Rusya‘Da Üniversite Okumak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Uzun zamandır var kafamda bu olay.Şuanda açıköğretime gidiyorum.Sanırım Rusya'ya gidebilmek için Ygs'den sadece barajı geçersek başvurabiliyormusuz.Açıköğretimede aynı zamanda devam edip sınav zamanları Türkiye'ye gelip sınavlara girmeyi düşünüyorum.Rusya'da üniversite okuyan müritlerden bilgi-öneri vs bekliyorum.

Not : Manyak mısın git Abd'de falan oku diyenler Amerika'daki masrafları falan bi incelesinler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

hocam gurbetten falan hiç korkma la bişey yokmuş, 3 gündür almanyadayım ben de en çok korktuğum şey oydu ama rahatım şükür.

rusyayı bilemicem

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    gitme açıktan devam et 
    hipokondriyak tarafından 05/Eki/13 20:58 tarihinde düzenlenmiştir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    gitme açıktan devam et 

Sabahtan beri 3 defa editledin bi mesajı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

istediğim kadar editleyebilirim değil mi ? 

yani kırmak ıstemedım kimsenin sevkini buradada azarbaycan kırgızistan kazakistan rusya ukrayanada okuyanlar var 

o yüzden sustum .

ukrayna rusya filan buraları tr de çalışacaksan düşünme yok benim amacım karı kız diyorsan git. 

Başka birşey söylemiyorum 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

yani kırmak ıstemedım kimsenin sevkini buradada azarbaycan kırgızistan kazakistan rusya ukrayanada okuyanlar var 

o yüzden sustum .

ukrayna rusya filan buraları tr de çalışacaksan düşünme yok benim amacım karı kız diyorsan git. 

okuyacağın bölüme göre çok büyük değişkenlik gösteriyor ama..

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

o yüzden sustum .

mesela hangi bölüm ? mühendislik okuyacaksan adamlar bunun niğde yada odtü olmasına önem vermiyorlar ki .

adamların önem verdıgı sey tecrüben .Stajlarda bıle networkun yoksa staj yapamazsın. Özel sektörde gelince adam dıyor kı ben ukraynada şunu okudum kazakistanda elektronik mühendisliği okudum. işe alım mülakatında sonra adam sana soruyor neden türkiyede okumadın puanın mı yetmedi madem tr de kazanakcak kadar zeki değilsin bu işede uygun değilsin diye gönderirler. Çok fazla örnek var bununla ilgili. 

ukrayna kazakistan filan hikaye. rusya güzel ama rusyada okuduktan sonra tr de calısmayı dusunuyorsan anlamsız. tıp okursan kazakistanda denklik alıcaksın yine bölüm önemli etken.

özel sektör olayı çok enterasan ,farklılıklar gösteriyor. Adam sana gelse firma sahibisin ben azarbaycan da okudum dese sen ne düşünürsün ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maxxis39
    maxxis39's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    noname bunu yazdı

hipokondriyak bunu yazdı

o yüzden sustum .

mesela hangi bölüm ? mühendislik okuyacaksan adamlar bunun niğde yada odtü olmasına önem vermiyorlar ki .

adamların önem verdıgı sey tecrüben .Stajlarda bıle networkun yoksa staj yapamazsın. Özel sektörde gelince adam dıyor kı ben ukraynada şunu okudum kazakistanda elektronik mühendisliği okudum. işe alım mülakatında sonra adam sana soruyor neden türkiyede okumadın puanın mı yetmedi madem tr de kazanakcak kadar zeki değilsin bu işede uygun değilsin diye gönderirler. Çok fazla örnek var bununla ilgili.

ukrayna kazakistan filan hikaye. rusya güzel ama rusyada okuduktan sonra tr de calısmayı dusunuyorsan anlamsız. tıp okursan kazakistanda denklik alıcaksın yine bölüm önemli etken.

özel sektör olayı çok enterasan ,farklılıklar gösteriyor. Adam sana gelse firma sahibisin ben azarbaycan da okudum dese sen ne düşünürsün ?

Mesela ben rus dili ve edebiyatı bölümünde okuyorum. Rusya da okumayı ama türkiye de çalışmayı istiyorum. Hala bişey fark etmedi mi ?

..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

rusyayı bilmiyorum ama dilin yoksa yurtdısında türklerle takılıp hayatını bok edersin dil öğreniceksen deliler gibi git hiç dilin yoksa seks yap sürekli yoksa yine olmaz

"
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

hangi bölüm düşünüyorsun onuda yazsaydin keşke zamaninda bende y.dışındaki tüm ülkeleri araştirmiştim sonuç kıbrısa gittim :)

aklında  yazılım mühendisliği gibi rusya, hindistan veya çine gidersen baya iyi olur senin için hem bu ülkeler ekonomik olarak ab ülkeleri amerika gibi yerlerden ucuz hemde işin ehli insanlar var.

bu arada kıbrısıda düşünebilirsin :) en azından fazla yabancılık çekmezsin.

In every job there is a no
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

bu arada bir arkadaş türkiyede 2 yıllık bilgisayar okudu rusyaya yatay geçiş gibi birşey yapmişti, belki açık öğretimdeki derslerin transikriptini götürerek sende muaf olabilirsin ama o baya uğraştim felan demişti. birde gidersen açık öğretim sınavlarina devam edebileceğini zannetmiyorum bilet ücretleri oldukça tuzlu gelir :)

In every job there is a no
Toplam Hit: 2757 Toplam Mesaj: 12