folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Rottweiler'a Çeşitli Eğitimler Vermek

Rottweiler'a Çeşitli Eğitimler Vermek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

Remus bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam tuvalet sorununu kesinlikle halletmelisin şimdiden, benimde golden ım var şu an 4 aylık tuvaleti geldiginde diger odaya gitmesini ögrendi.. tuvalet pedleri var bulabilirsin veterinerde veya markette falan pahalı bişe degil ondan al bi paket, tuvaleti geldimi götür onun üstüne koy, sonra yaptıktan sonrada koklat orayı birkaç defa bunu yapınca zaten pede alışıyor, ped tam sarardımı doldumu degiştirirsin daha sonra pedin yerini belli bir süre sonra degiştirip uzaklaştırdınmı yavaş yavaş tuvaleti geldiginde kapıya gitmesini ögretirsin.. 'hayır' komutunu ögretmek içinde tasmasını çekersin hayır derken ve çok ilgilenmezsin.. bende mamaya alıştırma sıkıntısı çekiyorum bu ara :/

aynen hocam bende tuvalete gazete serdim,tuvaletini yaptıgında hayır deyip tutup oraya götürüyorum,öğreniyo gibi dur bakalım..saolasın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

badass bunu yazdı:

Dog whisperer diye bir televizyon sovu var. Onu izle, o sana baya yardimci olur. Rottweilerlar cok enejetik kopeklerdir. Ozellikle genc yasta her gun en az 5km kosturtman lazim. Yoksa enerjisi evde tasir ve kemirmeye isirmaya baslar, eger kesilmezse dahada devam eder.

kopek 3 yasina kadar genc sayilir, ve duzenli egzersiz gerektirir. Eger 5km den fazla kosa bilirsen daha iyi olur, Ve dikkat et yuruyus degil, kosu lazim. 

Arti kosarken sen onden gitmeye calis, saga sola gidip koklamaya calisirsa cek tasmasindan kosmaya devam et. Ilk kosuya ciktiginizda tuvaletini yapmasina izin ver, ortada izin ver, ve sonunda izin ver. 

Normal kopek surulerinde lider durmaz, eger sana saygi duymasini istiyorsan kosmak ve liderlik davranislari cok onemli. 

Kotu birsey yaptiginda, uzerine zipladiginda arkani don. Biliyorum kopekle guresmek falan eglenceli ancak patron hep sen olmalisin. bazen guresirken yan yatirip boynunu eline (agiz yapip) tutup, baskin oldugunu gostermen gerekir. O sekilde kopek rahatlayincaya kadar orda tut. 

Kolay gelsin. 

hocam süpersin,tam aradığım program bu..

hocam hergün rahat 5 km yürüyoruz,yürümeden önce heryeri kemiriyor ancak yürürsek sızıp kalıyor :)

ancak ben koşamam işte ne yazık ki ciğerlerim çürümüş durumda oldugu için zaten zor yürüyorum koşmak hayal :)

ancak yürütebiliyorum :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

hocam idrarını bir bez yardımyla çek dışarı kat bezi koklat hep.kakasınıda aynı yere kat koklat alışır artık hep oraya yapmak ister.

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek
    Kullanabilecegin bir kosu banti var mi? eger kosuya cikartamiyorsan kosu bantina alistira bilirsin. Eger varsa nasil yapicagini anlatirim.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1-618-GR
    1-618-GR's avatar
    Erkek

1. Kural sevgi ile eğitmek

2. Kural saygı ile eğitmek,

Tabi sevgi ile eğitirsen durumlar çok farklı olur arada şimarır falan :))

Saygı ile eğitirsen istemez itaatsizlik yapmayı, can kulağı ile dinler, ama ilerde koyverebilir biraz biraz.

Bu iş için ne hissettiğin ve köpekle telepatini geliştirmen lazım hayvanlar hisli yaratıklardır, yani bazen kaş göz hareketinden bile anlayabilmeli , o hissi vermen lazım.

Yetiştirirken 2 şey çok önemli, İstemediğin 1 şey yaptığında ona yüz vermemek azarlamak böyle inceden.

Ama istediğin 1 şeyi yaptığındada ödüllendirmek, mesela sevdiği 1 şeyi yaparak, hayvanlar bunu çok iyi algılıyor.

Neticesinde köpek beslememin yanı sıra davşanım vardı ben ona bile bu eğitimi verdim kucağıma çık diyordum çıkıyordu marul veriyordum :)))

Çıkmayınca vermiyordum tabi hayvan bunu seziyor zamanla alışıyorda diyebiliriz.

Her hayvanda böyledir bu muhabbet kuşuna kadar tutta devesine kadar ödüllendir cezalandır 2 seçenek : )) Birde sadece sana bağımlı olsun istiyorsan..

Onları 2. postumda anlatabilirim.. İstek üzerine :D

Bir domino taşıyım yıktığına sevinme....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

istatistiklere göre insan a en çok saldıran köpek türüdür.dikkatli ol hocam.

http://www.hayatnotu.com/haber/resim-fotograf/dunyanin-en-tehlikeli-kopekleri-en-saldirgan-kopek-cinsleri-ve-turleri.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

erblood bunu yazdı:

http://www.hayatnotu.com/haber/resim-fotograf/dunyanin-en-tehlikeli-kopekleri-en-saldirgan-kopek-cinsleri-ve-turleri.html

hocam öyle bir resimler koymuslarki insanın moreli bozuyor saldırcak gibi duruyorlar :D

Break Dance Bboy MaxeL
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

1-618-GR bunu yazdı:

1. Kural sevgi ile eğitmek

2. Kural saygı ile eğitmek,

Tabi sevgi ile eğitirsen durumlar çok farklı olur arada şimarır falan :))

Saygı ile eğitirsen istemez itaatsizlik yapmayı, can kulağı ile dinler, ama ilerde koyverebilir biraz biraz.

Bu iş için ne hissettiğin ve köpekle telepatini geliştirmen lazım hayvanlar hisli yaratıklardır, yani bazen kaş göz hareketinden bile anlayabilmeli , o hissi vermen lazım.

Yetiştirirken 2 şey çok önemli, İstemediğin 1 şey yaptığında ona yüz vermemek azarlamak böyle inceden.

Ama istediğin 1 şeyi yaptığındada ödüllendirmek, mesela sevdiği 1 şeyi yaparak, hayvanlar bunu çok iyi algılıyor.

Neticesinde köpek beslememin yanı sıra davşanım vardı ben ona bile bu eğitimi verdim kucağıma çık diyordum çıkıyordu marul veriyordum :)))

Çıkmayınca vermiyordum tabi hayvan bunu seziyor zamanla alışıyorda diyebiliriz.

Her hayvanda böyledir bu muhabbet kuşuna kadar tutta devesine kadar ödüllendir cezalandır 2 seçenek : )) Birde sadece sana bağımlı olsun istiyorsan..

Onları 2. postumda anlatabilirim.. İstek üzerine :D

Bekliyorum hocam,saol bilgilendirmelerin için.. :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

seagate189 bunu yazdı:

hocam idrarını bir bez yardımyla çek dışarı kat bezi koklat hep.kakasınıda aynı yere kat koklat alışır artık hep oraya yapmak ister.

aynen hocam,tuvalet eğitimini verdim sayılır,çok nadir başka yerlere yapıyor..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

MaxeL bunu yazdı:

erblood bunu yazdı:

hocam öyle bir resimler koymuslarki insanın moreli bozuyor saldırcak gibi duruyorlar :D

hocam hiç tehlikeli bi durum yok.eğitmeyi bilirsen kesinlikle tehlikeli bi hayvan değil.

sevgi ve itaat arasındaki ince çizgiyi keşfetmek gerek aslında..lideri olarak seni görmeli..öyle olunca pamuk gibi hayvanlar..

Toplam Hit: 3262 Toplam Mesaj: 26