folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Raspberry Pi 3 Kurulum Sonrası Kırmızı Işık Sorunu Ve Ekrana Görüntü Gelmemesi

Raspberry Pi 3 Kurulum Sonrası Kırmızı Işık Sorunu Ve Ekrana Görüntü Gelmemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

yaklaşık 1 aydır @ccaglayann müritten aldığım ürünü henüz bugün kurma fırsatım oldu. Hafıza kartını sd formatter ile biçimlendiriyorum sonrasında Win32Discİmager ile imaj dosyasını yüklüyorum ama bir türlü sıkıntı neyden kaynaklanıyor çözemedim.  İmaj dosyasını değiştirdim, farklı hdmi denedim, farklı kablo adaptör denedim  ama bir türlü çözemedim şunu. Her şey sorunsuz görünüyor ama bir türlü taktıktan sonra kırmızı ışık gitmiyor ve ekrana da görüntü gelmiyor. yok mu bu konuda yardımcı olabilecek bir mürit ?

Ayrıca win32 ile imaj yükledikten sonra bilgisayarıma girip baktığımda G sürücüsü gelyor ve boyutu 62mb ve bunun 41'i boş şekilde görünyor. Disk yönetimine girip bakıyorum 32gb olan hafıza kartının 29 gb kısmı ayrılmamış alan şeklinde duruyor.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hafıza kartında sıkıntı var.

Windows Linux formatlı diskleri tam doğru bir şekilde gösteremiyor. O alan karmaşasının sebebi o.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Hafıza kartında sıkıntı var.

Windows Linux formatlı diskleri tam doğru bir şekilde gösteremiyor. O alan karmaşasının sebebi o.

2 hafıza kartı zırt pırt formatlıyorum diye kafayı yedi sürekli biçimlendir diyip diyip duruyor. büyük ihtimalle mındar oldular. bunu da yeni aldım bugün, daha bismillah 3-4 kez taktım sorun yok telefonda orda burda da şimdi bu kart işe yaramayacak mı raspi için ? aldığım kart da aşağıdaki linkte olan. sandisk kartlardan 2 tanesi zaten kafayı yedi. bu 3. kart

http://www.hepsiburada.com/samsung-evo-plus-32gb-95-mb-s-microsdhc-kart-sd-adaptor-mb-mc32ga-tr-p-HBV000005JEXU

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Ben genelde o tür sorunları hafıza kartına imajın doğru yazaılmamasından dolayı yaşıyorum hocam ama bende bir araştırayım belki farklı bir durum vardır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Ben genelde o tür sorunları hafıza kartına imajın doğru yazaılmamasından dolayı yaşıyorum hocam ama bende bir araştırayım belki farklı bir durum vardır.

tmm hocam tşekkür ederim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hocam baktım da her yerde ya SD kartlarda sıkıntı var ya da iletim noktalarında sıkıntı var yazmışlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Hocam baktım da her yerde ya SD kartlarda sıkıntı var ya da iletim noktalarında sıkıntı var yazmışlar.

diğer kartlarda da böyle idi ama. iletim noktalarından kasıt ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı

diğer kartlarda da böyle idi ama. iletim noktalarından kasıt ?

Kartı taktığın soket içerisinde olabilir.

Herkes sorunun SD kartın okunamaması olarak yazmış.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n3xt
    n3xt's avatar
    Erkek

hocam, bu tip geliştirme kartlarının ikinci el satın alınmaması gerekliliğine vurgu yapan bir sorun oluşmuş, farklı sd kartlar ile deneme yapmana rağmen görüntü alamıyorsan, en azından gökkuşağı gibi renkli bir ekran görüntüsü dahi alamıyorsan, donanımdan kaynaklı bir arıza olabilir,

İş kurma işi biraz uzun sürdü. ben askere gitmicem demedim ki lan.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

neyle besliyorsun pi'yi ? 

volt , amper ? 

http://www.leyladansonra.com/
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuz_ruhu_03
    tuz_ruhu_03's avatar
    Erkek

sd formatter ve win32 disk imager ı yönetici olarak çalıştır düzelecek.

Ayrıca sürücünün 62 mb gözükmesi de normal. Windows işletim sistemi kalan bölümün dosya sistemini tanımadığı için o şekilde gözüküyor.

tuz_ruhu_03 tarafından 09/Ara/17 22:57 tarihinde düzenlenmiştir