Ram Yerine SSD Satmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    bykamu bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı

Laptopa ssd taktırsam 128 gb falan, içindeki dahili hddyi dışarı mı çıkartıyorlar, içinde mi kalıyor ?

eski hhdi söküyorsun yerine ssd takıyorsun oluyor bitiyor.

Diğer hdd nin laptop içinde kalma gibi muhabbeti olmaz mı hocam, 1 TB boyutu. Müzik, resim, programlar falan için?

dvd romu iptL EDERSİN BİR TANE KIZAK ALIP ORAYA TAKABİLİYORSUN BEN ÖYLE YAPTIM 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

Sağolasın hocam, hddyi harici disk gibi taşımak daha mantıklı görünüyor :D

@Serdar hocam, dvd-rom zaten yok laptopta :((

bykamu tarafından 30/Eyl/14 00:00 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı

Laptopa ssd taktırsam 128 gb falan, içindeki dahili hddyi dışarı mı çıkartıyorlar, içinde mi kalıyor ?

Diğer hdd nin laptop içinde kalma gibi muhabbeti olmaz mı hocam, 1 TB boyutu. Müzik, resim, programlar falan için?

nasıl kızak hoam benim hdd de şuan boşta yatıyor?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kilit11
    kilit11's avatar
    Erkek
    ArduouS bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı

http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-nstor-notebook-ide-optik-surucu-yuvasina-uyumlu-25-sata-hdd-kutusu-ak-oa2sde-bk/productDetails.aspx?productId=bd131137&categoryId=813&SKU=BD131137

21 mayıs 1864
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

hız mız herşey biyana 3 kere laptop hdd si bozulunca ssd geçtim tıkır tıkır en ufak gart gurt ses yok bilgisayar seri çalışmasıda fındık fıstığı oldu 

onekine?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı

Geçen hafta aldım Kingston 120 GB HyperX Fury 500MB/s. Makina i3, 8 GB RAM var. Photoshop, Illustrator boyutu çok yüksek dosyalar artı Dreamweaver sürekli açık.

Benim olayım 1-1.5 GB rarları açıp PS'ye atmaktı. Bu güne kadar neden kullanmadım diye kendime kızdım. Programları kullanırken pek bi ekşın göremedim ama rardan çıkarma olayı müthiş hızlandı. 

Edit : Bu arada benim kasada floppy disk yeri yok. harddisk yerine tek vida ile takabildim. Bunun bi aparatı falan varmı? yada içinde dönen bişey olmadığından tek vida iş görürmü sıkıntı yaratırmı

Vatan bilgisayardan 120gblık ssd almıstım içinden demir bir aparat cıkmıstı. Ssd'yi demire, demiride hdd bölümüne vidalıyordum.

İnternetde yada bilgisayarcılarda bulabilirsin.

h0rtl4kk tarafından 30/Eyl/14 00:59 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

hoca bu ssd exper stylebox da işe yararmı

n230 atom işlemci 1gb ram var

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    zamazingo bunu yazdı

Hemen hemen hergün işyerine, benim bilgisayarım yavaş 4 GB daha ram alsak nasıl olur diye 10 larca müşteri geliyor. ulan 4 gb  ram 110

150 tl arası iken 40 50 tl daha veripte 128 gb SSD almıyorlar yada bilmiyorlarmı, HDD nin bilgisayar hızında ne kadar önemli olduğunu her

neyse konuya geleyim ben core 2 duo 2 gb ram li bir kasaya ilave 128 GB SSD taksak kullanıcı tofaştan ferrariye geçtiğini  anlarmı. ben bile

yeni sipariş verdim  varmı kendisi SSD kullanıpta normal hdd li bir makinayı kullanmak zorunda kalan sonrasında dağlar kadar fark etti

diyen ona göre ram yerine SSD satacam müşterilere

dell inspiron n5010 4gb ram 500gb hard disk i5 2.4ghz işlemcide takılma ve performans sorunu yaşıyordum, geçenlerde gittim ssd aldım harddiskimide dvd yerine monte ettim dönüp birde bilgisayara w8.1 yükledim şuan inanılmaz derecede memnunum. Bence kesinlikle ssd satmalısın dostum.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    zalimadam bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı

Veya dvd sürücünü söküp bir aparat ile 2.disk olarak takabilirsin ssd. Zaten ben dvd cd kullanan adam görmedim yıllardır. Sıfır anakart bile taksam müşteriye driverlarını netten güncel sürüm indirip kuruyorum. Zaten taş çatlasın yarım saate iniyor driverlar. Çinde 7 dolara satılıyor dediğim aparatlar burdada olsun 30-40 civarı. Dvd yerine ikinci disk bana daha mantıklı geliyor şahsen.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    kilit11 bunu yazdı
    ArduouS bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    bykamu bunu yazdı

http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-nstor-notebook-ide-optik-surucu-yuvasina-uyumlu-25-sata-hdd-kutusu-ak-oa2sde-bk/productDetails.aspx?productId=bd131137&categoryId=813&SKU=BD131137

Yanlız hocam bu verdiğin eski tip notebooklarda işe yarar. Yeni nptebooklar için ide to sata değil sata to sata lazım sana.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
Toplam Hit: 3821 Toplam Mesaj: 41