folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Pskiyatri Tedavilerinde Ki Amaç ?

Pskiyatri Tedavilerinde Ki Amaç ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

ben devlet hastanesinde psikiyatriye gidiyorum her ay ilaçlar bittikçe düşündüğümden çok daha iyi ilgileniyor doktor, her neyse sonuç olarak tam olarak bir hastalığın yoksa işte şizofreni falan gibi genelde sorun temeldeki bir sorun oluyor çocukluktaki bir olay kafana takılan bir problem doktorlar genelde anlattıklarından temeldeki sorununun ne olduğunu bulmaya çalışıyorlar sende bunu bulmalısın işte

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Devlet hastanelerindeki psikoloji bölümleri saçmalıktan ve vakit kaybından başka bir işe yaramaz. Doktor 10 dakika dinleyecek, senden sonra belki de 50 kişiye daha göz atacak. Tüm bu hastaları tek tek inceleme fırsatı olmayacak, 10 dakikada gördüğünü ya da gördüğünü zannettiğiyle tanı koyacak ilaç gerekiyorsa başka yere yönlendirecek vs. Sonra tekrar gittiğinde seni hatırlayacak, bir 10 dakika daha görünüp gideceksin. Saatlerce konuştuğu halde bir hastayı çözmesi birkaç ay süren hekimler var. Böyle sonsuza kadar sürecek bir süreçten söz ediyoruz. Zaten devlet hastanelerindeki psikiyatristlerin %90'ı ne olduğunu anlamasa dahi mutlaka anti depresan yazıp yolluyor. Psikologlarda telkin yoluyla sorun çözmeye, problemleri genellemeye çalışıyorlar.

Bu tip tedaviler özel doktorlarla yapılmalı. Tuzlu olur ama karşılığını alırsınız. Psikoloji alanına komple inanmayanlara zaten söylenecek şey yok, komik. Sadece ilaç yazıp plasebo etkisiyle iyileştirdiklerine inanan cahil sayısı çok fazla. Psikiyatristlere hiç değinmiyorum. Adamlar tıp okuyup üzerin bu alana yöneliyorlar. Ama kendini bilmez 1-2 kişi internet doktorculuğu oynayarak ya da eski "muhabbetle çözülür, siktir et terapiyi" gözlüğüyle bu adamlara laf etmeye kalkıyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek
    Slothere bunu yazdı

Devlet hastanelerindeki psikoloji bölümleri saçmalıktan ve vakit kaybından başka bir işe yaramaz. Doktor 10 dakika dinleyecek, senden sonra belki de 50 kişiye daha göz atacak. Tüm bu hastaları tek tek inceleme fırsatı olmayacak, 10 dakikada gördüğünü ya da gördüğünü zannettiğiyle tanı koyacak ilaç gerekiyorsa başka yere yönlendirecek vs. Sonra tekrar gittiğinde seni hatırlayacak, bir 10 dakika daha görünüp gideceksin. Saatlerce konuştuğu halde bir hastayı çözmesi birkaç ay süren hekimler var. Böyle sonsuza kadar sürecek bir süreçten söz ediyoruz. Zaten devlet hastanelerindeki psikiyatristlerin %90'ı ne olduğunu anlamasa dahi mutlaka anti depresan yazıp yolluyor. Psikologlarda telkin yoluyla sorun çözmeye, problemleri genellemeye çalışıyorlar.

Bu tip tedaviler özel doktorlarla yapılmalı. Tuzlu olur ama karşılığını alırsınız. Psikoloji alanına komple inanmayanlara zaten söylenecek şey yok, komik. Sadece ilaç yazıp plasebo etkisiyle iyileştirdiklerine inanan cahil sayısı çok fazla. Psikiyatristlere hiç değinmiyorum. Adamlar tıp okuyup üzerin bu alana yöneliyorlar. Ama kendini bilmez 1-2 kişi internet doktorculuğu oynayarak ya da eski "muhabbetle çözülür, siktir et terapiyi" gözlüğüyle bu adamlara laf etmeye kalkıyor.

+10000

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek

Hacı para filan istemez ne zaman canın sıkılırsa ara anlat varsa fikrim söylerım yoksa uydurur bişiler yine söylerim ya işte konuşurum Para filan boşuna psikiyatriye verme :D

Yakında Güncelenecektır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek

psikoloji ve psikiyatri bolumleri ilac firmalarinin kurbani olmus durumda. en ufak bir gerginlige anasmali oldugu firmalarin ialclarini yazip duruyorar. deneme olarak saglik oldugunu dusundugunuz birini gonderin, ilac yazilacaktir.

Shaban Interactive Pro.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

genel tanı olarak herkeze şizofreni ilacı kitledikleri , hastalardan daha çok doktorlarının tedaviye muhtaç olduğu sağlık bilim ilim her türden m ile biten kilim vari bölümün adı

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackless
    blackless's avatar
    Erkek

Pskiyatri, daha öncesinden tanımlanmış hastalık türlerinden hangisine daha yakın olduğunu anlamaya çalışır. Yani hazır şablonlar vardır, sen konuştuktan sonra anlattıklarından hareketle seni bir şablona mahkum eder ve oradan sana belirlenmiş tedavilerden birini uygulamaya çalışır. Bu tehlikelidir, çünkü:

a) Pskiyatrın kendisinin psikolojisi bozuk olabilir. Bu da koyduğu teşhisin yanlış olma ihtimalini artırır ki o kadar insan dinleyen birinin psikolojisi kesin bozulur.

b) Önceden belli olan hastalıklardan herhangi birine yakınsan sana o teşhisi koyar ama tam olarak sıkıntı o hastalık değilse, seni o hastalığın varmış gibi ikna etmeye çalışır. En son kendinden şüphe edersin, kafayı yemeye kadar yolu var.

c) Bu ikisi zaten yeterince tehlikeli daha fazlasını söyleyip seni korkutmayayım.

nightinight
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    blackless bunu yazdı

Pskiyatri, daha öncesinden tanımlanmış hastalık türlerinden hangisine daha yakın olduğunu anlamaya çalışır. Yani hazır şablonlar vardır, sen konuştuktan sonra anlattıklarından hareketle seni bir şablona mahkum eder ve oradan sana belirlenmiş tedavilerden birini uygulamaya çalışır. Bu tehlikelidir, çünkü:

a) Pskiyatrın kendisinin psikolojisi bozuk olabilir. Bu da koyduğu teşhisin yanlış olma ihtimalini artırır ki o kadar insan dinleyen birinin psikolojisi kesin bozulur.

b) Önceden belli olan hastalıklardan herhangi birine yakınsan sana o teşhisi koyar ama tam olarak sıkıntı o hastalık değilse, seni o hastalığın varmış gibi ikna etmeye çalışır. En son kendinden şüphe edersin, kafayı yemeye kadar yolu var.

c) Bu ikisi zaten yeterince tehlikeli daha fazlasını söyleyip seni korkutmayayım.

hacı bu konu açıldığında ben ilkokula gidiyordum niye hortlattın şimdi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Ne yazık ki terapi yapmak istiyorsan paşa paşa seasına 150-200 lira bayılıp anlatacaksın derdini, devlet hastanelerinde çok çok zor o iş. Aynı sorunu zamanında bende yaşamıştım hiç uğraşmadım ilaç tedavisi gördüm daha iyi oldu benim için, ilacın desteğiyle bir noktadan sonra kendine kendine yetmeyi öğreniyorsun.

Toplam Hit: 3708 Toplam Mesaj: 40