folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Renk Körlüğü Ve Tedavisi Hakkında

Renk Körlüğü Ve Tedavisi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

Hocam siz şimdi bu resimdeki sayıyı okuyamıyor musunuz?

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

Hocam senin durum biraz ileri gibi eger sart degilse senin araba kullanman hem kendn icin hemde diger suruculer icin tehlikeli. Arkadan bindirirsin. Hadi isiklari kavradin sorun olmadi ya fren lambalari? Kisa mesefade sorun degilde sehir trafigidir cart curt zoarlar riskli

http://yanduvar.blogspot.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı

22-27-29 hangisi tuttu?:D  Biraz daha dikkatli baktım da 29 sanırım:D

RaAmLis tarafından 10/Oca/14 05:47 tarihinde düzenlenmiştir

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek

2 ve 7 9la alakasi yok olm :D 2 yi biliyorsun ama 9umu bilemiyorsun :D cevap dogru bu arada

http://yanduvar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

Abi işte ben bunu merak ediyorum mesela bu kısmı ne renk görüyon full. Kırmızıya mı çalıyo hepsi yeşile mi?

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nibun
    Nibun's avatar
    Dişi
    Tengri bunu yazdı

yok ben hiç birşey göremiyorum bunda minik minik noktalardan başka :D

hadi sevişelim..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    RaAmLis bunu yazdı
    Tengri bunu yazdı

Abi işte ben bunu merak ediyorum mesela bu kısmı ne renk görüyon full. Kırmızıya mı çalıyo hepsi yeşile mi?

Bende okulda yapilan taramalarda anladim renk koru oldugumu ama benimkisi dusuk seviyede. Trafik lambalari yada kirmizi yesilde sorunum yok. Bircok tonunu yalnizken ayirt ederim ama resimdeki gibi renkler kucuk ve ic ice girince renkli renkli daireler goruyorum gormesine de bir rakam goremiyorum. Bazilarinda yanimdaki elle rakami gosterince hee varmis diyorum bazilari da gostermesine ragmen hic gozukmuyor. Bunda 29 dediniz diye biraz benzetebildim

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

tedavisi yok ehliyette önceden renk yumaklarını ayırman yeterlıydı mevzuatın degısmıs olması lazım 

hipokondriyak tarafından 10/Oca/14 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

O tonun etrafında yeşil bolluktaysa yeşil olarak görünüyor.  2 nin hatlarını seçebiliyorum ama diğerinin 7 mi 9 mu olduğundan emin olamıyorum. 7 gibi görüyorum dokuzun içe dogru olan kıvrımını seçemiyorum ama sanki uzaktan bakınca 9 gibi duruyor:D

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 2072 Toplam Mesaj: 20