folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Radyo Frekansı İle Wifi Yayını Yapmak

Radyo Frekansı İle Wifi Yayını Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

wifi ile radyo gönderilebilse daha iyi olur kanımca :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    goldfinger
    goldfinger's avatar
    Erkek
    narkozMRT bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı
    Kumanaga bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

abi allahaşkına nasıl veri yolladın sen askerde o telsizler arasında bi anlatır mısın :)

Aselsanın Semaç adında bir cihazı ile Telsiz üzerinden veri yollanabiliyor.

Bende çok yolladım.

Not: fotoğraftaki ben değilim :))

O ne saçma bi aletmiş ya ilginç hiç duymamıştım

askerliğini nerde yaptın ki kardeşim.

güneydoğudaki tüm karakollarda bu aletten var binevi telsiz fax sadece metin gönderimi yapar metinler satır satır gönderilip alınır cihaz belleğinde birleştirilip yazıcıda kağıda dökülür bu cihaz 90lı yıllardan beri kullanılır 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Klasik telsiz ile veri yollama benden eskidir. ilk başta telsiz telgraf olarak başlayan veri yollama işi şu anda paket veri bağlantısı düzeyindedir. Hala da sıklıkla kullanılır. Mesela denizaltılar uzundalgadan kriptolu veri haberleşmesi yapar.
    Eeee o zaman biz niye kullanmıyoruz demeyi düşünen kefaller için söylüyorum sorun veri hızıdır. Mesela pmr telsizler vardır. Heryerde satılan lisanssız telsiz denen cihazlardan bahsediyorum. Bunlarla veri bağlantısı kurabilirsiniz ama bağlantı hızınız 500 bayt/saniye gibi çok yavaş bir hızdır. Diğer profesyonel telsizlerde de durum pek farklı değildir. Ses kartını modem olarak kullanak iletişim sağlanır.Cep telefonundan çektiğin resmi bu şekilde yollayacağına güvercinle yolla daha hızlı olur. O kadar yavaştır. Benim bildiğim maksimum hız 1200 bayt/saniyelerdedir.
    Düz metin yollarken sorun olmaz. 500 harfi 1 saniyede yollamak gayet hızlıdır ama başta internet gibi uygulamalarda yemez.
    Wi-fi de birçeşit telsizdir onda nasıl oluyor diye düşünebilirsiniz. Wi-fi de kanal aralığı 40 mhz ye çıkabiliyorken (fm radyo bandının toplamı 20 mhz dir. Ne kadar geniş bir frekans aralığı olduğunu bu şekilde kıyaslayabilirsiniz) ses görüşmesi yaptığımız telsizlerde kanal aralığı 0,025 mhz dir. Ne kadar geniş aralık o kadar hız demektir.
    Daha da bilgi arayanlar googleye bbs yazzıp aratabilirler.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

kenan gomtan işi çözmüş hocalar..

şaka bir yana teoride mantıklı ama 2 farklı sinyal türü pratikte birbirine nasıl dönüştürülür merak konusu.

ama bunlarla uğraşmak yerine 1 adet anten ve http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TL-WA5210G bununla işini halledebilirsin hocam.

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    narkozMRT
    narkozMRT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    WebJas bunu yazdı

kenan gomtan işi çözmüş hocalar..

şaka bir yana teoride mantıklı ama 2 farklı sinyal türü pratikte birbirine nasıl dönüştürülür merak konusu.

ama bunlarla uğraşmak yerine 1 adet anten ve http://www.tp-link.com.tr/products/details/?model=TL-WA5210G bununla işini halledebilirsin hocam.

çok güzel bir alete benziyor.

Ne Olursan Ol Beni Bul ; https://www.facebook.com/izmirliyimmm
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

müdür ikiside aynı şey değilmi bunların

wert tarafından 28/May/13 22:05 tarihinde düzenlenmiştir

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    Kumanaga bunu yazdı
    KaRaKuLe bunu yazdı

abi allahaşkına nasıl veri yolladın sen askerde o telsizler arasında bi anlatır mısın :)

Aselsanın Semaç adında bir cihazı ile Telsiz üzerinden veri yollanabiliyor.

Bende çok yolladım.

Not: fotoğraftaki ben değilim :))

bu aleeten çok kullandım la ben  radyo dalgası ile kriptolu yazı gönderiyorduk tatbikatlarda

arif yüzbaşı başımızda beklerken elmiz ayağımıza dolanıyordu :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Wifi olarak dusunme. TCP-IP paketini telsiz anteni ile serilize edip karsi tarafta acabilirsin. Ama hiz senin icin problem olacaktir.

dedigin gibi orda yolladigin resimler pixel pixel bir array olarak gidiyor. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 5869 Toplam Mesaj: 30