folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder RAW Ve Bad Sector'lü Hardiskten Verilerimi Kurtarmam Gerekir

RAW Ve Bad Sector'lü Hardiskten Verilerimi Kurtarmam Gerekir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Minitool partition wizard işini görecektir hocam. Raw diskleri döndürme ve recovery için kullanıyorum. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    emir_mashadov bunu yazdı

Merhabalar,

WD My Cloud Mirror kullanıyorum. 12 TB fakat yedekli olduğu için 6 TB olarak kullanıyorum. Bir süre önce çalışmadığını farkettim ve diskleri söküp bilgisayara taktım. 2 diskin aynı anda raw olduğunu görüntüledim. Disk Genius programı ile diskin içerisinde yer alan dosyaları görüntüleyebiliyorum. Bende bir hardiski formatlayıp diğer hardiske dosyaları aktarmaya başladım. 5.5 TB büyüklüğünde veri olduğu için aktarım biraz yavaş gerçekleşiyordu ve sıcaktan olsa gerek bir süre sonra diskin kapandığını farkettim. Şimdi diskteki dosyalara ulaşamıyorum. Raw olarak görünüyor ve bad sector oluşmuş. Veriler benim için çok önemli kurtarmam gerekir. Birçok kurtarma programı biliyorum. Herkes birşeyler öneriyor. Çok sağlam bir yönteme veya desteğe ihtiyacım var. Elimde formatlanmış bir disk ve içindeki verilere ulaşamadığım bad sectorlu raw bir disk var. Bu iki diskten verilerimi sağlam bir şekilde almam gerekir. 

// Disklerim WD kırmızı diskler. Birde birçok kurtarma şirketi mevcut fakat güvenemedim. Çünki hem fiyat hemde işlem ile ilgili net bir bilgi alamadım kendilerinden. 

Merhaba

Konu tam nokta atışı oldu. Bizim muhasebecide kutuyu düşürmüş. Nas hdd yi bilgisyara bağladım raw a dönüştü. Lisanslı kurtarma programı ila baktım. Eski silimiş dosyalara kadar geri getirdi. Sıkıntı şurada dosya adlarının hepsi değişik ve klasör yapılanması yok. Aradığım bir excel dosyası için 31000 adet dosyaya bakmam lazım. Dwg vs bulmak ayrı dert. Kurtarma yapıyoruz diyen bir tanıdığa götürdüm. Benim yaptığımın aynısını yapıp bana geri verdi. Güvenilir bir yer bende bakıyorum. İstanbulda düzgün bir yer bulursan konuda paylaşırmısın?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

hocam daha öönce raw olmuş bir diskin içini linux ile görüntülediğimi hatırlıyorum.

windowsta raw gözüküyordu tıklayınca format istiyordu fakat linux kurulu pc ye takınca ve televizyona takınca normal içeriği görebiliyordun.

istersen bir dene umarım aynı sonucu görürsün

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

R studio hiç görmedi. Mini tool ile bakıyorum şimdi.

Harf atamasını Windows da hiç yapmıyor. 

Bunda da easus da dosyaları buluyor fakat resimlerin çoğu bozuk maalesef

engin01288 tarafından 12/Eki/21 00:15 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_todd
    by_todd's avatar
    Erkek
    emir_mashadov bunu yazdı

Merhabalar,

WD My Cloud Mirror kullanıyorum. 12 TB fakat yedekli olduğu için 6 TB olarak kullanıyorum. Bir süre önce çalışmadığını farkettim ve diskleri söküp bilgisayara taktım. 2 diskin aynı anda raw olduğunu görüntüledim. Disk Genius programı ile diskin içerisinde yer alan dosyaları görüntüleyebiliyorum. Bende bir hardiski formatlayıp diğer hardiske dosyaları aktarmaya başladım. 5.5 TB büyüklüğünde veri olduğu için aktarım biraz yavaş gerçekleşiyordu ve sıcaktan olsa gerek bir süre sonra diskin kapandığını farkettim. Şimdi diskteki dosyalara ulaşamıyorum. Raw olarak görünüyor ve bad sector oluşmuş. Veriler benim için çok önemli kurtarmam gerekir. Birçok kurtarma programı biliyorum. Herkes birşeyler öneriyor. Çok sağlam bir yönteme veya desteğe ihtiyacım var. Elimde formatlanmış bir disk ve içindeki verilere ulaşamadığım bad sectorlu raw bir disk var. Bu iki diskten verilerimi sağlam bir şekilde almam gerekir. 

// Disklerim WD kırmızı diskler. Birde birçok kurtarma şirketi mevcut fakat güvenemedim. Çünki hem fiyat hemde işlem ile ilgili net bir bilgi alamadım kendilerinden. 

merhabalar,

ilk olarak siz diskleri kopyalamaya başladım dediniz. nas dan çıkardığnız diskin içindeki veriyi bilgisayarınız direk görüyormuydu,

eğer görüyordu ise ve kopyalama yapıyorken kapandı ise verilerin olduğu disk için R-Studio ile kurtarma işlemi yapabilirsiniz fakat işlem uzun sürecektir.

diğer türlü kurtarma firmaları işlemi şu şekilde eğer diskde fiziksel sorun var ise o diskin aynısnıdan iki tane alıp birini sökerek plaka aktarımı yapıyorlar ve diğer yeni diskin içine verileri aktarıyorlar. (iki disk parası en başta hesaba yazıldı) kurtarılan verinin boyutuna görede ayrıca fiyat çıkaracaklardır ki uçuk rakamlar çıkıyor. 

dahada detay isterseniz pm den mesaj atabilirsiniz.