folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Rusyaya Nükleer Tesis İçin Girilecek Sınava Seçilmişim

Rusyaya Nükleer Tesis İçin Girilecek Sınava Seçilmişim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Katılım koşulu şuydu:

Sınav başvurusunu yapanlar arasından üniversiteye yerleştirilmeye esas giriş puanı dikkate alınarak belirlenecek 600 kişi yazılı sınava çağrılacaktır.

Gelen Mail:

Değerli Aday,

Eylül 2013 tarihinde başlayacak akademik dönemde Rusya’daki Moskova MEPhI Üniversitesinde eğitim almak üzere gidecek öğrencileri belirlemeye yönelik yapılacak olan yazılı sınava katılmak üzere seçilmiş bulunmaktasınız. 

...

Tarih Saat:

Sınav 12 Mayıs 2013 Pazar günü Saat 13.30’da Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesinde yapılacaktır.

İzmirde ikamet ediyorum sizce gitmeye değer mi lise düzeyi fizik matematik soracaklarmış ama kendime peh güvenemedim 2 yıl oldu sınava gireli...

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Kac puanin vardi ki hocam ?

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

bende muracat ettiydim ama 1000 tane mailim var acaba hangisini yazdim S

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

bu işte çoook para var söyliyim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Sınav tam olarak ne sınavı yani kazandığında ne elde ediyorsun

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seretide
    seretide's avatar
    Erkek

hocam kaç puanın vardı bide kaçıncı sıradaydın . beni çağırmadılar :(

Saçma
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

gerekli şartlarından bahsetmicem heralde haberin vardır ama genede soruyom son kararınmı, yani hayatında çok ciddi bi karar almış oluyosun ona göre giden arkdaşadaşım var gidipde geri gelen arkdaşımda var

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

kaptanlık gibi bir şey hocam bu ona göre, bir meslekten öte yaşam tarzı seçiyorsun.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

rusyada kafasını 1 numaraya vurup rus olmayanlarının ağzını burnunu kıran götverenlerin olduğu bir video izledim, böyle kamp felan kurmuşlar eğitim veriyolar birbirlerine, aman onları dikkate alarak git.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Açıkcası ufacık bir ümit varsa tırmalamaya hazırım.

Yazılı sınav sonrasında, mülakat yapılacak rusça yok zaten en son ilk 100 e girmek gerekiyor ELBETTE BU BİR hayal değil tabiki.

Olur mu bilemiyorum ihtimal her zaman ihtimaldir. Eğer olur belki inancı yerleşirse fazla düşünmem direk sonuna kadar zorlarım.

Şu an içinde bulunduğum okulun boğuculuğundan bahsetmek istemiyorum bile. 

Şimdiki yaşamımdan daha iyi olacağına eminim. Ufacık bir ihtimal varmı gerçekten bilmiyorum. 

İlk düşündüğüm izmirden Ankaraya gitmeye değer mi oldu.

Başvuru şartları hayli fazla idi ben orada bir tanesini yazdım ve şaşırdım 480 yazmıştım sınav sonucuma virgülüne felan bakmadan yazdım.

zeybekustasi tarafından 07/May/13 23:22 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Nükleer mühendisi gibi birşey olacaksın. İki ülke arasında ikili anlaşma var. Kötü yanı mecburi okuma ve hizmet yükümlülüğü var. Çalışmada da var, okurkende var. Okulu yarıda bırakırsan masrafları isteyecekler. Mersinde senelerin geçermi, İzmiri bırakıp gitmeye değermi diye düşünmelisin. Ayrıca fizik, çekirdek fiziği dersleri ne saç bırakır nede sosyal hayat. Derslerde rusca. Önce rusca öğretecekler. Herşeyi rusca olan bir bilim adamı olacaksın.

Peki sana neyi öğretecekler? Dünyanın en geri nükleer teknolojilerinden birini öğreneceksin. Adamların santrallleri güvensizlik konusunda liste başı. Ömründe fransada yana abd de patlayan sızan kaç nükleer kaza haberi duydun? Peki ya rusyada? fransa elektriğinin önemli miktarını nükleerden üretiyor ama ben hiç fransada gümleyen nükleer reaktör haberi okumadım. En son ermenistan ve bulgaristandaki rus teknolojisi reaktörler için kapatın biz zararınızı karşılayacağız diye ab başta olmak üzere birçok ülke teklifte bulundu. sıkıntılı bir nükleer teknolojileri var.

İşyerinde yani mersinde patronun ruslar olacak. Devlette işe girmiyorsın. Karşıdaki fırında çalışan ocakcıyla sen aynı iş kanununa tabi olacaksın.Aranızdaki tek fark sen ondan birkaçmilyon kat daha fazla ısıyla çalışacaksın. Anlaşma şartlarından biri belli oranda rusya personelininde olacağı ve patronunun rus olduğu biryerde azınla nötrüno tutsan kesinlikle ikinci sınıf personel olacaksın.

Bildiğim kadarı ile rusya bu tür bir işe ilk kez kalkışıyor. Yani elektrik satmak için demirbloğu dışındaki bir ülkede ilk kez santral kurup işletecek. Ruslar için önemli ama tecrübe edinme turlarını biz Türkler ve güzel Vatanım üzerinden yapacaklar.

Nükleer reaktörlere karşı biri olarak ben gitmezdim. O santral Türkiyede, eninde sonunda kaza olacak ve ilk g.te gelenler sizler olacaksınız.

Olgunisik tarafından 08/May/13 00:03 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 8790 Toplam Mesaj: 70