Refurbished Urun Almak Mantiklimi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

selam hocalar Iphone6s Plus almayi planliyorum. Yurt disinda yasadigim icin Black Friday den oturu bir indirim var ve Assagidaki linkteki iphone 6s plus i gozume kestirdim fakat urun refurbished (yenilenmis) sizce mantikli mi almak yoksa sifir mi alinmali ?

http://www.ebay.com/itm/Apple-iPhone-6-Plus-a1522-16GB-for-AT-T-Gold-Silver-Gray-/151563738995?var=&hash=item2349e71f73&_sid=2048038

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

Getiren varsa bu ürünü ben alirim. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

telefondan farklıdır ama ben yıllar önce refurbished ipod almıştım. ben kullandım, kardeşim kullandı. şimdi de evdekiler kullanıyor, hala sıkıntısız çalışıyor. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    UTHO bunu yazdı

hocam yanliz bu urun sim free degil alirsan sadece AT-T hat kullanabilirsin.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    UTHO bunu yazdı

Yani tr hatlari çalıştırmiyormu? 

Tr hatlari çalıştırani nasil anliyacagiz. 

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

yurt disinda yasadigim icin kendim alip kullanacagim hocalar. O yuzden sim kart ile ilgili problemim yok. Sadece sormak istedigim alinir mi bu tarz telefon ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

hocam refurbished urun demek, sifir alinan urunde hata oldugu icin ya parca degisim, ya da arizasi giderilmis urun demek. yani telefon acilmis. dolayisiyla refurbished urun almak mantiklidir, ya da mantiksizdir demek dogru olmaz. her urunu kendi zatinda degerlendirmen lazim. 

gonderdigin linkteki iphone u alir da begenmezsen 30 gune kadar geri gonderip parani geri alabiliyorsun. ancak return shipping i sen karsiliyorsun. 

ben de yurtdisinda yasiyorum. telefonum olmasaydi bunu alirdim sanirim.

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    UTHO bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    UTHO bunu yazdı

Yani tr hatlari çalıştırmiyormu? 

Tr hatlari çalıştırani nasil anliyacagiz. 

simlock actirma vs diyorlar ya, ondan yaptirman gerekli veya alirken sim free alman gerekli. bu telefonlarda AT-T firmasi telefonun vergisini karsiladigi icin vergi kismi dusuyor. fiyat otomatik olarak %10-%15 ucuz oluyor diye biliyorum.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

hocam refurbished urun demek, sifir alinan urunde hata oldugu icin ya parca degisim, ya da arizasi giderilmis urun demek. yani telefon acilmis. dolayisiyla refurbished urun almak mantiklidir, ya da mantiksizdir demek dogru olmaz. her urunu kendi zatinda degerlendirmen lazim. 

gonderdigin linkteki iphone u alir da begenmezsen 30 gune kadar geri gonderip parani geri alabiliyorsun. ancak return shipping i sen karsiliyorsun. 

ben de yurtdisinda yasiyorum. telefonum olmasaydi bunu alirdim sanirim.

tesekkur ederim hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Alınır.Uzun zamandır refurbished telefon kullanırım,çevremdekiler de öyle.Sorun olmadı daha.Tabii telefona bağlı.Sıfırını aldığın halde bozulabilecek çok telefon var.Öyle de oluyor.Konuşurken yanağında terden ekranı kararan var,düşünce telefon maliyetine denk ekran arızası oluşan var,bataryası anca 2 gün giden var.Müziğin nakarat kısmını çalamayan telefon var.Mozillaya 3 dk da giren var.4k video çekerken eriyen telefon var.Root atarken tuğla olan telefon var.Telefonu sağ alttan tutunca çekmeyen telefon var.Çağrı geldiğinde cevaplama tuşu kaybolan var vb.Diyeceğim; mesele telefon seçimi.Sıfır ya da refurbished önemli değil.

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

Türkiyede refurbisehed diye bir olay yok.

Olsaydı sıfır ürün almaz direk refurbished ürünlere yönelirdim.

Niye?

Fabrikasında sıfırlanmış ve garanti verilmiş.

Niye alınmasın?

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
Toplam Hit: 1740 Toplam Mesaj: 15
iphone 6 plus