folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Programlamaya Dair Projeler Önerir Misiniz?

Programlamaya Dair Projeler Önerir Misiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Merhaba mürid/mürideler

Başlıktan anlaşılacağı üzere, genel olarak proje önerir misiniz? 

İnternette araştırma yaptım karşıma bazı projeler çıktı onları yardım almadan kendim yapmışımdır öyle aman aman zorlayacak bir proje bulamadım. 

Burda sektörde yıllardır çalışmış abilerimiz var. Hani bir iş başvurusunda artı değer sağlayacak ne tür projeler yapabilirim?

YIlların verdiği birikimle şu tarz şu şu şu spesifik özellikleri olsun dediğiniz projeler neler olabilir?

Bir iki öneri verin yapmaya çalışayım.

Veya illa şu dille yap da diyebilirsiniz(java da olabilir :D ) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

bilgi seviyene bağlı hocam.

Ben yaparım diyorsan git arduino projelerine sar hocam. Hem zevkli hemde birçok yönünü geliştiriyor.

Mesela otopark sistemi yapabilirsin arduino ile.

4x4lük bir garajın olur. Buna göre 16 tane barkod yaparsın.

Barkod okuyucuya barkodu taratırsın. Robot otomatik olarak SatırXSütün sistemi olarak gider aracı çeker ve başlangıç noktasına bırakır.

Aracın sahibi arabayı alır barkodu bırakır gider.

Ben android  yapıcam diyorsan oyun yap hocam yada basit birşey olsun diyorsan periyodik tabloyu yap.

Her veriyi wikipedia'dan çeksin. kullanıcı Helyum'a mı tıkladı yeni sayfada helyumun resmi cismi olsun.

Bunlar hali hazırda yapıldı ve milyonlarca indirmesi var ama bu senin yapmaman için bir sebeb değil.

Ben websitesinden anlarım bana PHP ver diyorsan 

mors alfabesini öğreten bir site yapabilirsin. Hem sen öğrenirsin hemde kullanıcılar öğrenmiş olur.

Daha ileriye gidip herkese sabit bir metin verirsin. Kullanıcı kendisine güveniyorsa bu yarışmaya katılır. En kısa sürede yazanı anasayfanda listelersin.

Mors alfabesini çok severim şahsen :) Duvarımda bir posteri vardır ve eğlenceli bir dildir :)

Yok ben bunlara girmiyim ben PC'den birşeyle yapayım diyorsan matematiksel denklemleri çözümleyen bir proje yapabilirsin.

Kullanıcı denklemi girer sende adım adım çözdürerek ekrana yazdırırsın.

Kolay gibi geliyor ama işin içine diferansiyel girdimi biraz sıkıntı :D

Daha karmaşık birşeyler istiyorsan PM ile ulaş sana  VETERAN seviye projelerimden bahsedebilirim :)

GodKlaus tarafından 30/Ara/16 23:03 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KuZeTaR
    KuZeTaR's avatar
    Erkek

Hastane otomasyon sistemi, web uygulaması olarak yapabilirsin.

Dil/framework tavsiyesi istiyosan da Java / Spring kullan

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

@GodKlaus;

arduino m var. temel komponentlerde var. otopark projesini araştıracağım.

aslında mors olayı android programı olarak yapılabilir. ekrana tıklama şeklinde. ha bak güzel fikir çıktı. :)

@Kuzetar;

aldım listeye. aslında otomasyon tarzında basit şeyler yapmışlığım var ama spring falan hiç elimi sürmedim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

favoriye ekledim. çok güzel bir konu. umarım dolar taşar :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Ben yerinde olsam teknoloji öğrenirdim bi şirkete girene kadar. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Ben yerinde olsam teknoloji öğrenirdim bi şirkete girene kadar. 

ne gibi teknolojiler mesela? mobil, big data falan gibi mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Image proccesing / data mining / Cross / Embeded vs vs ... Artık hangisini öğrenmek istiyorsan :D Ben eğlence amaçlı Embeded tuttum zaten Cross'da kendiim geliştiriyorum Uzman olacağım konu Cross platform. Ama hobi olarak da embeded :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Bir otel otomasyonu yapabilirsin basittir ama gelişir yani chech in check putları olir otomatik fiyat çıkartır v.s v.s. herşeyi halledersin mesela

I am Jack's inflamed sense of rejection
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Şu sıra web servisi olan dosya paylaşım sistemine ihtiyacım var. şöyle hafif, bağımlılığı az, foss bir proje olsa fena olmaz. Php, pdo, resumable.js, başlangıç olabilir... 

Olaylara karışmayın!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Şu sıra web servisi olan dosya paylaşım sistemine ihtiyacım var. şöyle hafif, bağımlılığı az, foss bir proje olsa fena olmaz. Php, pdo, resumable.js, başlangıç olabilir... 

oooo en hard core @YeniHarman dan geldi. :D :D Abi valla bu konuya nasıl başlayabilirim hiç bilmiyorum. 

sağolun mürdiler hepsini listeye ekliyorum

Toplam Hit: 2042 Toplam Mesaj: 18
programlama proje