsin oglum sen adam degilsin
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

1- Artık cms ler çok gelişmiş halde. Her cms'in milyon tane modülü var. eğer projen spesifik birşey değilse bu yöntemle halledebilirsin. Diğer türlü imkansız değil ama çok çok zor.

2- unity en çok kullanılan oyun motoru.Buyüzden community'si çok gelişmiş durumda.AssetStoreda çok güzel free modeller mevcut + herkes çeşitli scriptler paylaşıyor unity hakkında oyüzden copy pastele bilmeyen biri bişiler ypamış gibi gözüküyor.

şahsen yardımcı oldugum 2-3 tane yazılım ve unity grupları vardı. Gruplara artık dayanamadığım için çıktım. Çünkü kimse programlama bilmiyor adam geliyor unity grubunda programlama sorusu soruyor. Bende bu tarz insanlara yardım etmiyordum tersliyordum. Çünkü unity'de kod yazabilmen için önce programlamayı biliyor olman lazım daha sonra ise uzmanlığını oyun programlama olarak seçip devam ettirirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZoRKaYa
    ZoRKaYa's avatar
    Erkek

Tabi ki yapılır, ne biçim soru bu bizi mi deniyorsunuz?

echo "imzanız özel karakter içermemelidir";
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

burda konusu geçmişken bende sorim.andengine kasıordum biraz biraz öğrendim. unity daha mı kolay andengine göre ? çünkü andengine tamamen kod üstüne kurulu. unityde kod kısmı daha az ise unity öğrenebilirim. daha andenginin başındayım da

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
Toplam Hit: 1709 Toplam Mesaj: 17