folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Quest.Net Sahtekarlığı Ortaya Çıktı...

Quest.Net Sahtekarlığı Ortaya Çıktı...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek
    Yüzbinlerce kişiyi dolandırdı Ülkemizde birçok genci tuzağına düşürerek çok büyük miktarda haksız kazanç sağlayan şirketinin sahte bir saadet zinciri olduğu ortaya çıktı. Ülkemizde birçok genci tuzağına düşürerek çok büyük miktarda haksız kazanç sağlayan Hong Kong menşeli Quest şirketinin sahte bir saadet zinciri olduğu ortaya çıktı. İnternet üzerinden zenginlik vaat eden Hong Konglu quest.net sitesinin ABD başta olmak üzere İran, Arnavutluk, Sri Lanka, Malezya, Endonezya ve Afganistan'da yasaklandığı belirtiliyor. Cihan muhabirinin Hong Kong'da yaptığı incelemeye göre, bir tabela şirketi olan Quest, Hong Kong gibi yasal düzenlemelere çok dikkat eden bir ülkede lüks ve ayrıcalıklı ürünler sattığını öne sürerek birçok insanı dolandıran bir kuruluş. ABD ve Hindistan gibi büyük ülkelerde de faaliyet gösteren Quest, özellikle Kamboçya, Sri Lanka, Bangladeş, Afganistan, İran, Malezya, Endonezya ve Nepal gibi fakir ülkeleri hedef seçmiş. Quest şirketinin Türkiye'deki yapılanması, buz dağının sadece görünen yüzü. Aynı firma Nepal'de bir oluşum içine girerek yaklaşık 15 bin kişiyi dolandırmış. Birçok fakir genç kandırıldığını öğrenince iş işten çoktan geçmiş. Sri Lanka'da ise özellikle de köy ve kasaba kesimlerinden 3 bin ile 5 bin genç kandırılmış. Mağdurlar paralarını geri alamamış; ama firma ülkede yasaklanmış. Kaynak : http://haber.gazetevatan.com/Yuzbinlerce_kisiyi_dolandirdi/293456/1/Gundem Bu saadet zincirlerin sonunun böyle olacağı belliydi zaten.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

Baküdeyim oda arkadaşım dahil bütün tanıdıklarım parasını tıkır tıkır alıyo ?

Dolandırıcılığı nerde ?

Edit : hemde tıkır tıkır aynı hafta içinde paraları çekleri geliyo ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

:)

networkmarketing diye birşey duydunmu 60 yıllık bir endüstri bu avon anway herballife dan farklı birşey yok ürünler lüx ürün ve kar marjı plan biraz farklı insanlar ürün alıyor ürünleri refeans ile satışından ise firma sana para kazandırıyor hepsi bu:)

ankarada geçen yıl toplantımıza sanayi odasından insanlar gelmişti neden acaba?

firma sadece iranda yasak iranda da ne yasak değilki yabancı ürünler filan yasak olduğu için ürünler irana giremiyor yabancı kargolar yüzünden filan falan o konuyada değinmicem

belliki sunum almış ve negatif birisin böle haberlere seviniyorusn bende para kazandıkça ona seviniyorum :)

biraz araştırmanı tavsiye ederim ingilizcen varsa microsoftan araştır firmamız hakkındaki referansları filan falan kolay gele sanada:)

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hereisnopeace
    hereisnopeace's avatar
    Erkek

sistem nasıl işliyor bilmiyorum; ama bu kadr kişi sağlam paralar aldığına göre elbette kıyıda köşede düdüklenen mağdur kimseler vardır.

Abaza ve Eziğim :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

Para almıyor demiyor haberde zaten sistemin çarpıklığından söz ediyor, ben de çok anlatmaya çalıştım işi zamanında yapmış biri olarak ama adamlar öyle gazlıyorlar ki dünya dikdörtgen deseler inanıyor eleman gözü kararınca görmüyor gerçekleri. Bu sistemde 1 kişinin işe giriş masrafını çıkartması için 12, sıfır noktasından kara geçebilmesi için 18 kişi zarar etmek zorunda. En yaygın olduğu grubun üniversite öğrencileri ve en yaygın olduğu coğrafyanın fakir asya ülkeleri olduğu da düşünülürse, kazananların, kaybedenlere oranla ne kadar küçük kaldığını görmek zor değil.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

hereisnopeace bunu yazdı:
    -----------------------------

sistem nasıl işliyor bilmiyorum; ama bu kadr kişi sağlam paralar aldığına göre elbette kıyıda köşede düdüklenen mağdur kimseler vardır.

-----------------------------
    düdüklenen kimse yok

bu işte tek şart devam etmek.

eğer girip çalışmazsan evet denge kuramaz para kazanamzsın ve girdiğin içinde seni getiren adama 50 doalr gibi bir para kazandırmış olursun buysa düdüklenmek evett fakat çalışırsa kazanır.

neyse ya ben kazanıyormuyum evet:)

arkdaşlarım kazanıyormu? evet

üstümdeki arkdaşlarımında haftada 7000 bin dolar aldığını biliyormuyum evet:)

eee daha ne. 2.5 yıldır türkiyede faliyet gösteriyor firma.

istanbul kadıköydede bina tutuldu ofis açılıyor.

yani bi yürüyün gidin.

haber gazeterinde her görünene inanmayan sizler bu tip konularda neten gazeteyi referans veriyorsunuz anlamış değğilim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

En başta zaten bu işin senin çevrenle ilgili olduğu söyleniyo çevrene güvenmiyosan kaybetmen zaten olağandır.giren adam maldır yoksa sağlam çevren varsa kaybetmezsin. çok basit bi kural

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

ille referans istiyorsanız alın size referans RROBERT KİYOSAKİ

önce adam kim araştırın kitapalrına bakın sonra oturun vidyoyu izleyin.

kendi bu işlerden para kazanmamasına rağmen bu işi öven yazıları mevcut buda kısa bir vidyosu kolay gelsin

http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=344763920199&oid=116067414507

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

amerika'da yıllarca önce cılkı çıkmış sistem.

bize daha yeni geliyor işte.

He is finding himself.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

@patates sen kraldan çok kralcı olmuşun be hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

çünkü ben bu firmaya bağlı oalrak çalışıyorum ordan para kazanıyorum arkdaşlarım ordan para kazıyor para kazanmalrını isteğim insanlara yalan sölemeden bu işe davet ediyoruöm birileride bok atıyor izin verde savunayım söyleyecek lafın yooksa kalabalık etme

Toplam Hit: 3562 Toplam Mesaj: 22