Render İçin PC Önerisi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Müritler merhabalar 

Mimarlık 3. sınıf öğrencisiyim ayrıca amatör fotografcılık yapıyorum. Asla oyun oynamam 

elimde DELL INSPIRON 7567 laptop mevcut ama bu laptop ile çok performaslı render islemi yapamıyorum çok kasıyor 

bende elimdeki az imkan ile pc toplamaya başlıyım diyorum  sonrasında laptobu satabilirim çünkü autocad her pc de işlem yapıyor artık render içinde masaüstü pc de islem yapalım diyorum.

5 BİN TL yi civarında Render için pc toplamak istiyorum monitör hariç çünkü onu suanlık var elimde birşey sonradan alacam 

En önemli nokta ileride güncelleme yapabileceğim bir pc olmalı

Kullandığım programlar 

Autocad

sketchup

arhıcad

lumıon

revit 

3dmax

photoshop 

lightroom 

illustrator

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

ryzen serisinden bir işlemci, 16gb ram, 1660ti ya da 1070 ekran kartı yapıştır gitsin.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Genel olarak söylüyorum... Ortalama bir bilgisayarın fiyatı 1000$ dır...

Senin ihtiyacın ortalamanın biraz üzerinde işler yapacak bir Makina...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Hocam bende uğraşıyorum render işi ile iç mimarlık şirketinde çalışıyorum. Evde kullandığım makine 

Kur 3.80 TL de iken sadece kasayı 8 GB ram ile 4 bine gelmişti i7 7700k 24 GB ram 1050ti SSD var. Misal önce 8 GB ram vardı  yüksek poligonlu sahneler de çalışırken ve render başlarken hesaplama yapıyor o sırada kapanirdi şimdi ara sıra yine oluyor öyle ram nereden baksan 32 GB falan fixlemen lazım. Ekran kartı da en düşük 1070 ti alabilirsin. Benimde ekran kartı düşük değiştirmek istiyorum ama malum krizden dolayı kaldı öyle. Umarım istediğin sistemi toplarsin. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

cevaplar için teşekkür ederim 

benim için ekran kartı işlemci anakart uyumu önemli geriye kalan parçaları evden şağdan soldan idarelik toplarım sonra da yavaş yavaş arttılırım özelliklerini yoksa kurdan dolayı ne hale geldik biliyorum 

4bin tl aldığım pc şuan 8500tl olmuş 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

ryzen senin için biçilmiş kaftan,7 temmuzda yeni işlemcilerde çıkıyor bol çekirdekli bir tane ryzen yapıştırıyorsun mis

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

ryzen senin için biçilmiş kaftan,7 temmuzda yeni işlemcilerde çıkıyor bol çekirdekli bir tane ryzen yapıştırıyorsun mis

hocam bu işlemciler için  en iyi anakart hangisi ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

Yeni seri için x570 chipsetli anakartlar çıkacak ancak şöyle bir durum var.

Amd ryzen için 2 seridir fiyat performansa oynuyordu, bu son seride o kadar iddalı ki anakart üreticilerine x570 serisi için daha kaliteli kartlar üretmesi konusunda baskı yaptığı konuşuluyor.

Bu yüzden x570 serisi kartlar daha önceki x370 ve x470'e göre daha pahalı olacak deniliyor.

Ama işin şu tarafıda var, amd verdiği sözü tuttu x370 anakartta alsan ( 2 seri öncesi ) bios güncellemesi ile bu yeni işlemcileri çalıştırabileceksin.

Güzel bi x470 anakart işini görecektir, hatta overclock vs yapmayak isen b450 bile işini görecektir.

Bu x ler b ler nedir nersen

Ryzen 1xxx Serisi ile çıkan kartlar. Bu kartlara bios güncellemesi ile 2xxx ve 3xxx işlemci takabiliyorsun ;
    a320 - giriş seviyisi,overclock yapamıyorsun,ram slotu falan 2 tane oluyor düşük bütçeli pcler için. İki tane ekran kartı takamıyorsun, a320 kartlarda 3xxx serisi çalışmayacak
    b350 - giriş+orta seviye. Overclock yapabiliyorsun, iki ekran kartı takamıyorsun
    x350 - ileri seviye ana kartlar,overclock yapabiliyorsun,iki ekran kartı takabiliyorsun, daha çok usb portu vs vs

Ryzen 2xxx ve 3xxx içinde aynı harflendirme kullanılıyor.

7 Temmuzu beklersen yeni anakartlarında fiyatı belli olur, millet alıp hemen testini yapıp youtube'a atıyor oradan fikir edinebilirsin. 

Kesinlikle ama kesinlikle render için intele bulaşma

Genki tarafından 12/Haz/19 21:44 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

Amd ryzen için 2 seridir fiyat performansa oynuyordu, bu son seride o kadar iddalı ki anakart üreticilerine x570 serisi için daha kaliteli kartlar üretmesi konusunda baskı yaptığı konuşuluyor.

Bu yüzden x570 serisi kartlar daha önceki x370 ve x470'e göre daha pahalı olacak deniliyor.

Ama işin şu tarafıda var, amd verdiği sözü tuttu x370 anakartta alsan ( 2 seri öncesi ) bios güncellemesi ile bu yeni işlemcileri çalıştırabileceksin.

Güzel bi x470 anakart işini görecektir, hatta overclock vs yapmayak isen b450 bile işini görecektir.

Ryzen 1xxx Serisi ile çıkan kartlar. Bu kartlara bios güncellemesi ile 2xxx ve 3xxx işlemci takabiliyorsun ;
    a320 - giriş seviyisi,overclock yapamıyorsun,ram slotu falan 2 tane oluyor düşük bütçeli pcler için. İki tane ekran kartı takamıyorsun, a320 kartlarda 3xxx serisi çalışmayacak
    b350 - giriş+orta seviye. Overclock yapabiliyorsun, iki ekran kartı takamıyorsun
    x350 - ileri seviye ana kartlar,overclock yapabiliyorsun,iki ekran kartı takabiliyorsun, daha çok usb portu vs vs

7 Temmuzu beklersen yeni anakartlarında fiyatı belli olur, millet alıp hemen testini yapıp youtube'a atıyor oradan fikir edinebilirsin. 

daha güzel anlatılamazdı sanırım.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bütçe biraz daha olsa ryzen in threadripper versiyonunu önerecektim, asıl render işi o işlemcilerde daha rahat, ancak fiyatları 3k dan başlıyor

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Genki bunu yazdı

çıktı alıp duvara asacam 4 kere okudum anca anladım ama anlayıncada aydınlanma geldi teşekkür edeirm hocam 

@LynXMaSTeR 

hocam sen önerde ben bütçeye bakacam 

Toplam Hit: 1795 Toplam Mesaj: 16
render kasa pc