folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Python'da Hangi IDE Yi Kullanmalıyım?

Python'da Hangi IDE Yi Kullanmalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

Hocalar yeni yeni python öğreniyorum. Windows için hangi ide yi tavsiye edersiniz? 

Şuan pycharm kullanıyorum fakat değişik değişik kodları denerken habire paket yüklemek zorunda kalıyorum, Bunun başka yolu yokmudur? Ne önerirsiniz?

Ratbat tarafından 20/Kas/15 19:58 tarihinde düzenlenmiştir

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Jetbrains birkaç ide sini kullandım gayet başarılılar. https://www.jetbrains.com/pycharm/ bu ide yi incele derim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

notepad++

armut piş ağzıma düş

tabi ki kuracaksın paketleri

bazı paketler pip install ile kurulabildiği gibi

kaynak kodlarını indirip python setup.py install ile de kurulabilir

pip ile kurmada genelde pure python paketler sorun çıkarmazlar

ama varsa direk source code çekip en güncel sürümü kurmanız önerilir

bazı c extension'lu paketler derlenebilmek için en azından http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=44266 buna ihtiyaç duymaktadır

beceremediğiniz durumlarda python <paketadı> windows binary yazarak derlenmişlerini bulabilirsiniz

ubuntu/debian tarafında hazır derlenmiş paketler apt-get install -y python-requests tarzında kurulabilir

konu falso, ilk yorum falso

YekteranBaymedir tarafından 20/Kas/15 18:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Ratbat bunu yazdı

Hocalar yeni yeni python öğreniyorum. Windows için hangi editörü tavsiye edersiniz? 

Şuan pycharm kullanıyorum fakat değişik değişik kodları denerken habire paket yüklemek zorunda kalıyorum, Bunun başka yolu yokmudur? Ne önerirsiniz?

build-in paketler harici kullanıyorsan tabi ki de farklı paketleri kurucaksın hocam zaten pycharm'ın içinde direk olarak paket kurma aracı var onu kullanabilirsin.

Editör ile ide farklı şeylerdir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

notepad++'ya ide diyen olmadı

ide'ye gerek yok, notepad++ yeter

oldu mu?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ratbat
    Ratbat's avatar
    Erkek

Daft hocam ilk başta notepad++ kullanıyordum. Aynen dediğin gibi bazı paketleri kolaylıkla pip install ile yukleyebiliyordum ama bazilarindada hata veriyordu. İşin kolayına kaçtım, hazır olacagini dusunup pycharmi kurdum fakat aynı sorunlar devam ediyor. Kimseye gel bana şunu öğret demedigim için okuduğum yazılardan mantık yürüterek ilerliyorum normal yani konunun sana göre falso olmasi. Yönlendirdiğin için sagol bu arada. Zor bir yolun başlangıcı yavaş yavaş hataları gidericem. 

0x656e hocam oradan ekliyorum zaten ama her önüne gelen paketide yüklemiyor 4 tanesinden 1 tanesinde kesin hata veriyor. 

Edit bu arada düzelttim editor kısmını.

Ratbat tarafından 20/Kas/15 19:59 tarihinde düzenlenmiştir

Kurallar satranç tahtasındaki kadar kesin olmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

windowsta python geliştirmeyi denemek benim için daima zulüm olmuştur. iki modülden birini arıyorsun, indiriyorsun, kuruyorsun. linuxte direk bir komutla yükleyebiliyorsun, bu nedenle mümkün olduğunca windowsta python çalışmam...

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Daft bunu yazdı

notepad++'ya ide diyen olmadı

ide'ye gerek yok, notepad++ yeter

oldu mu?

lafım sana değil la amk :D ide ile editör farkını bilmiycek adam mısın sana diyim ayıp ediyon kanka :( 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Ratbat bunu yazdı

Daft hocam ilk başta notepad++ kullanıyordum. Aynen dediğin gibi bazı paketleri kolaylıkla pip install ile yukleyebiliyordum ama bazilarindada hata veriyordu. İşin kolayına kaçtım, hazır olacagini dusunup pycharmi kurdum fakat aynı sorunlar devam ediyor. Kimseye gel bana şunu öğret demedigim için okuduğum yazılardan mantık yürüterek ilerliyorum normal yani konunun sana göre falso olmasi. Yönlendirdiğin için sagol bu arada. Zor bir yolun başlangıcı yavaş yavaş hataları gidericem. 

0x656e hocam oradan ekliyorum zaten ama her önüne gelen paketide yüklemiyor 4 tanesinden 1 tanesinde kesin hata veriyor. 

Edit bu arada düzelttim editor kısmını.

hocam bazı paketlerde hata verebilir aynen çünkü bazen py2 modüllerini py3 kısmında görebiliyor ee sende şak diye yüklüyorsun hata veriyor 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rootertt
    Rootertt's avatar
    Erkek

Hocam merhabalar bende python3 'e başladım kurulumu zaten sistemimle hazır geldi (ubuntu 15.04) ıde olarak pycharm mı kullanayım ınstall komutunu yazarsanız sevınırım. Şimdiden Teşekkürler QT yüklü işimi görürmü QT birde OPENCV görüntü işleme kütüphanesini visual studio ile kullanıyordum ama şuanki kullandıgım makina vırtual box desteklemıyor ve wındows makinam yok. Python 'a opencv kütüphanesini nasıl entegre edebilirim ubuntu için anlatırsanız sevinirim QT üzerinden C++ içinde olabilir .

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mhasan
    mhasan's avatar
    Erkek

Atom ile bir iki python paketleri var onlari kur mukkemel calisiyor.

Pycharm kullamdim atom bu paketlerle daha guzel calisiyor.

mhasan tarafından 10/Şub/16 14:15 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 4095 Toplam Mesaj: 12
python ide