folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Programlama Ogrenmek Nereden Baslanmali (C#, Vb C++ Python Go Vs)

Programlama Ogrenmek Nereden Baslanmali (C#, Vb C++ Python Go Vs)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Sevgili murid(e)ler

Uzun zamandir aklimda olan sey bir programlama dili ogrenmek istiyordum hep (isim bu degil ama hosuma gidiyor) beni buna iten ise bazen ifak tefek bir programa ihtiyacim oluyor genelde burada yada r10 da birini bulup yazdiriyordum sonrasinda ogreneyim kendim yapayim arzularim tavan yapinca dedim bir yerden baslayalim o sırada forumdayim arkadasin biri udemy de bir python kuponu paykasmis heemn uye oldum girdim basladim izlemeye uzerinde ugrastikca daha zevkli bir sey olduguna karar verdim

Pront("hello word")

Her sey ne guzel gidiyordu tabi bu arada ben en cok yaptigim isleri otomatiklestiricem filan web siteden veri cekio bunu ayiklayacam cs ilerliyoz 48 ders oldu hala biz yaziyoruz ulan visual studio da adam ne guek ciziyordu buton muton tik yok uyuz olamaya basladim biz hala krlimr ayikkiyoz yok mtrix bilmemne zaten ben matematik evmiyorum ki nesne yonetimli programlama gibi bir seye basladik hoca dedi bana gore python bu konuda cok cok geri kalmis bir dildir kutuphaneler geliştiriciler cogalsada filan dedi bmvr bende soru isaaretleei kutuphane ne ne kutuphanesi hayda kafa iyice allak bullak sonra en bsitinden mail attirmak nasil oluyor smtp filan bakayim dedim yok bilmemne kutuphanesi kurulacak vs nereye kurucam hoca bize spyder diye bir editorde yazdiriyordu youtube da izledigimde o editoru kullanan bile gormedim haydaa iyice kafa allak bullak

Dimdi bilgili abiler

Pyhton nasil bir dil yani devam edeyimmi yoksa istedigim seyleri baska bir dille daha cabuk ogrenip daha hizli ilerlermiyim yoksa c# mi yoneliyim yada pyhton dan devam edip onlar bittikten sonra sunlara bak diyeceginiz bir seyler varmi kafam iyice karisti 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

Python candır devam Python a

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Anlamadigim seylersen biri daha aklima geldi mesela bir seyler yaziyorsun editordr run yapiyorsun iyide benim zaten amacim exe yapmak degilmi neden editorde calistiriyorum muallak anlamadim neden bir fsrkli kaydet .exe yok yads buna benzer arastirdim yok onun icinde bir ton mevzu

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    sunyy2003 bunu yazdı

Anlamadigim seylersen biri daha aklima geldi mesela bir seyler yaziyorsun editordr run yapiyorsun iyide benim zaten amacim exe yapmak degilmi neden editorde calistiriyorum muallak anlamadim neden bir fsrkli kaydet .exe yok yads buna benzer arastirdim yok onun icinde bir ton mevzu

python bi script dili, yazdığın kodu her çalıştırdığında python.exe gidip koduna bakıp içinde yazanları yapıyor.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Bnce cedeb baplsyrsab dha szel kcaktır sncta algrtmlar ve yaziğk mantısı kostan dahs ömemli azmini kbtme bsnce hocab çok cehasl

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    sunyy2003 bunu yazdı

python bi script dili, yazdığın kodu her çalıştırdığında python.exe gidip koduna bakıp içinde yazanları yapıyor.

@yolbulucu hocam dedigim isleri ogrenmek icin bska bir dile mi yoneleyim sizce .net dillerinden baslamak daha mi mantikli acript dili derken biraz daha acarmisin

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

Python scripting bir dildir. Sen python ile yazdığın projeyi .exe haline getirmek istiyorsan bununla ilgili kütüphanelerde var. Kütüphaneyi yükleyip istediğin gibi exe haline getirebilirsin.

Hangi programlama dilini öğreneyim veya hangisinden başlamalı sorusundan evvel ne yapacağınıza neden öğreneceğinize karar verip ona göre hangi dilin daha faydalı olacağına karar vermek gerekir.

https://www.tahribat.com/document-hangi-programlama-dilini-ogrenmeliyim-sorusunun-ce-5292/ 

Python konusunda kötüdür diyen görmedim şuana kadar. Hem öğrenmesi kolay hemde yazması eğlenceli.

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

Python scripting bir dildir. Sen python ile yazdığın projeyi .exe haline getirmek istiyorsan bununla ilgili kütüphanelerde var. Kütüphaneyi yükleyip istediğin gibi exe haline getirebilirsin.

Hangi programlama dilini öğreneyim veya hangisinden başlamalı sorusundan evvel ne yapacağınıza neden öğreneceğinize karar verip ona göre hangi dilin daha faydalı olacağına karar vermek gerekir.

https://www.tahribat.com/document-hangi-programlama-dilini-ogrenmeliyim-sorusunun-ce-5292/ 

Python konusunda kötüdür diyen görmedim şuana kadar. Hem öğrenmesi kolay hemde yazması eğlenceli.

Script dil kismini acarmisin hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Java ve androidle uğraşanlar için telegramda 5 kişilik arkadaş grubumuz var. Programlama temelleri olan gelmek isteyen varsa gelebilir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuzlu Kahve
    EricNorthman
    EricNorthman's avatar
    Erkek

Konu çok güzel, konuşmaya devam edin muridler, 
    Bende başlayacağım birazdan gelip okuyacağım her şeyi :) 

EricNorthman tarafından 12/Oca/19 16:06 tarihinde düzenlenmiştir

Bu plandan niye profil resmi değişmiyor
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fly_on_the_shit
    fly_on_the_shit's avatar
    Erkek

erkek adam C ile baslar, C ile baslamayanlar gizli ibnedir.

Copyright (c) 2012
Toplam Hit: 16862 Toplam Mesaj: 65
pyhton dili mi digerleir mi