PS5 Vs Xbox

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

selamlar müridler.

başlıktan sidik yarıştırma gibi algı oluşmasın direkt konuya gireyim. pilotlardan biri ingiltereye gidiyor 5 günlük type tazeleme eğitimi alacak. bende hazır gitmişken kendime konsol alayım diyorum. tax free vs derken belki türkiyeden daha uyguna gelir diye düşünüyordum sağolsun kaptan pilotumuz yarısnı ben vericem ürünün sana düğün hediyem olsun dedi :W 

şimdi öncelikle fifa vs almayı düşünmediğim oyunlar. ben genelde RDR2, Skyrim, GTA, Ass creed serisi gibi RP ve açık dünya oyunları sevdalısıyım dolasıyla hangi ürün f/p daha çok olur karar kılamadım. PS tarafı zaten belli 5 olacak ama XBOX hakkında hiç bir bilgim yok. XBOX mı tercih ederdiniz yoksa PS5 mi?

hangi XBOX'ı önerirdiniz?

iyi forumlar

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Fransadan Xbox Series X aldım 1 aya gelecek. Daha önce de xbox 360 kullanıcısıydım. Nedense ben PlayStation sevemedim :D ama Bu son nesillerde Xbox tercih etme sebebim Game Pass olayından dolayıydı. Teknik olarakta iki cihaz arasında uçurum olarak bir fark yok zaten hocam.

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Ben de ps5 var çok memnunum aletten. Almamın en büyük sebebi ps4 kütüphanemde tonla oyun olmasıydı.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

bu üyelikli oyun sistemi sizce hangisi daha avatantajlıdır?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı

Yamuluyorsam arkadaşlar düzeltsin. Şu aşamada bildiğim kadarıyla GamePass daha avantajlı. Hatta bir kaç takla atarak GamePass olayını 3 yıllık satın alım yapılyor. Aylık 26 tl gibi bir rakama geliyor. yani 3 yıl boyunca GamePass içerisindeki oyunları 950-1000 tl toplam bir ücretle oynayabilir oluyorsun.

PS tarafında da Game Pass benzeri bir olay geldi yada gelecek diye biliyorum bilen arkadaşlar aydınlatsın pls.

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    AdReNaLiNe bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

Yamuluyorsam arkadaşlar düzeltsin. Şu aşamada bildiğim kadarıyla GamePass daha avantajlı. Hatta bir kaç takla atarak GamePass olayını 3 yıllık satın alım yapılyor. Aylık 26 tl gibi bir rakama geliyor. yani 3 yıl boyunca GamePass içerisindeki oyunları 950-1000 tl toplam bir ücretle oynayabilir oluyorsun.

PS tarafında da Game Pass benzeri bir olay geldi yada gelecek diye biliyorum bilen arkadaşlar aydınlatsın pls.

PS plus diye çıkardılar diye biliyorum hocam onu. arkadaşla hasbihal ettik sabah xboxı bilmiyorum ama plusta senin aradığın ( RP veya açık dünya oyunlar) fazlasıyla var seni güldürür demişti.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek
    DaSpOnGe bunu yazdı
    AdReNaLiNe bunu yazdı
    DaSpOnGe bunu yazdı

PS plus diye çıkardılar diye biliyorum hocam onu. arkadaşla hasbihal ettik sabah xboxı bilmiyorum ama plusta senin aradığın ( RP veya açık dünya oyunlar) fazlasıyla var seni güldürür demişti.

Doğrudur hocam. Beni cazip kılan daha önce kullanmış olmam ve bugünkü fiyattan 3 yıllık game pass alabiliyor olmak. Tabi PS tarafında exclusive oyun olayıda ayrı bir dünya :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

PS Plus'ı da dediğiniz şekilde dallanıp budaklandırdılar; en pahalı olanını alırsan PS5 kütüphanesi diye bir mevzu var, ordaki tüm oyunları oynuyorsun.

Ben yıllardır PS kullanıcısıyım, PS5'ten memnunum. Xbox kullanmadım, yazacağım her şey oraya bok atma olur ama eğer "premium üyelik" kriterinse Play Station Plus da üzmez.

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Xboxin dogru duzgun exclusive oyunu yok. Onda oynadigin her sey ps5te de var genelde. Xbox arayuzu ps5in cok gerisinde. Aylik abonelik sistemlerini playstation biraz gelistirdi. Eskisi gibi fark yok arada.

dolayisiyla ps5 al derim. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

Dün PSN Plus üyeliği aldım 3 aylık Essential (100tl civarı). Üzerine FİFA 2022 oynayayım dedim baktım 700tl. fakat ek olarak 1 aylık EA PLAY üyeliği (40tl) alırsam 1 aylık fifa da oynayabileceğimi gördüm. 140tl ile 1 ay online deneme amaçlı aldım.

Sonrasında bakarım sürekli oynayacağım yıllık alırım diye düşünüyorum ki ben 3-5 ayda 1 playstation açan biriyim. açınca da 1 ay oynarım :)

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Xbox'ta 3 senelik alınca bedavadan biraz pahalıya denk geliyor aylık olarak. Series S ve X var şuan zaten piyasada. S düşük model X üst seviye. S'yi 1-2 sene önce Amazon Almanya gümrük dahil 3-4 bin liraya satıyordu burada millete önermiştim alın bakın sonra bu fiyatlara bulamazsınız diye.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2157 Toplam Mesaj: 24
xbox al beni al ps5