folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Robot Hocolar Gelıyor Desem

Robot Hocolar Gelıyor Desem

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    müstakar
    yarasaadam
    yarasaadam's avatar
    Erkek

eskıden bakırcılık gıbı meslekler vardı zamanla makınalasma ve celık kullanımı gıbı alanlar bunları yok ettı teknolojının gelısmesıyle meslekler yerını yenı meslek ve meslek gruplarına bırakmaya devam ederken artık yuksek lısans yapıp akademısyen olmaya da gerek kalmayacak gıbı robotlar artık ders vermeye programlanıyor işte karsınızda BIna48 ilk yapay zeka hoca ABD de Kara Harp ta ders vermeye basladı bıle

işte haberın kaynagı

http://inovasyon101.com/akademisyen-robot/

Beyninizi işlemci olarak kullanın , harddisk olarak değil :) İnsanlar kitap gibidir azizim , önemli olan cildi değil, içerikleridir Tüm ağı çökertmek , bir insanı hacklemekle başlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

inşallah bu da slayttan anlatmaz.

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

bugüne kadar eğitmde teknolojiyi hiç desteklemedim fakat bundan sonra bu robotlardan kullanabiliriz hatta bir kaç yerli robot üreten firma bu konuda hemen dünyada ilkleri gerçekleştirip sınıflara alabiliriz.

nasıl olsa insanda anlatsa robotta anlatsa öğrenci aynı....

destekliyorum. çağı yakalamalıyız.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

akınsoft hocalarından da folklör dersi alırız.

Belki bizde de robot hocalar(imamlar) olur ama onları camilere vermezler, iş kapısı ne de olsa. Fakat her eve bir tane imam robot almayı zorunlu koşabilirler.

Konuyu dağıttım ama bu teknolojinin Türkiyedeki geleceği nokta bu olur.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Organik hoşafı tek geçerim... Amariga halt etmiş...!

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

bugüne kadar eğitmde teknolojiyi hiç desteklemedim fakat bundan sonra bu robotlardan kullanabiliriz hatta bir kaç yerli robot üreten firma bu konuda hemen dünyada ilkleri gerçekleştirip sınıflara alabiliriz.

Yerli robot mu? Çağı yakalamak mı?

Kaçtı hocam tren çoktan kaçtı... Sanayi devrimi kaçtığı gibi endüstri 4.0 da kaçıyor. Bu sefer fark çok daha büyük olacak ama. Milli duygulara sahip olmak güzel de gerçekçi de olmak lazım. 

yunusemre tarafından 19/Eki/18 16:02 tarihinde düzenlenmiştir

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

Desteğini bekliyorlardı muhakkak hocam

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

Kaçtı hocam tren çoktan kaçtı... Sanayi devrimi kaçtığı gibi endüstri 2.0 da kaçıyor. Bu sefer fark çok daha büyük olacak ama. Milli duygulara sahip olmak güzel de gerçekçi de olmak lazım. 

hocam benim aklım karıştı şimdi sen 2.0 demişsin ama millette 4.0 diyor nasıl olucak bu iş ben çok anlamıyorum çinko karbon bir vatandaş olarak haberleri okuyorum hep ilkleri falan yapıyoruz nedir bu kaçan şey nedir bu endüstri 2.0

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı
    yunusemre bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

Kaçtı hocam tren çoktan kaçtı... Sanayi devrimi kaçtığı gibi endüstri 2.0 da kaçıyor. Bu sefer fark çok daha büyük olacak ama. Milli duygulara sahip olmak güzel de gerçekçi de olmak lazım. 

hocam benim aklım karıştı şimdi sen 2.0 demişsin ama millette 4.0 diyor nasıl olucak bu iş ben çok anlamıyorum çinko karbon bir vatandaş olarak haberleri okuyorum hep ilkleri falan yapıyoruz nedir bu kaçan şey nedir bu endüstri 2.0

4.0 olacaktı yanlış yazmışım. Sen trollsün hocam, yorma bizi :)

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    yunusemre bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı
    yunusemre bunu yazdı
    akmarky bunu yazdı

4.0 olacaktı yanlış yazmışım. Sen trollsün hocam, yorma bizi :)

Aslında endüstri 4.0 da kaçtı. endüstri 5.0 var önümüzde. Ünide bize endüstri 5.0 Iot(Internet of things) nesnelerin interneti olarak anlatıldı seminerde. bardağınız kahve makinası ile konuşacak kahve bittiğinde yeni kahveyi yapacak. kahve makinası kombiniz ile iletişime geçecek ve minnacık olsa da kombi ayarını (kahve makinası çalışırken) 1 derece düşürecek böylece tasarruf sağlanacak (kafam çok güzel :D) vs. örnekler çok fazla uzatılabilir. google home assistant, amazon alexa, apple home pod, samsung smart home vs. bu iletişimi mümkün kılan cihazlar. kahve makinası amazon alexaya veri yollar, alexa da ona göre ayarlar cihazları vs. bakalım neler olacak. bu sektörün tekelleşmesi imkansız gibi. Ama kim bilir? :P

HACKEROKAN!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Yavaş gelsin

Toplam Hit: 2039 Toplam Mesaj: 17
robot hoca