folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Python Mechanize İle Resim Kaydetme

Python Mechanize İle Resim Kaydetme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek

selam mürtitler. Bir siteye bot yapıyorum, bonus kazandıracak bir bot. Python kullanmaya karar verdim bu alanda daha iyi olduğu için. giriş işlemi yapıyorum ancak bonus kazanma yerinde captcha olayı var. python için captcha okuyan bir modül yazmış adamlar işimi kolaylaştıracak ama sıkıntı şu, mechanize ile resimi nasıl kaydedeceğimi bilmiyorum. Bir kaç yerde baktım ancak hala bir şey anlayamadım. Ayrıyetten, resmi daha masaüstünde elle bilgisayara kaydederken bile captcha kodu değişiyor. Bu sıkıntı çıkartır mı ? Önerilerinizi beklemekteyim.

Real Eyes Realize Real Lies
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keyr00t
    Keyr00t's avatar
    Erkek

capcha kodunun degismesi genelde problem olmuyor çünkü yeni captcha cekildigi an cookie birakiyor yani artik o gecerli oluyor. deathbycaptcha dene cuzi bir ödemeyle epey kiriyor. resmi kaydetme icin kullandigin sistemi bilmiyorum ama ben ben beautifulsoup kullanıyordum bot yazarken. mobildeyim simdi cok yazamıyorum pc başına gecince bakarim yine konuya

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek
    Keyr00t bunu yazdı

capcha kodunun degismesi genelde problem olmuyor çünkü yeni captcha cekildigi an cookie birakiyor yani artik o gecerli oluyor. deathbycaptcha dene cuzi bir ödemeyle epey kiriyor. resmi kaydetme icin kullandigin sistemi bilmiyorum ama ben ben beautifulsoup kullanıyordum bot yazarken. mobildeyim simdi cok yazamıyorum pc başına gecince bakarim yine konuya

bekliyorum hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek

up.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek

tekrar up.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

open_novisit() aradığın şey sanırım. 

br = mechanize.Browser()
    response = br.open('http://sdfdsf.com')
    soup = BeautifulSoup(response.get_data())
    img = soup.find('img', id='15')
    response2 = br.open_novisit(img['src'])
    image = response2.read()

Bu kod ile örnek siteye bağlantı açıyor, BeautifulSoup ile siteden id'si 15 olan resmin source parametresini alıyoruz. open_novisit() ile ilgili source'u browser'ın durumunda hiç bir değişiklik yapmadan çekiyoruz.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı

br = mechanize.Browser()
    image = response2.read()

Bu kod ile örnek siteye bağlantı açıyor, BeautifulSoup ile siteden id'si 15 olan resmin source parametresini alıyoruz. open_novisit() ile ilgili source'u browser'ın durumunda hiç bir değişiklik yapmadan çekiyoruz.

bu arada beautifulsoup ta hata alıyorum PYthon2 kullanıyorum . beautiful soup u kurmama rağmen o named diyiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Python ile captcha okuyan modülün adı nedir ? Mümkünse github adresi öğrenebilirmiyim ?

Vir sapit qui pauca loquitur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

captcha okumaktan kastın captcha yı ocr mantığıyla yazıya dökmek ise http://www.deathbycaptcha.com üzerinden yapabilirsin.  phyton versiyonları için 2 farklı  kütüphaneleri mevcut. Genel olarak apileri ilede her türlü entegre edebilirsiniz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Claw bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

br = mechanize.Browser()
    image = response2.read()

bu arada beautifulsoup ta hata alıyorum PYthon2 kullanıyorum . beautiful soup u kurmama rağmen o named diyiyor.

Python2 versiyonunu kurduğuna emin misin? Ayrica bs kullanmak zorunda değilsin. Capcha'nın linkini alabilecegin herhangi bir html parser kullanabilirsin. 

while (1<2)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Claw
    Claw's avatar
    Erkek
    KrypT bunu yazdı
    Claw bunu yazdı
    KrypT bunu yazdı

br = mechanize.Browser()
    image = response2.read()

Python2 versiyonunu kurduğuna emin misin? Ayrica bs kullanmak zorunda değilsin. Capcha'nın linkini alabilecegin herhangi bir html parser kullanabilirsin. 

link olarak .php uzantılı bir yer veriyor ve oraya direkt ulaşınca png ile başlayan bir kod beliriyor github linkini bulunc aatayım catpcha okuyucunun

Toplam Hit: 5498 Toplam Mesaj: 33
python bot mechanize yaramazlik